Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alytuje uždegtas Olimpinės dienos deglas

Alytuje uždegtas Olimpinės dienos deglas
LTOK nuotr. / Alytuje uždegtas Olimpinės dienos deglas
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 3 dieną Alytus tapo visos Lietuvos sporto sostine – į miestą atkeliavo didžiausias masinis sporto ir kultūros renginys Lietuvoje, Olimpinė diena. Tradiciškai šventė prasidėjo nuo Olimpinės dienos deglo įžiebimo ir jo nešimo elitinių sportininkų ir vaikų estafete iki pagrindinės renginio vietos.

Šiais metais Olimpinės dienos deglas uždegtas Alytaus Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios kiemelyje, specialų deglo įžiebimo šokį atlikus vietos šokių studijai „Aušrinė“. Deglą paeiliui nešė olimpiečiai – ėjikė Brigita Virbalytė, bėgikė Vaida Žūsinaitė, irkluotojas Saulius Ritteris, gimnastas Rokas Guščinas, buriuotojas Rokas Milevičius, dviratininkė Simona Krupeckaitė su savo sūnumi, o pakeliui prie olimpiečių prisijungė būrys mokinių.

Šalia Alytaus sporto ir rekreacijos centro, belaukdami atkeliaujančios Olimpinės dienos ugnies, jau būriavosi šventės dalyviai, kurie registravosi į rungtis, aktyvavo „LTeam“ dalyvio pasus. Jiems grojo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštytės Birutės ulonų bataliono orkestras „Geležinis vilkas“, ore savo meistriškumą demonstravo akrobatinio skraidymo pilotas Petras Jurgionis.

Olimpinės dienos deglą į aikštę įnešė tikra olimpinė šeima – irkluotojas Mindaugas Griškonis ir maratonininkė Diana Lobačevskė su dukryte. Deglui pasiekus aikštę, olimpinį aukurą uždegė Alytaus garbės pilietis, ilgametis pedagogas, sveikos gyvensenos puoselėtojas Vytautas Mockevičius. Šventės dalyviams buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo žodis, o vietoje visus susirinkusius sveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas ir Alytaus mero pavaduotoja Valė Gibienė.

Alytiškė olimpietė Brigita Virbalytė emocingai pasakojo: „Aš buvau pirmoji, kuri perėmė įžiebtą Olimpinės dienos deglą, man buvo be galo didelė garbė, o stebėdama merginų pasirodymą, net susigraudinau. Tik šiandien suvokiau, kaip nuostabu, kad ši šventė vyksta Alytuje, mano gimtajame mieste“.

Lietuvoje Olimpinė diena švenčiama jau dvidešimt aštuntus metus, o alytiškiai ja džiaugėsi pirmą kartą. Olimpinė diena visame pasaulyje švenčiama daugiau nei 60 metų, jos tikslą skleisti olimpines idėjas, skatinti žmones judėti atspindi šūkis “Judėk, sužinok, atrask”. Ši šventė skatina visus žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties, rasės sportuoti, dalyvauti, būti aktyviais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką