Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antausis Rusijai: Lietuva ir dar keturios Europos šalys sužlugdė Rusijoje turėjusį vykti Europos motobolo čempionatą

Lietuvos motobolininkų kova su Vokietijos atstovais
facebook.com / Lietuvos motobolininkų kova su Vokietijos atstovais
Šaltinis: 15min
0
A A

Militaristinė Rusijos ir jos prezidento Vladimiro Putino politika bumerangu sugrįžta šios šalies sportui – pirmą kartą per visą Europos motobolo čempionatų istoriją Tarptautinė motociklų sporto federacija (FIM) atšaukė varžybas, nes dalis šalių dalyvių viešai pareiškė, kad dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą nenori vykti į šią šalį, o kitos komandos nepatvirtino dalyvavimo turnyre. Tarp žadėjusių nevykti į Europos čempionatą Rusijoje buvo ir Lietuvos motobolo rinktinė.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rugpjūčio 25–31 dienomis Krasnodaro krašto Tichorecko mieste turėjo vykti Europos motobolo čempionatas, tačiau dėl dalyvių protestų ir atsisakymo startuoti šiame Rusijos mieste FIM trečiadienį atšaukė pirmenybes.

Rugpjūčio 25–31 dienomis Krasnodaro krašto Tichorecko mieste turėjo vykti Europos motobolo čempionatas, tačiau dėl dalyvių protestų ir atsisakymo startuoti šiame Rusijos mieste FIM trečiadienį atšaukė pirmenybes.

Žinia, kad Ukrainos motobolininkai boikotuoja pirmenybes Rusijoje tikriausiai mažai ką galėjo nustebinti, tačiau Prancūzijos rinktinės atsisakymas atvykti į turnyrą rusus šokiravo.

FIM taip pat pranešė, kad, nors ir viešai neatsisakė, savo dalyvavimo čempionate nepatvirtino Lietuvos, Vokietijos ir Nyderlandų rinktinės. Pagal taisykles, iki tam tikro laiko nepatvirtinus savo dalyvavimo, yra laikoma, kad šalis atsisako varžytis turnyre.

Tai pirmas kartas, kai dėl šalių protestų nevyks Europos motobolo čempionatas.

„Anksčiau yra buvę, kad viena ar kita šalis atsisakydavo atvykti į turnyrą. Lietuva taip pat 2011 metais atsisakė važiuoti į varžybas, nes buvo striuka su finansavimu“, – kalbėjo Lietuvos motociklų sporto federacijos generalinė sekretorė Inga Visockienė.

Federacijos atstovė tikino, kad lietuviai turėjo labiau gyvenimiškų, o ne politinių motyvų nevažiuoti į Europos čempionatą Rusijoje.

„Turime du klubus, kurie ir atstovauja Lietuvos motobolo rinktinei – Kretingos „Mildą“ ir Skuodo „Bartuvą“. Bandome suvesti bendram pokalbiui šiuos klubus, kad jie išsirinktų geriausius žaidėjus ir sudarytų nacionalinę ekipą, o ne atstovautų šaliai pavieniui. Nes Europoje kovoja rimtos rinktinės, o mūsiškiai yra šiek tiek mėgėjai. Tad sunku jiems konkuruoti – užimame paskutiniąsias vietas. Sakome, laikas susivienyti ir siekti aukštesnių pozicijų“, – pasakojo I.Visockienė.

Praėjusių metų Europos motobolo čempionate, kuris vyko Prancūzijoje, lietuviai liko paskutiniai – šešti.

Susidariusią situaciją su Europos motobolo čempionatu žadama aptarti liepos 3–6 dienomis Lenkijoje vyksiančiame FIM kongrese, kuriame dalyvaus ir Lietuvos atstovai.

 

Komentarai
Temos Motobolas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką