Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 26d. 15:27

Arenos bus tuščios: nuo penktadienio – „ne“ žiūrovams sporto renginiuose

„Žalgirio“ fanai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Eurolyga Kaune: „Žalgiris“ - „Valencia“

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atskleidė, kokius pasiūlymus teiks Vyriausybei dėl COVID-19 suvaldymo šalyje. Vienas jų – draudimas rengti sporto renginius su žiūrovais.

Ministras žiniasklaidai pristatė nutarimus, kuriuos Vyriausybė turėtų svarstyti trečiadienį.

„Vyriausybei bus teikiamas sprendimas dėl nutarimo Nr. 152, t.y. dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo pakeitimo. Jame būtų nustatoma, jog yra draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas, kurios vyksta be žiūrovų. Tai reiškia, kad arenose visos varžybos, kurios vyko su žiūrovais, turės vykti be žiūrovų“, – teigė A.Veryga.

Jei Vyriausybė pritars šiems pakeitimams, jie įsigalios nuo ateinančio penktadienio, t.y. spalio 30 dienos.

Priešingai nei sporto, kultūriniuose renginiuose žiūrovams durys dar neužsivers. Tiesa, nuo šiol teks laikytis ne metro, o dviejų metrų atstumo.

A.Veryga paaiškino, kodėl priimtas toks sprendimas.

„Logika yra labai paprasta. Jeigu žmonės susirenka į kultūros renginį, ypač jei tai yra spektaklis ar klasikinės muzikos koncertas, kur žmonės sėdi kas du metrus ir klausosi arba žiūri, tai yra viena situacija. Kita situacija yra arenoje, kur žmonės, nors ir įleidžiami laikantis tikrai griežtų tvarkų, matuojama temperatūra, registruojama, bet matome, kas vyksta su žmonėmis, kai juos pagauna azartas. Tada turbūt niekas, jokia apsauga, kad ir ką jie šnekėtų, negali suvaldyti“, – aiškino sveikatos apsaugos ministras.

Primename, jog iki šiol sporto renginiuose žiūrovų skaičius neribojamas, jei tik užtikrinamas kaukių dėvėjimas ir bent metro atstumo laikymasis.

Tokiu būdu krepšinio rungtynėse arenos galėjo būti užpildomos iki 50 proc., o Eurolygos rungtynes „Žalgirio“ arenoje dusyk stebėjo po daugiau nei 5 tūkst. sirgalių.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką