Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 15d. 14:38 , atnaujinta: 2012 kovo 15d. 18:10

Artūras Poviliūnas apie nesibaigiančią Donatos Rimšaitės istoriją: rusai nesusitaikys su neigiamu sprendimu

Artūras Poviliūnas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Artūras Poviliūnas

Tarptautinis olimpinis komitetas IOC į darbo posėdį trečiadienį įtraukė svarstymą dėl Rusijos pilietybę priėmusios Donatos Rimšaitės dalyvavimo Londono olimpinėse žaidynėse, tačiau Lietuvai savo sprendimo dar nepranešė. LTOK žiniomis, rusai liko nieko nepešę Lozanoje, nors šioje politinį atspalvį įgavusioje istorijoje galutinis taškas dar nėra padėtas.

Rusijos olimpinis komitetas įtikino Tarptautinį olimpinį komitetą, kad D.Rimšaitės klausimas būtų svarstomas Lozanoje ir sportininkė galėtų atstovauti Rusijai Londono olimpinėse žaidynėse.

Kuomet Lietuva užkirto kelią buvusiai savo atletei ginti kitos šalies garbę olimpiadoje, naujų ir dar aktyvesnių veiksmų nusprendė imtis ne tik Rusijos šiuolaikinės penkiakovės federacija, bet ir šalies olimpinis komitetas su prezidentu Aleksandu Žukovu priešakyje.

RIA Novosti/Scanpix nuotr./Donata Rimšaitė
RIA Novosti/Scanpix nuotr./Donata Rimšaitė

Nors pati penkiakovininkė D.Rimšaitė šiuo metu yra išvykusi į varžybas Brazilijoje, jos galimybes vykti į Londoną svarsto aukščiausi sporto vadovai. Tai, pasak LTOK prezidento Artūro Poviliūno, yra nesuprantama.

„Esu įsitikinęs, kad Donatos Rimšaitės klausimas apskritai neturėjo būti svarstomas. Visų pirma, ji iš viso neturi net ir licencijos dalyvauti Londono olimpiadoje. Jei visos trys pusės – LTOK, Rusijos olimpinis komitetas ir Europos šiuolaikinės penkiakovės federacija būtų sutarę dėl D.Rimšaitės, tada jau IOC galėtų išimties tvarka spręsti leidimo suteikimo klausimą. Bet, kaip žinote, pagal olimpinę chartiją, jei bent viena iš minėtų pusių nesutinka, tada čia nėra ko svarstyti“, – teigė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.

„Kaip žinome, IOC teisę dalyvauti olimpiadoje suteikė dviem sportininkams, tarp jų D.Rimšaitės nėra. Aišku, tai nereiškia, kad rusai su tuo susitaikys. Manau, jie ir toliau mėgins siekti savo tikslų“, – įsitikinęs A.Poviliūnas.

Pagal Olimpinę chartiją, pilietybę priėmęs sportininkas kitai šaliai negali atstovauti trejus metus. Vis dėlto Rusijos sporto atstovai stengiasi sukurti išimtį, todėl ir kreipėsi į IOC vadovą Jacques'ą Rogge'ą. Tarptautinis olimpinis komitetas informavo Lietuvą, kad svarstys klausimą dėl D.Rimšaitės, bet sprendimo dar nepranešė.

„Kol kas dar neturime oficialaus IOC atsakymo ir nežinome, ar prašymas buvo atmestas, ar jo svarstymas nukeltas ir pan. IOC informavo, kad atsakymas bus, tad tikimės jo sulaukti“, – kalbėjo A.Poviliūnas.

– Ar tai jau paskutinė rusų galimybė išrūpinti D.Rimšaitei leidimą? – žurnalistai paklausė A.Poviliūno.

– Sunku pasakyti. IOC Vykdomojo komiteto sprendimas, kaip suprantame, yra neigiamas. Jei būtų kitaip, jei jie pritartų rusų prašymui, tada mums tektų kreiptis į sporto arbitražo teismą, nes Olimpinės chartijos taisyklės aiškiai reglamentuoja. Tada jau mes skųstume IOC sprendimą. Bet kol kas tam pagrindo daryti nėra.

Gegužės 25-26 dienomis TOK Vykdomojo komiteto posėdis vyks Vankuveryje, o paskui jau tik olimpiados metu – Londone. Neatmestina galimybė, kad rusai mėgins dar kartą savo laimę. Aš to nežinau, galime tik spėlioti. Jei sprendimą nukėlė, tai visko gali būti. Kita vertus, IOC dirba labai profesionalūs žmonės ir jei jie parašė, kad svarstys tą klausimą, tai tikriausiai ir svarstė. O koks buvo verdiktas, sužinosime, kai gausime oficialų laišką. Kai turėsime – jus informuosime.

–  Ar nesulaukėte kokio nors neoficialaus užklausimo iš IOC?

– Neoficialiai, man iš IOC skambino dar prieš mūsų verdiktą Generalinės asamblėjos sesijoje, kadangi prezidentas J.Rogge'as tuo metu vyko į susitikimą su tuometiniu Rusijos premjeru Vladimiru Putinu ir vicepremjeru Žukovu. Jis žinojo, kad D.Rimšaitės klausimas bus susitikimo darbotvarkėje ir neoficialiai manęs teiravosi, koks bus mūsų verdiktas.

ATNAUJINTA 18.10 VAL. Rusijos agentūra ITAR-TASSIOC cituoja tokius IOC prezidento Jacque'o Rogue'o žodžius: „D.Rimšaitės klausimas buvo svarstomas. Jei pilietybė pakeista likus mažiau nei 3 metams iki  olimpinių žaidynių, turi būti abiejų šalių Nacionalinių olimpinių komitetų sutikimas. Šiuo atveju nebuvo sutikimo iš Lietuvos NOK, dėl to šis 3 metų laikotarpis negali būti sutrumpintas".

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką