TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Poviliūnas: „Džiaugsmo buvo nepaprastai daug“

A.Poviliūnas
A.Pliadžio/Sportas.info nuotr. / A.Poviliūnas
Šaltinis: sportas.info
0
A A

2010-ieji metai Lietuvos sportininkams atnešė daug džiaugsmo, bet buvo ir nusivylimo akimirkų. Kaip metus vertina LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas?

2010–ieji metai buvo Vankuverio olimpinių žiemos žaidynių metai. Sportininkų pasirodymais jose esame patenkinti. Atletai žaidynėse pasirodė garbingai. Padarė viską, ką galėjo, stengėsi, rungtyniavo pagal savo galimybes ir nesusilaukė  sporto visuomenės bei Lietuvos žmonių pretenzijų.
 
Metai buvo nepaprastai sėkmingi vasaros sporto šakų atstovams. Dar neturėjome tokio medalių derliaus olimpinėse rungtyse per pasaulio ir Europos čempionatus. 2010 m. pelnyta net 14 medalių: 6 per pasaulio čempionatus ir 8 – per Europos čempionatus. Tai nuteikia viltingai ir labai džiugu, nes mūsų sportininkai, įrašyti į LTOK sportininkų pirmą ir antrą sąrašus, rodo tokius rezultatus.

Daugelį pasaulio šalių nustebino mūsų jaunieji sportininkai, dalyvavę I olimpinėse jaunimo žaidynėse Singapūre ir pelnę 3 aukso ir 2 bronzos medalius bei  komandinėje įskaitoje užėmę aukštą 19–ą vietą tarp 205 dalyvavusių nacionalinių olimpinių komitetų. Tokiai šaliai, kaip Lietuva, labai aukštai pakelta kartelė, yra kažkas nuostabaus.

Gal mes per mažai tuos sportininkus įvertinome ir pagarbinome, tačiau jiems viskas prieš akis. Malonu, jog jaunimas žengė pirmą rimtą žingsnį savo sportinėje karjeroje ir įeis į sporto istoriją, kaip dalyvavęs pirmosiose jaunimo olimpinėse žaidynėse. Sportininkų pasiekimas nepaprastai reikšmingas ir tai rodo nepaprastai didžiulį jaunųjų sportininkų potencialą.

Už svarų pasirodymą per pasaulio ir Europos čempionatus, I Singapūro olimpines  jaunimo žaidynes reikėtų nuoširdžiai padėkoti mūsų treneriams, medikams, sporto mokslininkams, masažuotojams, vadybininkams, Kūno kultūros ir sporto departamentui, Lietuvos sporto federacijų sąjungai, Lietuvos olimpiniam sporto centrui, sporto šakų federacijoms, miestų savivaldybių sporto skyriams, sporto organizacijoms, visiems tiems žmonėms, kurie nuoširdžiai dirbo.

Atskirai rengiantis nieko nebūtų buvę, gerus rezultatus nulėmė tiktai bendros visų pastangos. Kolektyvinis rengimas, kurį propaguojame nuo 1996 m., nuo Atlantos olimpinių žaidynių, duoda savo vaisius. Džiaugsmo per šiuos metus buvo nepaprastai daug.

Tačiau buvo ir tam tikro nusivylimo. Į nepavydėtiną situaciją pateko  Europos maratono čempionė Živilė Balčiūnaitė. Kai paskutinįjį kartą buvome susitikę su sporto medikais, pagalvojom, kad daug kas atsitinka iš mūsų biednumo. Per pačias svarbiausias tarptautines varžybas, mokomąsias  treniruočių stovyklas būtinai turi būti ir medikas. Tie visi nesusipratimai, jeigu taip būtų galima pavadinti, gaunasi iš biednumo, kad likimo valiai paliekami tiktai treneris ir sportininkas. Šito neturėtų būti.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas prieš Londono olimpines žaidynes, 2011 m. sezone stengsis rasti lėšų per mokomąsias treniruočių stovyklas, varžybas deramai finansuoti mūsų sportininkus, trenerius ir medikus. Tada nepateksime į tokias situacijas, į kurią pateko mūsų talentinga ir puiki sportininkė Živilė Balčiūnaitė.  

2011 m. mūsų sportininkams bus vieni pagrindinių – atrankos į Londono olimpines žaidynes metai. Dar ir 2012 m. turėsime nemažai galimybių, kad mūsų atletai  patektų į olimpines žaidynes. Viliuosi, jog kartu su Sporto departamentu atskirsime  prioritetus, kurie turėtų būti dėl valstybės lėšų skyrimo.

Pirmą kartą po daugelio metų Lietuvoje vyks Europos vyrų krepšinio čempionatas –  tai, be abejonės, viso Lietuvos sporto prestižo reikalas, ir reikės stengtis, kad jis vyktų gražiai. Mano nuomone, rinktinei tai bus geras pasirengimas Londono olimpinėms žaidynėms. Tikimės, kad mūsų krepšininkai, žaisdami namie, pateks į finalą ir tuo pačiu pelnys kelialapius į olimpines žaidynes, jiems tada nereikės dalyvauti 2012 m. atrankos varžybose.   

Viliuosi, kad bus paskirtos tam tikros lėšos ir jų bus daugiau nei šiais metais, kad mūsų sportininkų nepersekios traumos ir jie pasieks tuos rezultatus, kurie leis atletams dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Mūsų sportininkų potencialas nuo Pekino olimpinių žaidynių yra nepaprastas aukštas. Tačiau siekiant gerai pasirodyti Londono olimpinėse žaidynėse,  2011– ieji bus patys svarbiausi, nes tai bus atrankos metai.

Jaunimo lauks Europos  žiemos ir vasaros olimpiniai festivaliai. Vasario mėnesio Liberece (Čekija) jau rinksis jaunieji žiemos sporto šakų atstovai, o liepos mėnesį Trabzone (Turkija) – vasaros sporto šakų.  Paprastai mūsų jaunimas žaidynėse gerai dalyvauja ir pelno medalių, todėl tikimės, kad jis mūsų neapvils ir kitąmet.

Tačiau dar kartą pasikartosiu: mūsų pagrindinis tikslas – Londono olimpinės žaidynės. Siaurinsime mūsų sportininkų dalyvavimą, nebus tokios gausios mūsų sportininkų delegacijos, kaip ankstesniais metais. Į varžybas važiuos tiktai patys geriausieji, kurie galės kovoti dėl pačių aukščiausiųjų apdovanojimų.      

 

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką