Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 10d. 17:20

Artūras Poviliūnas: „Jei turėčiau šeimą, ši olimpinė knyga nebūtų pasirodžiusi“ (nuotraukos)

A.Poviliūno knygos pristatymas
Alfredo Pliadžio nuotr. / A.Poviliūno knygos pristatymas

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) švenčia dvigubą šventę. Gruodžio 11 dieną sueis 22 metai nuo šios organizacijos įkūrimo pradžios, o penktadienį pristatyta ilgai laukta LTOK prezidento Artūro Poviliūno knyga „Olimpinė Lietuva“. Monografijos autorius neslėpė, kad jaučiasi tarsi sportininkas, iškovojęs olimpinį aukso medalį.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinėje penktadienio popietę buvo galima išvysti daugybę garsių ir legendinių sportininkų, Vyriausybės atstovų, šventėje lankėsi ir kadenciją baigęs šalies prezidentas Valdas Adamkus.

„Olimpinė Lietuva“ – pirmoji tokio pobūdžio istorinė ir mokslinė knyga apie olimpinį judėjimą mūsų šalyje. Jos autorius Artūras Poviliūnas monografiją rašė šešerius metus.

„Pradedant darbą, teko daug svarstyti, studijuoti, analizuoti įvairius šaltinius, ieškoti naujos medžiagos, kalbėtis ir daug diskutuoti su istorikais, sporto istorikais, įvairių kartų olimpiečiais, užsienio kolegomis. Iš jų išgirdau ne vieną naudingą patarimą, daug padrąsinimo žodžių. Be jų ši knyga tikrai nebūtų išvydusi dienos šviesą“, – sakė A.Poviliūnas.

LTOK prezidentas pasakojo, kad buvo daug momentų, kai norėjosi viską mesti.

„Man istorikai siūlė rašyti mokslinę disertaciją, bet mano jau ne tas amžius. Be to, esu be galo užimtas. Rašymo kančios buvo tikrai nelengvos. Kai maniau, jog darbas buvo baigtas, knygą dar teko taisyti šešis kartus. Kiekvieną kartą rankraštį išvysdavau išbraukytą (šypsosi)“, – patirtimi dalijosi A.Poviliūnas.

LTOK prezidentas atvirai sako, kad šis darbas užėmė daugybę laiko. „Buvau apsigyvenęs Vilniaus Universiteto bibliotekoje. Jei turėčiau ir šeimą, ši olimpinė knyga nebūtų pasirodžiusi. Beveik esu tikras, kad tarp gausybės istorinių faktų galėjo įsivelti klaidelių, tačiau tikiuosi man už jas bus atleista“, – sakė A. Poviliūnas.

A.Poviliūną šventėje sveikino V.Adamkus. Jo nuomone, ši knyga – istorinis įvykis ne tik sporto, bet ir šalies istorijoje. „Ši diena iš tiesų ypatinga. Džiaugiuosi čia matydamas A.Poviliūną, kuris, kaip sakė pats, turėjo iškęsti šešis gimdymus (šypsosi). Ši monografija užpildė mūsų valstybės gyvenimo struktūros dalį, kurios trūko. Didžiuojuosi šiuo kūriniu. Noriu tikėti, kad olimpinė dvasia, kurią skleidžia šie žmonės ir mūsų sportininkai, atsispindės visose gyvenimo srityse. Juk mūsų padangė dabar yra pakankamai apniukusi“, – kalbėjo V.Adamkus.

Olimpinio judėjimo iniciatoriai Lietuvoje, istorikai ir mokslininkai linkėjo A.Poviliūnui nenuleisti rankų ir išleisti dar vieną tokią monografinę knygą. Jie neabejojo, kad už šį darbą LTOK prezidentui bus suteiktas docento laipsnis.

„Olimpinė Lietuva“ išleista 1000 egzempliorių tiražu, tačiau prekyboje nepasirodys. A.Poviliūnas tikino, kad visi norintys turėti šią knygą tiesiog turi atvykti į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinę.

Artūro Poviliūno biografija:

Artūras Poviliūnas gimė 1951 m. rugpjūčio 10 d. Kaune. Mokėsi Kauno S.Neries, paskui 21–oje vidurinėje mokykloje. 1973 m. su pagyrimu baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą. 1976–1979 m. mokėsi Sąjunginio mokslinių tyrimų kūno kultūros instituto aspirantūroje Maskvoje.

Dirbo treneriu, dėstytoju, sporto organizatoriumi.

Nuo 1988 m. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas, 1995–2001 m. Europos olimpinių komitetų (EOC) Vykdomojo komiteto narys, nuo 2002 m. Pasaulio nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) Vykdomosios tarybos narys.

Parašė knygą „Olimpinė ugnis negęsta“ (1995), per penkiasdešimt mokslinių metodinių straipsnių.

2000 m. Artūrui Poviliūnui suteiktas Lietuvos kūno kultūros akademijos garbės daktaro, 2007 m. – Lietuvos olimpinės akademijos akademiko vardas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką