Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 07, 09:53

Atsisėsti ant 60 mln. eurų sporto pinigų maišo panoro 28 pretendentai

Vadovauti jau šią vasarą darbą pradėsiančiai Nacionalinei sporto agentūrai (NSA) norą išreiškė 28 pretendentai – tiek paraiškų sulaukė NSA vadovo konkursą vykdantis Valstybės tarnybos departamentas.
Mindaugas Špokas
Žiniasklaidoje favoritu užimti naująsias pareigas minimas buvęs vienas LKF vadovų Mindaugas Špokas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Anot švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės, didžiulis susidomėjimas konkursu pirmiausia suteikia galimybę išrinkti patyrusį, labiausiai pasiruošusį kandidatą eiti išties atsakingas pareigas.

Kartu tai rodo sporto politikos aktualumą ir svarbą visuomenei, kad netrūksta norinčiųjų spręsti esamas problemas, prisidėti prie permainų, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pranešime spaudai.

Naujosios agentūros svarbiausias uždavinys – efektyviai valdant valstybės skiriamas lėšas sportui kurti sveiką ir fiziškai aktyvią visuomenę, sudaryti sąlygas atsiskleisti talentingiems mūsų sportininkams, padėti jiems pasirengti svarbiausioms tarptautinėms sporto varžyboms bei iškovoti jose medalius.

Dabartiniame konkurso etape Valstybės tarnybos departamentas (VTD) tikrina pretendentų dokumentus, vyksta kompleksinis pretendentų kompetencijų vertinimas.

VTD sudaryta komisija atrinks du geriausiai centralizuotame konkurse įvertintus pretendentus ir juos pateiks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Galutinį sprendimą dėl priėmimo į pareigas, priims ministerija. Numatoma, jog NSA vadovas paaiškės liepą.

NSA įgyvendins valstybės sporto politiką aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo srityse, čia bus sutelktos ir visos sporto finansavimo funkcijos, vienodas dėmesys bus skiriamas olimpiniam ir paralimpiniam sportui, visuomenės fiziniam aktyvumui.

Agentūra rūpinsis sportininkų teisėmis, sporto infrastruktūra, čia bus kuriamas Kompetencijų centras, padėsiantis sporto šakų federacijoms ir organizacijoms diegti ir stiprinti gerojo valdymo principus.

NSA administruos apie 60 mln. sportui skirtų metinių lėšų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką