Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atviro baseino Kauno Nemuno saloje idėja įgauna pagreitį

Nemuno sala
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nemuno sala
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį susitikę aktyvūs kauniečiai ir sporto entuziastai nusprendė vystyti baseino Kauno Nemuno saloje projektą. Susitikime pas Kauno miesto vicemerą Stanislovą Buškevičių dalyvavo visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ atstovas Povilas Mačiulis, Kauno miesto tarybos Švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Valys Venslova, daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas bei Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, plaukimo federacijos viceprezidentė Ilona Zuozienė ir miesto savivaldybės administracijos atstovai.

Susitikimo metu nuspręsta sušaukti jungtinį komitetų posėdi, kuriame idėją svarstytų Kauno miesto tarybos nariai ir vadovai. Patvirtinus šią idėją darbo imsis architektai ir urbanistai, kurių vizijos padės sukurti šį Nemuno salą budinsiantį baseiną.

„Nors sala ir yra viduryje upės, vandens pramogoms ji netinka – vanduo Nemune per daug užterštas, o ir upėje maudytis pavojinga, tad įrengti čia baseiną yra puiki idėja. Palaikome šią iniciatyvą, nes Nemuno sala galėtų tapti traukos centru ne tik aktyviems kauniečiams bei miesto svečiams, bet ir sportininkams, kurie vasarą mielai treniruotųsi po atviru dangumi“, – teigė Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentė ir Lietuvos sporto universiteto profesorė I. Zuozienė

Visuomeninė organizacija „Vieningas Kaunas“ šių metų balandžio mėnesį pristatė atviro baseino Nemuno saloje, kuris veiktų ištisus metus, idėją. Kauniečiai ir miesto svečiai vasarą plaukiotų po atviru dangumi, o šaltuoju metų laiku baseinas būtų uždengiamas lengvų konstrukcijų antstatu, kuris palaikytų reikiamą šilumos lygį patalpos viduje.

„Vystant šią idėją siūlau išklausyti Eugenijaus Miliūno, Šarūno Kiaunės ir profesoriaus Rimvydo Palio. Būtent šie architektai sukūrė abiejų Nemuno salos dalių koncepcijas, todėl bendras jų sprendimas ir galėtų įprasminti atviro baseino projektą“, – svarstė visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys Povilas Mačiulis.

Panašus baseinas veikia ir Vokietijos sostinėje Berlyne. Daug sudėtingesnėmis sąlygomis, upės viduryje, įrengtas „Badeschiff“ kompleksas leidžia miestiečiams mėgautis Šprė upe, kurios vanduo maudynėms, kaip ir Nemuno, per daug užterštas.

„Idėja puiki, tačiau Nemuno saloje norėtųsi matyti visą sveikatingumo parką, kuriame būtų integruotos ir aktyviam poilsiui skirtos žaidimu aikštelės (krepšinio, paplūdimio tinklinio, futbolo, teniso bei lauko treniruokliai ir kt.). Tokių salų, kaip Nemuno, Europoje yra vienetai, tad privalome ją padaryti patrauklią ne tik miestiečiams, bet ir atvykstantiems miesto svečiams – miestas turi nuspręsti ko jam labiausiai reikia ir kaip tai įgyvendinti, derėtų bendradarbiauti su verslininkais, apskaičiuoti objekto statybos ir eksploatavimo kaštus bei rentabilumą. Atviras plaukimo baseinas – nerentabilus variantas, todėl aš pasisakau už uždarą plaukimo baseiną dideliais langais į pietinę pusę su galimybę vasaros metu išeiti į lauką, pailsėti ant gultų bei pasideginti saulėje“, – savo Nemuno salos viziją dėstė M. Špokas

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką