Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 31d. 17:46

Aukščiausias rezultatas: Urtė Balčiūnaitė Pasaulio dailiojo jojimo čempionate – aštunta

Urtė Balčiūnaitė Pasaulio dailiojo jojimo čempionate
Organizatorių nuotr. / Urtė Balčiūnaitė Pasaulio dailiojo jojimo čempionate
Džiugi ir istorinė diena Lietuvos žirginio sporto gyvenime – raitelė Urtė Balčiūnaitė su žirgu Valverdi Pasaulio dailiojo jojimo jaunų žirgų čempionate 6 metų žirgų užskaitos finale užėmė 8-ąją vietą. Tai geriausias visų laikų Lietuvos sportininkų rezultatas Pasaulio čempionate. Simboliška, kad raitelė kaip tik šiandien švenčia 31-ąjį gimtadienį.

Raitelė Urtė Balčiūnaitė šiuo metu gyvena ir treniruojasi Olandijoje, tačiau tarptautinėse varžybose visuomet atstovauja Lietuvai. Raitelė su savo žirgu Valverdi Pasaulio dailiojo jojimo čempionato finale pelnė garbingą 8-ąją vietą.

Gintarė Šakytė, Lietuvos žirginio sporto federacijos generalinė sekretorė akcentavo, kad iš Lietuvos raitelių tokio lygio čempionate dar niekam nėra pavykę patekti į finalinį etapą: „Urtė – pirmoji Lietuvoje pasiekė tokį rezultatą. Tai šventė visam Lietuvos žirginiam sportui.“

Pati U.Balčiūnaitė sako, kad pergalę netikėtai padovanojo sau – gimtadienio proga. Jai kaip tik sukako 31-eri. Sportuoja nuo mažens. Yra bandžiusi įvairių žirginio sporto sričių, tačiau dailusis jojimas pavergė jos širdį.

Šiuo metu sportininkė su žirgais dirba ir treniruojasi kasdien – nuo ryto iki vakaro. U.Balčiūnaitė tvirtina, kad dėl aukščiausių rezultatų tenka neskaičiuoti darbo ir treniruočių valandų. Laiko dažniausiai lieka tik valgymui ir miegui.

Raitelė akcentuoja, kad dailiojo jojimo rungtyje reikia ypač daug kantrybės, kurios ją išmokė pirmoji trenerė Sandra Sysojeva. Beje, ši trenerė taip pat dalyvavo Pasaulio čempionate, todėl liko labai laiminga, kad jos auklėtinė iškopė į finalą. S. Sysojeva su žirgu Maxima Bella dalyvavo 5 metų žirgų užskaitoje, o su Found Boy – 7 metų žirgų užskaitoje!

„Ji mane išmokė „žirgų kalbos“. Vėliau gilinau įgūdžius su trenere Svetlana Snarskiene. Ji taip pat labai daug davė, kad pasiekčiau šiandieninį rezultatą. Šiuo metu dirbu su fantastišku treneriu – australu Bennetu Connu, kuris jau daugelį metų gyvena Vokietijoje. Vyksta draugiški mainai – aš joju jo žirgus, o jis mane treniruoja ir moko tų gudrybių , kurių dėka galima pasiekti aukščiausių rezultatų“, – grįžusi po čempionato pasakojo raitelė.

Organizatorių nuotr./Urtė Balčiūnaitė Pasaulio dailiojo jojimo čempionate
Organizatorių nuotr./Urtė Balčiūnaitė Pasaulio dailiojo jojimo čempionate

Sportininkė atskleidė, kad užsienyje gyvena ir treniruojasi jau dvejus metus. Tai vienas iš būdų tobulėti ir taip garsinti Lietuvos vardą. Tikisi, kad dailusis jojimas jos gimtinėje netrukus išpopuliarės: „Tai labai elegantiškas sportas. Neįmanoma taikyti vienos treniruočių metodikos. Kiekvienas žirgas yra unikalus ir individualus, todėl ir kiekvienas kelias į žirgo geriausių savybių ir charakterio atskleidimą yra vis kitoks.“

U.Balčiūnaitė tiki, kad Lietuvos žirginis sportas yra pakeliui į teigiamus pokyčius ir sėkmę: „Geri rezultatai rodo, kad gebame išugdyti raitelius ir žirgus, tačiau dėl menko finansavimo ir reikiamo dėmesio stokos tam tikrame etape sustojame – parduodame jau išugdytus žirgus ir vėl viską pradedame iš naujo. Savo pergale noriu pasakyti, jog Lietuva yra pajėgi užauginti ir išugdyti talentingus raitelius ir stiprius žirgus. Jei turėtume pakankamą finansavimą, turime šansų tapti tikrai patrauklia žirginio sporto šalimi. Tai brangus sportas, tačiau susitelkę galime išlaikyti sportininkus ir žirgus savo šalyje.“

„VMG grupė“ – pagrindinė Lietuvos žirginio sporto federacijos rėmėja.

vmg
vmg

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:35
22:39
00:28

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką