2011 07 28

Aukso medalio ir pirmojo pasaulio rekordo savininku pasaulio plaukimo čempionate tapo Ryanas Lochte

Kinijoje vykstančių pasaulio vandens sporto šakų pirmenybių plaukimo varžybose ketvirtadienį buvo išdalinti dar penki medalių komplektai bei užfiksuotas pirmasis pasaulio rekordas.
Ryanas Lochte
Ryanas Lochte / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vyrų 200 rungties kompleksiniu būdu finale čempionu tapo amerikietis Ryanas Lochte'as distanciją įveikė per 1 minutę 54,00 sekundės, pagerinęs iki šiol jam priklausiusį geriausią planetos pasiekimą (1:54,10).

Šiose pasaulio pirmenybėse antrąjį aukso medalį iškovojęs amerikietis rytoj žada šturmuoti naujus rekordus. „Niekas netikėjo tuo, ką šiandien sugebėjau pasiekti. Bet aš tikėjau savimi ir nusipelniau šio aukso. Žinoma, man labai padėjo kova su Michaelo Phelpsu. Tai buvo didelis iššūkis, postūmis“, – „Eurosport“ televizijai sakė R.Lochte.

Sidabro medalio savininku tapo kitas JAV plaukikas Michaelas Phelpsas (1:54,16), o bronza tenkinosi rungties čempiono titulą praradęs vengras Laszlo Csehas (1:57,69):

1. Ryan Lochte (JAV)          1:54,00 (pasaulio rekordas)
2. Michael Phelps (JAV)       1:54,16
3. Laszlo Cseh (Vengrija)     1:57,69

Likusiose rungtyse ketvirtadienį pasaulio plaukimo čempionato nugalėtojais bei prizininkais tapo: