2010 09 27

Baigėsi pasaulio sunkiosios atletikos čempionatas

Antalijoje (Turkija) pasibaigusiame pasaulio sunkiosios atletikos čempionate paskutinę varžybų dieną Egidijus Remėza užėmė 21-ą vietą tarp 35-ių svorio kategorijos per 105 kg dalyvių.
Sunkiausioje svorio kategorijoje (per 105 kg) pasaulio čempionu tapo B.Salimikordasiabis. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvis išrovė 170 kg, išstūmė 200 kg ir dvikovėje surinko 370 kg.

Pasaulio čempionu svorio kategorijoje per 105 kg tapo Behdadas Salimikordasiabis (453 kg – 208+245) iš Irano. Jis aplenkė vokietį Matthiasą Steinerį (440 kg – 194+246) ir ukrainietį Artiomą Udačyną (440 kg – 205+235).

Nepasisekė svorio kategorijoje iki 105 kg varžybų nebaigusiam Modestui Šimkui, kuris pirmuoju bandymu išrovė 177 kg, tačiau vėliau susižeidė.

Auksas šioje svorio kategorijoje atiteko lenkui Marcinui Dolęgai (415 kg – 188+227), kuris tik dėl asmeninio mažesnio svorio aplenkė antroje vietoje likusį rusą Dmitrijų Klokovą (415 kg – 192+223).

Bronza atiteko dar vienam Rusijos sunkiaatlečiui Vladimirui Smorčkovui (410 kg – 190+220).

Iš viso vyrų ir moterų sunkiosios atletikos čempionate dalyvavo 563 atletai (218 moterų ir 345 vyrai) iš 81-os valstybės. Iš penkių startavusių lietuvių geriausiai sekėsi devyniolikmečiam Aurimui Didžbaliui – užėmė aštuntą vietą svorio kategorijoje iki 94 kg.