Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 9d. 20:50

„Baltic Chain Tour 2012“ lenktynėse Lietuvoje dviratininkams teks įveikti 326 kilometrus

Andre Greipelis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sportininkai turės įveikti 879 kilometrus

Rugpjūčio 21-25 dienomis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vyksiančių daugiadienių dviračių plento „Baltic Chain Tour 2012“ lenktynių sportininkai turės įveikti 879 kilometrus, iš kurių 326 km mins Lietuvoje.

Vienomis prestižiškiausių varžybų visame Rytų Europos regione pretenduojančios tapti lenktynės šių metų rugpjūtį apjungs tris Baltijos šalis. Varžybos prasidės rugpjūčio 21 dieną Estijoje, kur nuo Talino „Baltic Chain Tour 2012“ sportininkai pajudės link Viljandžio miesto ir pirmąją varžybų dieną jiems teks įveikti 188 km trasą. Kitą lenktynių dieną 120 dviratininkų teks varžytis 185 km atkarpoje iš Viljandžio į Otepę, o rugpjūčio 23 dieną kiekvienas turės progą parodyti savo pranašumą Latvijoje – 180 kilometrų distancijoje iš Smiltenės į Rygą.

Lietuvos keliuose daugiadienių „Baltic Chain Tour 2012“ dviračių lenktynių dalyviai dėl geriausių vietų varžysis rugpjūčio 24 dieną 180 km trasoje Šiauliai – Panevėžys – Anykščiai – Utena.

„Bene daugiausia ištvermės bei susikaupimo pareikalaus paskutinis lenktynių etapas – rugpjūčio 25-ąją dviratininkams reikės numinti 146 km iš Utenos per molėtus į Vilnių, po kurio ir paaiškės lenktynių nugalėtojas. Planuojama, kad sportininkai Vilniuje į “Velomaratono„ trasą įvažiuos 16.30, kur po 40 km (5 ratų) ir finišuos“, – pasakojo Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinis sekretorius Vaclovas Šiugždinis.

„Baltic Chain Tour 2012“ globėjas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis teigia, kad rengiamos varžybos yra ypatingai svarbus įvykis Lietuvos bei visų Baltijos valstybių mastu ir jam didelė garbė prisidėti prie jų įgyvendinimo antrus metus iš eilės.

„Dviračių “Baltic Chain Tour 2012„ lenktynės yra neeilinis įvykis šalies dviračių sporto istorijoje. Tikiu, kad šios varžybos ne tik ženkliai prisidės prie dviračių sporto populiarinimo, Lietuvos dviračių sporto gerbėjams suteiks galimybę iš arti pamatyti dideles dviračių lenktynes, bet ir sportininkams iš visos Europos, tai bus puiki proga išbandyti save tokio lygio varžybose“, – teigė projekto globėjas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

„Baltic Chain Tour“ – pernai metais atgaivintos lenktynės, tapusios didžiausiu nuo 1987 metų dviračių sporto renginiu, surengtu trijose Baltijos šalyse. Šiomis daugiadienėmis lenktynėmis pažymimos 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengtos „Baltijos kelio“ akcijos metinės. Šiemet šios daugiadienės lenktynės įtrauktos į UCI Tarptautinį kalendorių bei joms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką