2023 08 20

„Baltic Chain Tour“ lenktynėse titulą apgynė estas

Sekmadienį Panevėžyje pasibaigusias 12-ąsias daugiadienes dviračių plento lenktynes „Baltic Chain Tour“ laimėjo Estijos rinktinės narys Raitas Ärmas. 23 metų dviratininkas tapo pirmuoju dviratininku, kuriam pavyko apginti šių lenktynių nugalėtojo titulą. Iš lietuvių aukščiausią vietą – 18-ą – užėmė Edgaras Kovaliovas („Voltas – Madaris Cycling Team“).
Raitas Ärmas
Raitas Ärmas / Tanel Meos nuotr.

Nugalėtojui atiteko 1268 eurų premija ir 40 pasaulio reitingo taškų. R.Ärmas lyderiu tapo po pergalės pirmajame etape. Estijos dviratininkui pavyko išsaugoti pirmą poziciją iki lenktynių pabaigos. Antrą vietą užėmė antrąjį etapą laimėjęs vokietis Henri Uhligas („Alpecin – Deceuninck DT“). Jis nuo varžybų nugalėtojo atsiliko 2 sek. Trečias – italas Filippo Fortinas („Maloja Pushbikers“), kuris nugalėtojui pralaimėjo 14 sek. Neseniai pasaulio čempionu tapusio olando Mathieu van der Poelo brolis Davidas („Alpecin – Deceuninck DT“, +29 sek.) užėmė šeštą vietą.

E.Kovaliovas nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 59 sek. Venantas Lašinis („Kaunas Cycling Team“, +3.10) užėmė 25-ą, Mantas Januškevičius (+3.18) – 31-ą, Rokas Kmieliauskas (+3.27) – 36-ą, Olegas Ivanovas (+3.41; visi trys – „Voltas – Madaris Cycling Team“) – 56-ą, Žygimantas Matuzevičius („Kaunas Cycling Team“, +4.11) – 74-ą, po raktikaulio traumos sugrįžęs Lietuvos čempionas Rokas Adomaitis („Tartu2024 Cycling Team“, +4.25) – 77-ą, Mantas Balčiūnas (+4.58) – 88-ą, o Gustas Raugala (+13.11; abu – „Kaunas Cycling Team“) – 124-ą vietas.

Klasifikuotas 131 dviratininkas.

Komandų įskaitoje „Voltas – Madaris Cycling Team“ (sporto direktorius Mindaugas Striška) užėmė 10-ą, o „Kaunas Cycling Team“ (sporto direktorius Donatas Šertvytis) – 19-ą vietas. Nugalėjo Norvegijos ekipa („Uno-X Dare DT“). Estijos komanda „Tartu2024 Cycling Team“ (sporto direktorius – Gediminas Bagdonas) klasifikuota antra.

Aktyviausiu dviratininku (žali marškinėliai) tapo estas Siimas Kiskonenas („Tartu2024 Cycling Team“), kovingiausiu (raudoni marškinėliai) ir geriausiu jaunuoju (iki 23 m.) dviratininku (balti marškinėliai) – H.Uhligas.

Pirmasis etapas buvo surengtas Estijoje, antrasis – Latvijoje, o paskutinis, trečiasis (157 km) – Lietuvoje maršrutu Panevėžys – Vabalninkas – Kupiškis – Troškūnai – Panevėžys. Nuvažiavus apie 30 km susiformavo lyderių grupė iš 11 dviratininkų, tarp kurių buvo ir R.Adomaitis su G.Raugala. Netrukus prie bėglių prisijungė 4 dviratininkai, tarp jų ir M.Januškevičius. Lyderių grupė buvo įgijusi kiek daugiau nei minutės pervarą. Ji pagrindinės grupės buvo pavyta likus apie 800 m iki finišo. Paskutiniame kilometre dar atakavo S. Kiskonen. Jis buvo pavytas iki finišo likus apie 20 metrų. Pergalę iškovojo danas Mads Landbo („Uno-X Dare DT“) – 3 val. 9 min. 17 sek. (vid. greitis – 49,767 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-119 vietas užėmusiems dviratininkams. R.Ärmas finišavo aštuntas.

Iš lietuvių aukščiausią vietą – 12-ą – užėmė V.Lašinis, kuris antrajame etape finišavo ketvirtas. Sekmadienį Ž.Matuzevičius finišavo 16-as, M.Balčiūnas – 46-as, R.Kmieliauskas – 47-as, M.Januškevičius – 52-as, O.Ivanovas – 54-as, E.Kovaliovas – 84-as, R.Adomaitis – 115-as, o G.Raugala (+8.33) – 131-as.

Lenktynes, kurių prizų fondą sudarė 9715 eurų, pradėjo rekordinis dalyvių skaičius – 141. Lenktynėse startavo 21 šalies dviratininkai, tarp jų – 11 Lietuvos sportininkų. Pirmą kartą į šias varžybas atvyko Gruzijos ir Eritrėjos dviratininkai. Iki šiol daugiausiai dviratininkų – 124 – buvo susirinkę į 2013 m. lenktynes.

Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) II kategorijos lenktynes šiemet pradėjo 25 komandos iš 14 šalių: Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Japonijos, Kanados, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Sakartvelo, Švedijos, Šveicarijos ir Vokietijos.

„Baltic Chain Tour“ lenktynės, kurios yra simbolinis 1989 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusios „Baltijos kelio“ akcijos paminėjimas, rengiamos nuo 2011 metų. Lenktynėse jau yra dalyvavę 36 šalių dviratininkai. Šiose varžybose bent kartą lenktyniavo 68 Lietuvos dviratininkai.

2012 m. lenktynių nugalėtojo laurai atiteko Gediminui Bagdonui, 2013 m. prizininku tapo Žydrūnas Savickas, o 2018 m. – Ramūnas Navardauskas. Pernai iš lietuvių geriausiai pasirodė V. Lašinis. Jis užėmė 9-ą vietą.