15min be reklamos
2023 02 02, 23:23

Baltieji rūmai neprieštarauja, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai dalyvautų olimpiadoje

Baltieji rūmai neprieštarauja, kad 2024 m. vasaros ir 2026 m. žiemos olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti sportininkai iš Rusijos ir Baltarusijos, jei bus „visiškai aišku“, kad jie neatstovaus savo šalims, ketvirtadienį pareiškė spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre.
Olimpinės žaidynės
Olimpinės žaidynės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ji pakartojo, kad dabartinės sankcijos Rusijai ir Baltarusijai turi likti galioti, rašo CNN.

„Tais atvejais, kai sporto organizacijos ir renginių organizatoriai, pavyzdžiui, Tarptautinis olimpinis komitetas, nusprendžia leisti sportininkams iš Rusijos ir Baltarusijos dalyvauti paramos renginiuose, turėtų būti visiškai aišku, kad jie neatstovauja Rusijos ar Baltarusijos valstybėms“, – sakė K.Jean-Pierre.

„Scanpix“ / „Cover Images“ nuotr./Karine Jean-Pierre
„Scanpix“ / „Cover Images“ nuotr./Karine Jean-Pierre

Ji pridūrė, kad turėtų būti uždrausta naudoti bet kokias oficialias Rusijos ar Baltarusijos vėliavas, emblemas ar himnus.

„Jungtinės Valstijos pritarė Rusijos ir Baltarusijos sporto nacionalinių valdymo organų narystės Tarptautinėje sporto federacijoje sustabdymui, asmenų, glaudžiai susijusių su Rusijos ir Baltarusijos valstybėmis, įskaitant vyriausybės pareigūnus, pašalinimui iš įtakingų pozicijų tarptautinėse sporto federacijose, pavyzdžiui, iš valdybų ir organizacinių komitetų, nacionalinių ir tarptautinių sporto organizacijų skatinimui sustabdyti sporto varžybų transliacijas į Rusiją ir Baltarusiją“, – tęsė ji.

Baltųjų rūmų komentarai pasirodė po to, kai Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) pristatė kelių etapų planą, pagal kurį Rusijos ir Baltarusijos sportininkai artėjančiose žaidynėse dalyvaus kaip neutralios šalys, o tai sukėlė Kyjivo pasipiktinimą.

„Nė vienam sportininkui neturėtų būti užkirstas kelias varžytis vien dėl jo paso“, – tuomet pareiškė IOC vykdomoji valdyba.

Šią savaitę IOC pareiškė, kad laikysis sankcijų, įvestų abiem šalims po Rusijos invazijos į Ukrainą, ir pasmerkė tai, ką pavadino „šmeižikiškais“ pareiškimais.

Ukrainos valdžios pareigūnai ir žvaigždės sportininkai, pavyzdžiui, Ukrainos teniso žvaigždė ir olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja Elina Svitolina, ragino uždrausti Rusijos sportininkams dalyvauti artėjančių žaidynių atrankoje.

„Atsižvelgdami į tai, turime laikytis draudimo Rusijos ir Baltarusijos sportininkams, siųsdami tvirtą žinią pasauliui, kad esame vieningi dėl Rusijai ir Baltarusijai taikomų sankcijų ir kad jų vyriausybių bjaurūs veiksmai turi pasekmių; jų gyvenimas negali tęstis įprastai, o pasaulis, nei Rusijos ar Baltarusijos žmonės negali nežinoti apie žiaurumus, kuriuos jie vykdo Ukrainoje“, – trečiadienį sakė E.Svitolina.

Rusijos ir Baltarusijos sportininkams šiuo metu daugelis sporto federacijų yra uždraudusios dalyvauti varžybose po ankstesnės IOC rekomendacijos.

Lenkija, Estija, Latvija ir Lietuva nori, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkams būtų uždrausta dalyvauti 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką