Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 11d. 16:17

Beisbolininko išpažintis sukrėtė Obamą

A.Rodriguezas prisipažino vartojęs draudžiamas medžiagas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / A.Rodriguezas prisipažino vartojęs draudžiamas medžiagas.

Amerikos beisbolo lygos superžvaigždės Alexo Rodriguezo prisipažinimas nuliūdino ne tik paprastus sirgalius, bet ir JAV prezidentą Baracką Obamą. Pavyzdingu sportininku laikytas žaidėjas vartojo draudžiamas medžiagas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./B.Obama pasipiktino
B.Obama pasipiktino

A.Rodriguezo prisipažinimas vartojus dopingą privertė aiktelėti visą šalį. Neaplenkė ir Baltųjų rūmų. „Tai gniuždanti naujiena. Tai meta šešėlį visai Aukščiausiajai beisbolo lygai. Tikėjau, kad daug sportininkų yra švarūs“, – komentavo B.Obama. Labiausiai jis nerimavo dėl to, kaip šią žinią priims vaikai.

„Vartojau draudžiamas medžiagas. Nuoširdžiai to gailiuosi ir noriu visų atsiprašyti“, – pirmadienį kalbėjo „ New York Yankees“ žaidėjas. Dopingą jis vartojo nuo 2001 iki 2003 metų, kai žaidė „Texas Rangers“ komandoje. „Trejus metus buvau kvailas ir naivus. Jeigu būčiau vienas iš savo sirgalių, labai nusivilčiau“, – teigė A.Rodriguezas.

Žengti žingsnį viešumo link privertė žiniasklaidos spaudimas. „Sports Illustrated“ atskleidė, kad 2003 metais beisbolo žvaigždės dopingo testas buvo teigiamas. 33 metų sportininkas delsė gana ilgai, kol galiausiai neatlaikęs spaudimo padarė viešą pareiškimą.

Gailisi pagautas?

„Jis tikina besigailintis, jog vartojo steroidus, tačiau atrodo, kad jam dar labiau apmaudžiau, jog buvo pagautas už rankos. Kitaip jis nebūtų šalta veido išraiška visko neigęs ir galiausiai – prisipažinęs“, – aiškino JAV antidopingo agentūros vadovas Travisas Tygartas.

Prisipažinęs nusimečiau visą naštą nuo pečių. Pergalės – geriausi vaistai.

Nepaisant to, A.Rodriguezo nereikia baimintis bausmės. Beisbolo lygos reglamentas šiuo klausimu yra gana lankstus. A.Rodriguezas – ne pirmas kritęs beisbolo herojus. Prieš tai kaltinimai vartojant dopingą buvo pateikti Barry Bondsui, Sammy Sosai, Markui McGwire'ui ir Rogeriui Clemensui.

„Patekau į šį „kiekvienas tai daro“ laikotarpį. Visiems siūloma išmėginti miltelių X, Y arba Z. Tačiau tai negali būti pasiteisinimas“, – kalbėjo A.Rodriguezas. Žibalo į ugnį įpylė ir buvęs jo klubas „Rangers“.

Nuo klaidų niekas neapdraustas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prisipažino - nusimetė naštą
Prisipažino – nusimetė naštą.

„Jaučiuosi apgautas Rodriguezo, – sakė Teksaso klubo savininkas Tomas Hicksas, 2000 metais pasirašęs su Alexu 10 metų 252 mln. JAV dolerių sutartį ir taip padaręs jį geriausiai lygoje mokamu beisbolininku. – Laukiu asmeninio atsiprašymo ir tuomet spręsiu, ar jam atleisti.“

Dabartinis prasikaltėlio klubas „Yankees“ neskuba teisti 12 kartų „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvio ir triskart lygos naudingiausio žaidėjo. „Žinoma, esame nusivylę jo klaida. Tačiau Alexas yra žmogus, tad nuo klaidų neapdraustas“, – teigia Niujorko klubo atstovai.

A.Rodriguezas nori kuo greičiau susigrąžinti pasitikėjimą, o visas nuodėmes palikti praeityje: „Prisipažinęs nusimečiau visą naštą nuo pečių. Pergalės – geriausi vaistai. Noriu laimėti pirmenybes.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką