Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 10d. 11:20

„Best fight“: aršios kovos, gilūs nokautai ir Selo piniginė staigmena

Renginio akimirka
A. Venskaus nuotr. / Renginio akimirka

Lapkričio 7 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vyko tarptautinis mišrių kovų turnyras „Best fight“ – 11 bekompromisių kovų bei 1 didžiulis noras nugalėti. Savaičių savaites lieję prakaitą treniruočių salėse, geriausi Lietuvos ir užsienio kovotojai ringe demonstravo įvairiausią techniką, degė noru vėl pajusti pergalės skonį. Netrūko ir kraujo, ir nokdaunų, ir netgi gilių nokautų. Rytietiško Muaythai kovos meno tradicijų persmelktame renginyje trys Lietuvos sportininkai įrodė, jog yra pajėgesni už varžovus iš užsienio. Dviem geriausiesiems atiteko solidžios, turnyro globėjo Egidijaus Dragūno įsteigtos piniginės sumos.

Vakaras prasidėjo Klaipėdos krepšinio klubo „Neptūnas“ šokėjų „Leader dance“ specialiai šiai progai sukurtu šokiu. Po jo, renginio vedėjui Linui Lapėnui pristačius visus į kovą dėl pergalės stosiančius 22 kovotojus, į ringą žengė dainininkas E.Dragūnas. Prisiminęs pagrindinį turnyro rėmėją ekskavatorius.lt, jis palinkėjo Lietuvos kovotojams, neva kaip ekskavatoriams, „užkasti šiandien tą, ką reikia“.

Atėjo laikas kovoms. Pasak Muaythai pradininko Lietuvoje, net 7 savo mokinius tą vakarą į ringą vedusio Kauno sporto klubo „Titanas“ trenerio Mariaus Misiūno, šiųmečiame „Best fight“ turnyre nenuvylė niekas – viskas klostėsi pagal išankstines prognozes.

1) AUGUSTINAS TRAVINSKAS (Prienų „Vėjas“) prieš MANTĄ ŽUKAUSKĄ (Plungės „Riteris“)

MMA (2x3 min.), svorio kategorija iki 87 kg

Kovų maratonas pradėtas jaunų septyniolikmečių susirėmimu. Prieniškiui tai buvo debiutinis pasirodymas tokio aukšto lygio turnyre. Vaikinas akivaizdžiai jaudinosi, ringe atrodė kiek sutrikęs, tad nenuostabu, jog Mantas jį „malė į miltus“. Jau pirmoji vakaro dvikova pareikalavo kraujo, pasileidusio iš A.Travinsko nosies, praliejimo. Tačiau Augustinas atsilaikė. Nugalėtoją lėmė surinkti taškai. Vienbalsiu teisėjų sprendimu į viršų kilo triumfuojančio M.Žukausko rankos.

– Taip, Augustinui gal tai ir buvo sunki kova, tačiau jis atsilaikė, pademonstravo ryžtą. Būtent tai ir žavi. Keista man buvo tik tai, kad sportininkai kovojo pagal MMA taisykles, tačiau imtyniavimo praktiškai nebuvo. Ringe jie talžė vienas kitą rankomis bei kojomis, – dvikovą įvertino M.Misiūnas.

2) ŽYGIMANTAS MAŠKĖ (Lietuva) prieš JAKOB STYBEN (Vokietija)

Muaythai (3x3 min.), svorio kategorija iki 91 kg

Tailandietiškos muzikos garsuose paskendusi pirmoji tarptautinė vakaro dvikova baigėsi mažiau patyrusio lietuvaičio pralaimėjimu. Tačiau savo auklėtinio pasirodymu, o ypač - tvirtu charakteriu, M.Misiūnas liko patenkintas. Juk Ž.Maškė apie tai, jog jam teks kovoti, sužinojo visai neseniai, kuomet dėl traumos stotį prieš vokietį šansą prarado Tomas Marciulevičius. Trečiajame raunde Žygimantas įsidrąsino, o vokiečio persvara sumažėjo. Tačiau rimčiau pasipriešinti patyrusiam varžovui lietuvaičiui pritrūko jėgų. Vienbalsiu teisėjo sprendimu nugalėtoju tapo J.Styben.

3) MANTVYDAS ŠVĖGŽDA (Kauno „Titanas“) prieš ARNOLDĄ EIZĄ (Jurbarko „Pantera“)

K-1 pro (3x3 min.), svorio kategorija iki 87 kg

Žiūrovus sužavėjo pirmuoju vakaro nokautu pasibaigusi trečioji dvikova, įrodžiusi, kad patirtis, kaip bebūtų, dažniausiai laimi prieš jaunystės veržlumą. Nors antrajame raunde revanšo siekęs jurbarkiškis A.Eiza ir pasiuntė pirmasis varžovą į nokdauną, pergalę šventė po jo į kovą sugrįžęs M.Švėgžda. Galima teigti, kad koją pralaimėjusiajam pakišo karštakošiškumas. Po pasiuntimo į nokdauną šokęs „pribaigti“ varžovo, jis pats netikėtai atgulė ant ringo grindų. O pakilęs, po 20 sek. buvo pasiųstas ir į gilų nokautą. Kol teisėjas bei pagalbinis personalas bandė atgaivinti vaikiną, Mantvydas siautė po ringą džiaugdamasis gražia pergale. Jos „Titano“ auklėtiniui labai reikėjo, nes pastaruoju metu pačiam teko patirti ne vieną nokautą. M.Švėgžda į savo kovotojo sąrašą įsirašė 18 pergalę. Kaip teigė M.Misiūnas, senas arklys niekad vagos negadina.

4) VILIUS JARULAITIS (Kelmės „Vikingas“) vs JONAS VALANČIUS (Kauno „Titanas“)

Muaythai 3x3, svorio kategorija iki 86 kg

Ketvirtieji ringe turėjo pasirodyti lietuvis Mažvydas Pieža ir rusas Anton Moor, tačiau kovotojui iš užsienio laiku negavus vizos, renginio organizatoriai kovoti vienas prieš kitą pakvietė Vilių ir Joną. Šviežiai į sąrašą įtraukta kova pasibaigė antruoju vakaro nokautu. Dar pirmajame raunde ant ringo grindų buvo pasiųstas 8 kovas iki tol turėjęs ir 4 pergales šventęs kelmiškis. Į viršų kilo dar vieno „Titano“ klubo sportininko rankos.

5) MANTAS STANKIS (Lietuva) prieš DANIEL FORSBERG (Suomija)

Muaythai (3x3 min.), svorio kategorija iki 80 kg

Apie šią dvikovą Suomijoje jau sklandė legendos. Keletą metų su suaugusiais kovojantis aštuoniolikmetis M.Stankis jau kurį laiką buvo vadinamas nenuspėjamu, didelį potencialą turinčiu kovotoju (23 kovos, 17 pergalių). Tą žinojo ir tris kartus Suomijos Muaythai čempionas D.Forsberg (36 kovos, 30 pergalių). Šios dvikovos metu pirmą kartą „Lietuva, Lietuva“ ėmė skanduoti ir arenoje susirinkę žiūrovai. Visi palaikė Mantą, tačiau šis, anot jo trenerio M.Misiūno, ne viską atliko gerai. „Nerodyk, kad koja skauda. Susiimk, būk vyras“, - vienu metu šaukė auklėtiniui jis. Trečiajame raunde prasidėjo tikra smūgių kruša, tačiau kova baigėsi abiems kovotojams stovint ant kojų. Nugalėtoją lėmė taškai. Vienbalsiu teisėjų sprendimu pranašesniu buvo pripažintas suomis.

VIDEO: Kova

6) ŽORA AKOPIAN (Baltarusija) prieš KIRIL ANDREEV (Latvija)

Muaythai (3x3 min.), svorio kategorija iki 70 kg

Šeštoji vakaro kova bus išskirtinai be lietuviško prieskonio. Joje susikovė du septyniolikmečiai savų šalių čempionai. Žora – šių metų Europos Muaythai jaunimo čempionas, finale įveikęs ne ką kitą, o lietuvaitį Martyną Jasiūną. Kiril, savo ruožtu, – Latvijos K-1 čempionas. Ši dvikova pasižymėjo tuo, kad baigėsi labai greitai – nepraėjus nei minutei. Pirmą kartą į nokdauną latvis buvo pasiųstas vos tik nuaidėjus gongui. Antrą kartą jis ant ringo grindų atgulė praėjus 10 sek. po to, kai nuo jų atsistojo. O nepraėjus nei pusei minutės, scenarijui pasikartojus, teisėjui nebeliko nieko kito, kaip tik nutraukti kovotojų veiksmus ir paskelbti akivaizdų nugalėtoją. Baltarusis Žora nespėjo net apšilti.

7) AURIMAS SAULIS (Lietuva) prieš PAVEL PUŠKEL (Baltarusija)

Muaythai (3x3 min.), svorio kategorija iki 75 kg.

Ši kova taip pat pasibaigė pirmajame raunde. Taip pat – po teisėjo įsikišimo. Patyręs ne vieną nokdauną, lietuvis turėjo pripažinti baltarusio pranašumą. Tačiau M.Misiūnas užstojo auklėtinį teigdamas, jog jis pasirodė taip gerai, kaip galėjo. Juk kovoti su šių metų Europos suaugusių Muaythai čempionu P.Puškel turėjo kojos pirštą susilaužęs Vaidas Valančius. Aurimas į dvikovą buvo įtrauktas tik prieš savaitę, tad jai nesiruošė. O ir varžovas – pranašesnis ir labiau patyręs.

– Žmonės galvoja, kad labai lengva stovėti ringe. Tačiau jei pabandytų ten įlipti, pažiūrėčiau, kuo baigtųsi. Juk įžengęs į tą kvadratą, penkto kampo, kuriame galėtum pasislėpti, nerasi. Aurimas šaunuolis. Pademonstravo charakterį, – kovotoją gyrė M.Misiūnas.

8) SAULIUS BUCIUS (Lietuva) prieš Ivan Kibila (Rusija)

MMA (2x5 min.), svorio kategorijoje iki 65 kg

Tai buvo pirmoji tarptautinė vakaro dvikova, kurioje pergalę prieš varžovą iš kitos šalies šventė  lietuvis. Tiesa, iš pradžių jis turėjo kovoti su kitu rusu – Denis Račkov, tačiau šiam gavus traumą, ringe pasirodė jo tautietis Ivan. 22 kovas turėjęs bei iki tol 11 pergalių ir vienas lygiąsias pasiekęs Saulius šansų kaimyninės šalies atstovui nepaliko. Aktyviai pradėjęs dvikovą, paleidęs tiradą smūgių, galiausiai jis Ivan pasiguldė ant žemės. Kurį laiką kovotojai tarsi ilsėjosi susikabinę parteryje, tačiau galiausiai tauragiškis ėmėsi veiksmų ir, apžergęs varžovą per liemenį, įveikė jį eile tvirtų smūgių į galvą. Teisėjui beliko nutraukti kovą anksčiau laiko ir paskelbti nugalėtoją.

– Sunku buvo, kai jaučiau, kad varžovas turi kristi ant žemės, bet jis nekrito. Galvojau, kada jis atsijungs. Buvo akimirka, kai sudvejojau, ar pavyks man jį įveikti, – po kovos apie ringe užplūdusias abejones prisipažino kitą dvikovą Vokietijoje jau planuojantis Saulius.

9) ROJUS KUMPYS (Lietuva) prieš DANIEL VÍTOVEC (Čekija)

Muaythai (3x3 min.), svorio kategorija iki 80 kg

Ši dvikova, kurioje ant žemės pabuvojo, tiesa, ne dėl kovotojų sukeltos grėsmės, ir ringo teisėjas, sulaukė bene daugiausiai žiūrovų ovacijų. Nieko nuostabaus, juk prieš Čekijos Muaythai čempioną stojo namų arenoje kovojęs klaipėdietis Europos Muaythai lygos bei Lietuvos Muaythai čempionas R.Kumpys. Lygiaverčių priešininkų susirėmimo nugalėtojas nebuvo aiškus iki pat paskutinės akimirkos. Vis dėlto, ilgai taręsi, teisėjai pergalę skyrė užsieniečiui. Lietuvaičiui tai tebuvo antrasis pralaimėjimas. O štai net 6 kartus karjeroje varžovus į nokautą siuntęs čekas įsirašė 24 pergalę iš 31 galimos.

10) SIGITAS GAIŽAUSKAS (Lietuva) prieš PAVEL PROVAŠINSKIJ (Baltarusija)
Muaythai (3x3 min.), svorio kategorija – iki 75 kg.

Šių metų Europos Muaythai čempionas prieš įvairių tarptautinių turnyrų nugalėtoją. Į ringą skambant SEL dainai „Titanas“ įžengęs tauragiškis S.Gaižauskas spinduliavo visiška ramybe. Prieš kovą žadėjęs dominuoti dvikovoje, lietuvis penktadienio vakarą savo pažadus įvykdė. Pirmą kartą į nokdauną baltarusį jis pasiuntė paskutinėmis pirmojo raundo sekundėmis. Žiūrovų minia užsivedė skanduoti „Sigi, Sigi“. Antrajame raunde nokdaunų istorija pasikartojo dar tris kartus ir teisėjas buvo priverstas nutraukti kovą. Du priešininko nokdaunus vienos techniškiausių kovų laimėtojas pasiekė savo firminiu smūgiu alkūne. Aštuntąją pergalę iš eilės iškovojęs (iš viso 33 kovos ir tik keturi pralaimėjimai) Sigitas įrodė, kad nesėkmė praėjusių metų „Big fight“ turnyre tebuvo išimtis iš taisyklės. Tuomet vaikinas liko gulėti ant grindų be sąmonės po itin tikslaus tailandiečio smūgio.

– Kai baltarusis įspyrė man į sprandą ir galvojau, kad tuoj nukrisiu, supykau ir nutariau laimėti nebežaidus. Kad kova baigsis anksčiau laiko – nesitikėjau. Visuomet esu pasiruošęs kautis tris raundus, - prisipažinęs, jog pergalę atšvęs valgydamas mamos keptą pyragą ir sapnuodamas kovą, kalbėjo Sigitas.

O švęsti išties jis turi dėl ko. Apdovanojimą ringe iš pačio E.Dragūno Selo atsiėmęs tauragiškis sulaukė ir nemenkos staigmenos. Iš asmeninės sąskaitos dainininkas kovotojui skyrė 10 tūkst. litų. Tokia pat suma atiteko ir paskutinėje dvikovoje pasirodžiusiam „Titano“ klubo atstovui Martynui Knyzeliui.

– Mums buvo šokas. Esame be galo dėkingi Egidijui. Džiaugiamės, kad tokia žymi asmenybė prisidėjo prie mūsų renginio. Vien jau tai, kad jis pasirodė arenoje ir išbuvo iki pat pabaigos, mums buvo didelis siurprizas. Kai kurie rėmėjai nusisuko, o štai šis žmogus, nesusijęs su sportu, ėmė ir iš savo asmeninių lėšų apdovanojo geriausiai turnyre pasirodžiusius. Už tai, jog, kaip pats teigė, juos gerbia. Tai bus didžiulė paspirtis kitiems kovotojams. 10 tūkst. litų... Juk tokias sumas sunku iškovoti net ir užsienio ringuose. Lietuvoje tokių niekas neduoda. O ir šiame turnyre apdovanoti laimėtojai tebuvo taurėmis ir diplomais. Aišku, tai, nėra blogai. Tai tik įrodo, kad į ringą žengia tikri kovotojai, kuriems svarbiausia – pats procesas ir pergalė, o ne pinigai, - Selui pagyrų negailėjo M.Misiūnas.

VIDEO: Kova

11) MARTYNAS KNYZELIS (Lietuva) prieš VOLKAN BASAK (Turkija)

K-1 pro (3x3 min.), sunkiasvorių superdvikova

Neabejotina vakaro puošmena tapo sunkiasvorių Lietuvos Muaythai bei K-1 čempiono Martyno ir Europos bei daugkartinio Turkijos Muaythai čempiono Volkan superdvikova. Nors turko statistika įspūdinga: 80 kovų, iš kurių – 56 pergalės, ringe dominavo guminiu meškučiu pravardžiuojamas lietuvis. Po 9 min. kovos pergalę taškais teisėjai vienbalsiai skyrė Martynui.

– Girdėjau, kad žiūrovai, matydami, jog turkas – ne koks raumeningas kultūristas, vadino jį kebabu. Tačiau kovotojai neprivalo būti raumenų maišai. Ar matėte, kiek Volkan praleido Martyno smūgių? Tačiau atsilaikė, nenusileido ir žengė pirmyn. Jis ne vieną kovą yra laimėjęs nokautu ir jo smūgis – itin galingas. Kai kurie žmonės tiesiog neišmano šio kovos meno, – piktinosi M.Misiūnas.

Paklaustas, kodėl ir kada savo auklėtinį M.Knyzelį ėmė pravardžiuoti guminiu meškučiu, treneris patikino, jog nuo tuomet, kai prieš 3m. išgirdo dainą „The Gummy Bear“, su kuria Martynas ir žengė į ringą. Jam jo auklėtinis – tiesiog mielas, šiltas žmogus, kuris, iš pažiūros, neatrodo, kaip stereotipinis ringo kovotojas. O geri žmonės, pasak M.Misiūno, irgi gali stipriai smūgiuoti.

VIDEO: Kova

Taigi penktadienio vakarą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje netrūko nieko: nei įvairios kovos technikos demonstravimo, nei lygiaverčių varžovų dvikovų, nei nokdaunų bei nokautų. M.Misiūnas prisipažino apie renginį negirdėjęs nei vieno blogo atsiliepimo.

– Daugelis skambino ir sveikino su vykusiu turnyru. Galbūt vienintelis mažas skauduliukas buvo tas, jog nesusirinko pilna arena žiūrovų. Tikėjomės daugiau, – teigė treneris.

Vykusiu renginiu džiaugėsi ir Lietuvos Muaythai Sąjungos generalinis sekretorius Nerijus Lukšas:

– Esu patenkintas, kad Muaythai kovos menas Lietuvoje populiarėja. Jog vis daugiau žmonių jį propaguoja, vis daugiau stebi kovas arenose. Džiugu ir tai, kad žiūrovai ima suprasti ir tailandietiško kovos meno kultūrą, šokius bei ritualus prieš kovą. Niekas neberėkia „pradėk greičiau kautis arba dink iš ringo“. Manau, ateityje situacija tik gerės ir tokių turnyrų bus tik daugiau. Vakaro staigmena tapo ir Selo dosnus žestas. Viskas pavyko puikiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Maištas žlugo: torių dauguma pareiškė pasitikinti Jungtinės Karalystės premjere Theresa May

Aktualu

Kalinys atskleidė, kaip organizuodavo telefonų ir narkotikų patekimą į Pravieniškes

Aktualu

D.Grybauskaitė: jokių pažymų apie premjero skelbiamas grėsmes nėra

24sek

NBA žvėrį padėjęs pažaboti Domantas Sabonis surinko dvigubą dublį

Aktualu

Londoną supančiojus „Brexit“ mazgams priblokšta Europa klausia: „Kas jums pasidarė?“

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Sportas

Čempionų lyga: paskutinis laimingasis „Lyon“ ir grandų sensacingi pralaimėjimai

Gyvenimas

Išgirdę 8-metės dukters diagnozę tėvai nustėro: Lietuvoje gydymo nėra

Gyvenimas

Savanoriaujanti Vitalija: „Kodėl seneliai, turintys artimuosius, jaučiasi tokie vieniši?“

Sportas

Čempionų lyga: Maskvos CSKA vėl pažemino namuose žaidusį Madrido „Real“

Verslas

Jau kitais metais pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes

24sek

Čempionų lyga: „Neptūnas“ namuose nukovė be pralaimėjimų žengusius italus

Aktualu

Antarktidoje žuvo du JAV stoties techniniai darbuotojai

24sek

Formalumas, bet malonus: „Rytas“ – Europos taurės „Top 16“ etape

N-18 Aktualu

Kraupus lietuvės nužudymas Anglijoje: kaltinamasis nusprendė savo naudai neliudyti

Verslas

Jaunus medikus nuvylusi A.Pabedinskienė jaučiasi įžeista: mokiau pagal pateiktas temas

Gazas

„Bugatti Veyron“ išlaikymas: už vienos detalės kainą – naujas įprastas automobilis

Aktualu

Britanijos premjerė Th.May ragina savo partiją palaikyti ją per balsavimą dėl nepasitikėjimo

Gyvenimas

„Emocijos“. Rugilė ir Dovydas turi Dauno sindromą, bet tai jiems netrukdo džiaugtis gyvenimu

Interviu Kultūra

Spektaklis-koncertas apie moteris Lietuvos istorijoje: pabrėžti bendrumui, ne skirtumams

Naujienos

Aktualu

Maištas žlugo: torių dauguma pareiškė pasitikinti Jungtinės Karalystės premjere Theresa May

Aktualu

Kalinys atskleidė, kaip organizuodavo telefonų ir narkotikų patekimą į Pravieniškes

Aktualu

D.Grybauskaitė: jokių pažymų apie premjero skelbiamas grėsmes nėra

24sek

NBA žvėrį padėjęs pažaboti Domantas Sabonis surinko dvigubą dublį

Aktualu

Londoną supančiojus „Brexit“ mazgams priblokšta Europa klausia: „Kas jums pasidarė?“

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Sportas

Čempionų lyga: paskutinis laimingasis „Lyon“ ir grandų sensacingi pralaimėjimai

Gyvenimas

Išgirdę 8-metės dukters diagnozę tėvai nustėro: Lietuvoje gydymo nėra

Aktualu

Panevėžyje girtas vairuotojas policijai įkliuvo prie visą parą veikiančio baro

Aktualu

Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D.Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms

24sek

„urBONUSas“: R.Petrauskas nededa taško: „Rimtai svarstyčiau pasiūlymą komentuoti „Žalgirį“

Vardai

Andrių Šedžių supykdė mitingas prie Šiaulių savivaldybės: abiturientus iš pamokų atginė per prievartą?

Gazas

Nerimas Dakaro dalyviams: automobilius gabenantis laivas sugedo viduryje Atlanto vandenyno

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru“

Gyvenimas

Savanoriaujanti Vitalija: „Kodėl seneliai, turintys artimuosius, jaučiasi tokie vieniši?“

Sportas

Čempionų lyga: Maskvos CSKA vėl pažemino namuose žaidusį Madrido „Real“

Verslas

Jau kitais metais pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes

24sek

Čempionų lyga: „Neptūnas“ namuose nukovė be pralaimėjimų žengusius italus

Aktualu

Antarktidoje žuvo du JAV stoties techniniai darbuotojai

24sek

Formalumas, bet malonus: „Rytas“ – Europos taurės „Top 16“ etape

Vardai

Ypatingos

05:50
03:17

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką