Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 25d. 15:05

Beveik 70 tūkst. litų piniginį prizą Europos čempionate laimėjusiai Viktorijai Čmilytei mokesčių Valstybei nereikės mokėti

Viktorija Čmilytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktorija Čmilytė

Gera žinia šachmatininkei Viktorijai Čmilytei – jai nereikės dalį savo laimėtų pinigų Europos čempionate atseikėti Valstybei.

Paaiškėjus, jog V.Čmilytei už Europos pirmenybių aukso medalį bus sumokėta kukli 2 tūkst. litų premija, šachmatininkė nuogąstavo, kad ji pati Valstybei turės sumokėti mokesčius, gerokai viršijančius šią sumą.

Gruzijoje triumfavusiai V.Čmilytei atiteko 20 tūkst. eurų (69 tūks. litų) piniginis prizas. Tokio dydžio premijos moterų varžybose buvo pirmą kartą. Dar prieš metus Kroatijoje vykusiame Europos moterų čempionate prizinis fondas buvo kone dvigubai mažesnis, tačiau šiemet buvo nuspręsta piniginius prizus moterų ir vyrų čempionatuose suvienodinti.

„Iš dalies man pasisekė, kad geriausią savo rezultatą parodžiau būtent dabar. Tačiau reikia suprasti, kad pirmą kartą iškovojau tokį didelį prizą, kuris turės padengti daugybę išlaidų, kurias įdedu į savo pasiruošimą, kalbant ne tik apie šias varžybas“, – sakė šachmatininkė. 

V.Čmilytė teigė neabejojanti, kad dalį šios sumos pajamų mokesčio pavidalu teks sumokėti Valstybei. „Nežinau, kokią dalį, bet neabejoju, kad mokesčius teks susimokėti. Galbūt apie penktadalį. Manau, ta suma tikrai bus gerokai didesnė nei 2 tūkst. litų“, – juokėsi V.Čmilytė.

Vis dėlto Valstybinės mokesčių inspekcijos Teisės departamento direktoriaus pavaduotoja Rasa Virvilienė 15min.lt informavo, kad mokesčiai nuo V.Čmilytės laimėto piniginio prizo nebus nuskaičiuoti.

„Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, sportininkų iškovoti sporto varžybų prizai, kuriuos įsteigia ir skiria olimpiniai (parolimpiniai) komitetai, tarptautinės sporto šakų federacijos (sąjungos, asociacijos) ar šių federacijų (sąjungų, asociacijų) nariai, o taip pat Lietuvos sporto šakų federacijos (sąjungos, asociacijos) yra neapmokestinamos pajamų mokesčiu. Todėl Viktorijos Čmilytės, Europos čempionate laimėjusios aukso medalį, gautas 20 tūkst. eurų piniginis prizas yra laikomas neapmokestinamosiomis pajamomis“, – paaiškino R.Virvilienė.

Ji pridūrė, kad nebus apmokestinta pajamų mokesčiu ir V.Čmilytei Vyriausybės nustatyta tvarka skirta 2 tūkst. litų piniginė premija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką