Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Blokart“ vėjaračių maratono dalyvius lydėjo stiprus vėjas, saulė, lietus

Kuršių nerijoje varžėsi blokart buriuotojai.
Irklakojo nuotr. / Kuršių nerijoje varžėsi „blokart“ buriuotojai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepabūgę darganos, į III 50 km pajūrio „Blokart“ vėjaračių maratoną susirinko 8 vėjaratininkai. 4 iš jų startavo asmeninėje įskaitoje, o likusieji – kaip 2 komandos, sudarytos iš 2 narių, po vieną vairininką kiekvienam etapui.

Oras buriavimui pajūriu nusisekė – pietvakarių vėjas 8–10, gūsiais 14 m/s, keli debesiukai lietaus ir kelios sekundės saulės. Kiek prastoka buvo smėlio kokybė – visą savaitę vyravę pietų vėjai suformavo nemažai minkštos paklotės, tad vėjaratininkams reikėjo itin atidžiai „skaityti“ koks gruntas po jų ratais.

Planuota, kad buriuotojai varžysis distancijoje Smiltynė – Juodkrantės prieigos – Smiltynė (apie 30 km), tačiau dėl pasikeitusios vėjo krypties, trasa buvo sutrumpinta iki maždaug 23 km, ženklą apsukant anksčiau.

Startuodami pirmame etape kas 1 minutę, vėjaratininkai išsibarstė trasoje kas 200–400 metrų, ir beidevindo kursu skynėsi kelią pirmyn. Po maždaug 11 km apsukę ženklą dėl palankesnio kurso (bakštagas), pasiekdavo 35–44 km/h. Pavėjinėje distancijoje labiausiai išryškėjo lyderiai, kurie kiekvieną vėjo gūsį paversdavo į pranašumą keliais ar net keliolika metrų. Netrūko ir aršios kovos, bandymų lenkti per vandenį, kurie buvo efektingi, tačiau nesėkmingi.

Pirmojo etapo trasoje sugaištas laikas:
1. Matas Mizgiris  44 min. 20 sek.
2. Sigitas Gurauskas 45 min. 51 sek.
3. Romualdas Adomavičius (/Linas Ramanauskas) 46 min. 6 sek. (be sunkiasvorio koef. 0,9)
4. Gediminas Petrauskas 47 min. 50 sek.
5. Vaidotas Norkus (/Darius Mikšys) 55 min. 0 sek.
6. Ilgaudas Šeputa DNF

Po tarpinio finišo prie karštos arbatos ir kavos virė diskusijos ir įspūdžių dalijimasis. Pailsėję vėjaratininkai startavo atrajame etape, kurio distancija buvo analogiška. Jau puikiai pažinę trasą vėjaratininkai kaip niekad aršiai kovojo. Šiame etape puikiai pasirodė pirmąkart ant smėlio rungtyniavęs Sigitas Gurauskas, kuris sugebėjo 50 sek. aplenkti maratono lyderį Matą Mizgirį.

Antrojo etapo rezultatai
1. Sigitas Gurauskas 49 min. 30 sek.
2. Matas Mizgiris  50 min. 20 sek.
3. Gediminas Petrauskas 54 min. 12 sek.
4. Linas Ramanauskas (/Romualdas Adomavičius) 57 min. 3 sek.
5. Darius Mikšys (/Vaidotas Norkus) 58 min. 19 sek.
6 Ilgaudas Šeputa  DNS

Visgi Europos vicečempionui užteko pirmojo etapo metu sukauptos persvaros, kad 41 sekundės pranašumu laimėtų maratoną. Puikiai debiutavęs maratone, Sigitas Gurauskas užėmė antrąją vietą. Lino ir Romualdo komandinis tandemas stabiliai buriuodami užsitikrino trečiąją vietą galutinėje įskaitoje.

Iš viso maratono dalyviai įveikė 45 kilometrus, kiekvienas dalyvis su savimi turėjo GPS imtuvą, kuris matavo judėjimo trajektoriją, maksimalų greitį ir kt. Maratono track'as bus įkeltas į virtualią erdvę peržiūrai.

Galutinės pozicijos po 2 etapų (vardas, pavardė, laikas, vid.greitis):
1. Matas Mizgiris  1 val. 34 min. 40 sek. 28,5 km/h
2. Sigitas Gurauskas 1 val. 35 min. 21 sek. 28,3 km/h
3. Linas Ramanauskas/Romualdas Adomavičius 1 val. 38 min. 48 sek. 27,3 km/h
4. Gediminas Petrauskas 1 val. 42 min. 2 sek.  26,5 km/h
5. Darius Mikšys/Vaidotas Norkus 1 val. 53 min. 19 sek. 23,8 km/h
6. Ilgaudas Šeputa DNF

Greičiausiojo vėjaratininko titulą nuskynė Sigitas Gurauskas, pasiekęs maksimalų 44,3 km/h greitį. Už jo rikiavosi Matas Mizgiris su 44,0 km/h, Gediminas Petrauskas 43,5 km/h ir kiti.

Temos Saulė, Nida, Neringa
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką