Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Breiko čempionate lietuviams teko nusileisti kaimynams latviams

Čempionato akimirka
Kristinos Mažeikaitės/15min.lt nuotr. / Breiko šokėjai (iš kairės): Acold, Grizi, Ozo, Actor ir Maikl Kein.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį įvykusiose neoficialiose breiko „Red Bull BC One“ Baltijos šalių čempionato rungtynėse susikovė Latvijose, Estijos ir Lietuvos šokėjai. Latvijos sostinėje Rygoje įvykusiose varžybose sėkmė šypsojosi vietos breikeriams.

Varžybų vieta lėmė, kad daugiausiai „Red Bull BC One“ Baltijos šalių čempionate pasirodė Latvijos atstovų, kurių buvo 29. Kiek mažiau atvyko lietuvių – devyni, mažiausiai – estų, pasirodžiusių keturiese.

Varžybų metu garsiausi palaikymo šūksniai lydėjo latvius – „braliukai“ į čempionatą pasikvietė išties gausų palaikymo būrį. Šokėjai vertė žiūrovus aikčioti ir ploti demonstruodami savo išmonę, judesių miklumą, fizinę jėgą, ištvermę ir humoro jausmą, kuris dažniausiai buvo naudojamas suerzinti konkurentams.

Į Baltijos šalių čempionato finalą buvo deleguoti 16 šokėjų – 4 estai, 5 lietuviai ir 7 latviai. Lietuvai atstovavo šokėjai Ozo, Actor, Grizi, Acold ir Maikl Kein. Deja, tačiau lietuviams teko nusileisti kaimyninės šalies atstovams – pagrindinį prizą išplėšė latvis, žinomas sceniniu pseudonimu kaip Amega. Iš lietuvių geriausiai pasirodė šokėjas Grizi, pelnęs trečiąją vietą.

„Visada nėra lengva dalyvauti tokiuose renginiuose. Nebuvo tokių dalyvių, kurie mane būtų labai nustebinę. Savo pasirodymą vertinu gerai. Niekada negali žinoti, kada paslysi arba nugalėsi. Lietuviai pasirodė nepėsti“, – kalbėjo Grizi.

Kristinos Mažeikaitės/15min.lt nuotr./Čempionato akimirka
Laimėtojas iš Latvijos Amega (dešinėje) 

Latvijos naktiniame klube „Godvil“ vykusių Baltijos šalių atkrintamųjų rungtynių nugalėtojas pateks į Stambule (Turkija) vyksiančius kvalifikacinius mūšius, o juose sužibėjęs – ir į finalinį renginį Sankt Peterburge, Rusijoje, kuris vyks lapkričio 26 dieną.

Į šį septintus metus vykstantį čempionatą, kuriame pirmą kartą buvo suteikta galimybė dalyvauti Baltijos regiono šokėjams, iš pradžių registravosi apie trisdešimt lietuvių, tačiau nepabūgę konkurso Latvijoje pasirodė tik trečdalis šokėjų. Lietuvaičiai prisipažino tikėjęsi pasirodyti stipriau.

„Aš šiek tiek nusivyliau, nes tai buvo pirma „Red Bull BC One“ atranka Baltijos šalyse ir aš maniau, kad pasirodys apie 200 breiko šokėjų ir pereiti atrankas bus didelis žygdarbis. Atvykęs pamačiau, kad jų ne tiek ir daug. Šokėjai nebuvo silpni. Tai buvo pirmas blynas – tikėkimės, kitais metais mūsų bus daugiau. Dabar yra mokslų metas, todėl dauguma mūsų ir neatvyko“, – teigė šokėjas Actor. 

Laimėtojus rinko garbinga breiko meistrų komisija: įš Alžyro kilęs ir šiuo metu Prancūziją atstovaujantis Lilou iš „Pokemon crew“, Benny iš Vokietijos „Flying Steps crew“ ir Tony Rock iš Rusijos „Top 9 crew“. Po atkrintamųjų varžybų teisėjai nerodė didelės nuostabos šokėjų pasirodymais, o Tony Rock atvirai prisipažino laukęs efektingesnių pasirodymų.

Rygoje vykusiame čempionate buvo galima sutikti ir gerai žinomą Lietuvoje veidą – šokėją, grupės „Šokoledas“ narę Justę Mozolytę. Mergina į Latviją atvyko palaikyti trijų breiką šokančių draugų, iš kurių vienas, vardu Acold, pateko į „Red Bull BC One“ Baltijos šalių finalą.

„Atvykau čia tiesiog stebėti breiko, nes fiziškai negaliu jo šokti. Kai man buvo 16 metų, tada šokau breiką, bet šiuo metu – ne. Tai daugiau vyriškas užsiėmimas“, – patikino J.Mozolytė.

Kristinos Mažeikaitės/15min.lt nuotr./Čempionato akimirka
Kristinos Mažeikaitės/15min.lt nuotr./J.Mozolytė su draugais

Apie „Red Bull BC One“ čempionatą:

Kvalifikacinėse varžybose pasirodę ir iki šiol niekam buvę nežinomi breikeriai galimybę dalyvauti svarbiausiame breiko mūšyje su pripažinimą pelniusiais šokėjais turi antrus metus. Penkios vietos finaliniuose mūšiuose yra skirtos naujiems talentams, kurie bus atrinkti kvalifikacinėse atrankose. Kelių lygių tarptautinės atrankos leis skirtingų kultūrų ir stilių šokėjams susitikti vienoje, prestižine laikomoje, scenoje.

Finale pasirodys penkiolika šokėjų – 5 pagrindinių kvalifikacinių varžybų nugalėtojai ir 10 dalyvių gavusių vardinius tarptautinius pakvietimus. Šį pakvietimą gauna patyrę, tarptautiniuose mūšiuose nugalėję šokėjai, turintys profesionalaus atleto reputaciją bei charakterį.

Finalinė latvių Benny (pilkas džemperis) ir Amega dvikova bei apdovanojimai:

VIDEO: 2011 m. „Red Bull BC One" Baltijos šalių čempionato finalinis pasirodymas Latvijoje

 Stepy (Latvija) ir Ozo (Lietuva, raudoni marškinėliai) dvikova:

VIDEO: 2011 m. „Red Bull BC One" Baltijos šalių čempionatas Latvijoje (I)

Grizi (Lietuva) ir Panama (Latvija, juodas džemperis) dvikova:

VIDEO: 2011 m. „Red Bull BC One" Baltijos šalių čempionatas Latvijoje (II)

Gruzavik (Latvija) ir Au Juicy (Latvija, juodi marškinėliai) dvikova:

VIDEO: 2011 m. „Red Bull BC One" Baltijos šalių čempionatas Latvijoje (III)

 Lietuvių pasirodymas atkrintamosiose varžybose Latvijoje:

VIDEO: 2011 m. „Red Bull BC One" Baltijos šalių čempionatas Latvijoje (IV)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Breikas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką