2013-09-29 10:17

Briuselyje verda lietuviškos sporto aistros

Visą šį savaitgalį NATO sporto centre Briuselyje vyksta Belgijos, Liuksemburgo ir Olandijos lietuvių sporto žaidynės „BeNeLux 2013“. Beveik pusę tūkstančio dalyvių sutraukęs renginys šįvakar baigsis bendra vakariene ir džiazo grupės iš Lietuvos koncertu.
Savaitgalį NATO sporto centre Briuselyje vyksta Belgijos, Liuksemburgo ir Olandijos lietuvių sporto žaidynės „BeNeLux 2013“
Savaitgalį NATO sporto centre Briuselyje vyksta Belgijos, Liuksemburgo ir Olandijos lietuvių sporto žaidynės „BeNeLux 2013“ / Gretos Pikutienės nuotr.

„Šių metų žaidynes, visų pirma, skiriame Lietuvos pirmininkavimui ES. Nemenka dalis „BeNeLux“ dalyvių yra šiuo metu Briuselyje gyvenantys Lietuvos pirmininkavimo ES komandos nariai, kuriems šis pusmetis yra itin įtemptas. Tikiuosi, kad šį savaitgalį, praleidę gryname ore ir sportuodami, jie labai kokybiškai pailsės ir dar geriau atstovaus Lietuvai“, – sakė viena iš žaidynių organizatorių Asta Kulikauskaitė.

Jau aštuntą kartą rengiamose kasmetinėse žaidynėse Beneliukso lietuviai galinėjasi krepšinio, futbolo, badmintono, rankinio, šachmatų, boulingo, stalo teniso, lauko teniso, bėgimo, plaukimo ir kitose varžybose. Šeimos gali dalyvauti estafečių rungtyse, na o ir vaikams sudarytos sąlygos išmėginti jėgas beveik visose varžybose. Jauniausias šiemet užsiregistravęs – trimetis sportininkas, dalyvausiantis boulingo turnyre.

Beveik kiekvienas dalyvis iš renginio gali tikėtis išeiti apdovanotas: organizatoriai yra paruošę 350 medalių bei 30 taurių. Kai kurių rungčių nugalėtojų laukia ir specialūs prizai – šachmatų rungties prizininkai bus pakviesti žaisti simultaną su į Briuselyje netrukus atvyksiančia geriausia visų laikų Lietuvos šachmatininke Viktorija Čmilyte.

Tradiciškai „BeNeLux“ žaidynių dalyviai konkuruoja ne tik sporto aikštelėje, bet ir kurdami komandų pavadinimus. Šmaikščiausi, kaip visada, krepšininkai – šiais metais užsiregistravo vyrų krepšinio komandos „Žibutės“, „Trifazis“, „Kosmonautai“, „Kompiuteristai“, „NA Spurtas“, „Žaliai balti“, tuo tarpu, moterų komandų pavadinimai dvelkia ką tik prabėgusia vasara – „Gėlės“, „Braškės“.

Belgijos, Liuksemburgo ir Olandijos lietuviai į „BeNeLux“ sporto žaidynes renkasi ne tik pasirungti, bet ir pabendrauti tarpusavyje. Tam ypač tiks bendra vakarienė NATO sporto centro kavinėje, kurioje šį vakarą taip pat koncertuos džiazo grupė iš Lietuvos „White sand songs“. Atvykti į uždarymo ceremoniją bei pasveikinti žaidynių dalyvius žada ir buvęs NATO ambasadorius ir šių žaidinių dalyvis, dabartinis UR ministras Linas Linkevičius, bei EK narys Algirdas Šemeta.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą