Publikuota: 2013 rugpjūčio 9d. 16:30

Broliai Lapatiukai pateko į pasaulio jaunių irklavimo čempionato pusfinalį

Andrius ir Vytautas Lapatiukai.
facebook.com nuotr. / Andrius ir Vytautas Lapatiukai.

Trakuose tęsiasi pasaulio jaunių (iki 18 metų) irklavimo čempionatas, kuriame dalyvauja 798 sportininkai iš 59 valstybių.

Sėkmingai ketvirtfinalyje penktadienį porinę dvivietę irklavo broliai Vytautas ir Andrius Lapatiukai. Jie 2000 m distanciją įveikė per 6 minutes 25,62 sekundės ir, 3,89 sekundės nusileidę rumunams Marianui-Florianui Enachei bei Gheorghei-Robertui Dedu, užėmė antrąją vietą bei pateko į pusfinalį.

Vietą pusfinalyje pirmajame ketvirtfinalio plaukime užsitikrino ir trečiojoje pozicijoje finišavęs Didžiosios Britanijos (6:26,80) duetas.

Per žingsnį nuo pagrindinio pusfinalio liko ketvirtąją vietą ketvirtajame ketvirtfinalio plaukime užėmęs vienvietininkas Paulius Merkys. Jis nuotolį įveikė per 7 minutes 18,07 sekundės ir 3,75 sekundės atsiliko nuo trečiojoje pozicijoje finišavusio ir paskutinį kelialapį į pusfinalį iškovojusio kanadiečio Grahamo Peeterso.

Šį ketvirtfinalio plaukimą laimėjo serbas Andreja Sljukičius (7:12,24), o antras liko amerikietis Walteris Banfieldas (7:14,25).