2009 09 28

Buriavimo čempionate – įnirtinga lyderių kova

Savaitgalį Kauno mariose įvyko RS-280 buriavimo čempionato priešpaskutiniojo – septintojo – etapo penki plaukimai. Ypač arši kova šiame etape vyko tarp varžybose pirmaujančių jachtų – „Raganosio“, „Arabelos“ ir „Levante“.
„Levante“ laimėjo septintą čempionato etapą
„Levante“ laimėjo septintą čempionato etapą / Organizatorių nuotr.

Jachta „Levante“, vadovaujama kapitono Tauro Rymonio, triskart atplaukė pirma, vieną kartą antra ir paskutinįjį plaukimą finišavusi šešta, sugebėjo laimėti etapą ir sumažinti atsilikimą nuo antrąją vietą čempionate užimančios „Arabelos“ iki 2 baudos taškų.

Jachtos „Arabela“ įgula, vadovaujama kapitono Raimondo Šiugždinio, atitinkamai plaukimuose finišavusi ketvirta, trečia, antra, vėl antra ir ketvirta, bendroje etapo įskaitoje iškovojo antrąją vietą.

Jachtos „Raganosis“ įgula, vedama kapitono Sauliaus Pajarsko, pirmajame plaukime finišavusi trečia, antrajame iškovojo pergalę, tačiau trečiajame plaukime, trūkus stiebą laikančiam trosui, turėjo iš distancijos pasitraukti. Iki kitų plaukimų startų, kurie prasidėjo sekmadienį, įgula sutvarkė gedimą ir ketvirtajame plaukime finišavo trečia, o paskutiniajame plaukime vėl nugalėjo. Bendrojoje etapo įskaitoje ši jachta užėmė ketvirtąją vietą.

Trečiąją vietą etape iškovojo kapitono Gintauto Kalaušio vadovaujama jachta RA. Septintajame RS-280 buriavimo čempionato etape ypač daug intrigos sukėlė olimpinės vicečempionės Gintarės Volungevičiūtės vyro brazilo Roberto Scheidto dalyvavimas RS jachtų varžybose. Robertas Scheidtas yra 10 kartų iškovojęs pasaulio čempiono titulą (9 kartus Laser j.kl., ir 1 kartą Star j.kl.), ir yra trijų olimpinių medalių savininkas. Brazilijos buriuotojas vairavo „Knygė klubo“ jachtą, kuri šiame etape iškovojo šeštąją vietą.

Bendroje čempionato įskaitoje pirmauja „Raganosio“ įgula, surinkusi 41 baudos tašką. Ji 14 taškų lenkia „Arabelos“ įgulą (55 baudos taškai). Trečiojoje pozicijoje esančios „Levante“ įgulos sąskaitoje – 57 baudos taškai.

RS-280 buriavimo čempionato nugalėtojai paaiškės paskutiniuose trijuose aštuntojo etapo plaukimuose, kurie įvyks spalio 10 dieną Kauno mariose.

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas