Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buriuotoja Volungevičiūtė į varžybas keliaus su sūneliu

Gintarė Scheidt
Teodoro Biliūno/ "Žmonės" nuotr. / Pekine G.Volungevičiūtei iki olimpinio aukso nedaug trūko.
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Praėjusį metų rugpjūtį susilaukusi sūnaus ir buriavimą kuriam laikui atidėjusi į šalį olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt grįžta į aktyvų sportą.

Po Pekino olimpinių žaidynių aukso žiedus su buriuotoju iš Brazilijos Robertu Scheidtu sumainiusi G.Volungevičiūtė praėjusį metų rugpjūtį susilaukė sūnaus Eriko ir buriavimą kuriam laikui atidėjo į šalį. Tačiau jau šiemet Gintarė žada išmėginti jėgas keliose varžybose ir po truputį grįžti į aktyvų sportą.
 

Grįžti į aktyvų sportą G.Volungevičiūtę-Scheidt skatina ir tituluotas vyras. „Kol kas planai netolimi – vėliau bus matyti. Esu suplanavusi dalyvauti trejose varžybose, kurios vyks Italijoje“, – sakė ji.

Varžybos, anot Gintarės, vietinės, jos bus tarsi treniruotės. O rugsėjo mėnesį buriuotoja žada dalyvauti pasaulio čempionate: „Užsiregistravau, bet dar tvirtai nesu apsisprendusi, nes viskas priklausys nuo pasirengimo.“ Europos čempionatą, kuris vyks birželį Estijoje, G.Volungevičiūtė-Scheidt praleis, nes pasirengti nespės.

Apie rezultatus Gintarė kalba nenoriai – svarbiausia jai dabar atgauti fizinę formą: „Tuo metu, kai manęs nebuvo, visi tikrai stipriai treniravosi, lygis gana aukštas. Tad bandysiu pasivyti truputį, reikia bendrą fizinį pasirengimą atgauti. Jausmas buriuoti neišnyko, bet fizinę formą po gimdymo reikia iš naujo įgauti.“

Būdama Kaune buriuotoja fizinę formą jau po truputį gerina. Tik į jachtą nesėda: „Lietuvoje dar nėra kur sėsti – ledas“, – juokiasi iš Brazilijos į Lietuvą parvykusi Gintarė. Tačiau lietuviški žvarboki pavasariniai orai jos negąsdina: „Šaltoka, bet gerai – mėgstu šaltį.“

Brazilijoje Gintarė truputį paburiuodavo, tačiau treniruotėmis to nevadina. Rimčiau buriuoti dar nebuvo laiko, paaiškina, nes pati maitina sūnelį. Aktyviai į pokalbį bandęs įsiterpti ir mažasis Erikas, jachtoje dar nesėdėjo, bet vanduo, tikina mama buriuotoja, jam patinka – baseine plaukioja labai mielai. Garsių buriuotojų sūnus netrukus su mama keliaus ir į varžybas.

Ar augindama sūnelį Gintarė spėjo pasiilgti buriavimo? „Buriuoju kartais, bet sunku palikti vaiką – jo pasiilgstu. Iš tikrųjų laikas viską parodys, – sako sportininkė, kuri labiausiai pasiilgo varžybų. – Taip, taip, aš labiau mėgstu varžybas nei treniruotes. Ir įtampos pasiilgsti, ir draugų – buriuotojai kaip viena šeima. Pasiilgsti, aišku, ir buriavimo.“

Lietuvoje Gintarė viešės dar savaitę, o tada vyks į Italiją. Nuo balandžio mėnesio bandys pradėti treniruotis, o pirmosios varžybos numatytos gegužę. „Viskas palengva. Viskas ne taip paprasta, kaip norėtųsi“, – sako apie būsimą pasirengimą sezonui po pertraukos į aktyvų sportą grįžtanti olimpinė vicečempionė.
 

G.Volungevičiūtė-Scheidt yra kandidatė į 2012 metų Lietuvos olimpinę rinktinę.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką