Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bus įvertinti geriausių buriuotojų pasiekimai

Vilniečių „Jigy Jigy“ komanda pretenduoja tapti metų įgula.
Agnės Stankutės nuotr. / Vilniečių „Jigy Jigy“ komanda pretenduoja tapti metų įgula.
Šaltinis: 15min
0
A A

2013 metais buriuotojai aktyviai dalyvavo tarptautinėse varžybose – „ORC“ Europos čempionate, regatose aplink Gotlandą, Estijos, Kroatijos regatose. Sportinio buriavimo atstovai puikiai startavo ketverių metų olimpinio ciklo varžybose. Jų pasiekimai penktadienį Vilniuje bus įvertinti metų buriuotojų apdovanojimuose.

Jau trečius metus iš eilės buriuotojams skirtas žurnalas „Vėjo!3“ metų pradžioje išrenka geriausius praėjusio sezono buriuotojus, burlentininkus, jėgos aitvarų atstovus, geriausią regatas ir svarbiausius buriavimo įvykius. Anot organizatorių, šiais metais metų buriuotojų apdovanojimai taps solidesni, nes renginio partneris – viena iš didžiausių buriuotojų organizacijų – Lietuvos buriuotojų sąjunga.

2013 metais buriuotojai buvo aktyvūs – dalyvavo varžybose, organizavo regatas. Išsiplėtė ir buriavimo akvatorija – pradėta buriuoti Elektrėnų mariose. Atsirado ir naujų klasių – aktyviau plaukiota dvikorpusiniais laivais, surengtas pirmasis katamaranų čempionatas, atsirado dviviečių sportinių laivų („RS Feva“ klasė.) Svarbus įvykis Lietuvos buriavimo istorijoje – pavasarį įsteigta antroji buriavimo mokykla – „Žiemys“. Iki tol buriavimo mokyklos statusą turėjo tik Kauno buriavimo mokykla „Bangpūtys“. 

Praėjusiais metais itin aktyviai varžybose dalyvavo ir aukštų rezultatų pasiekė „Laser“ klasės sportininkai – Viktorija Andrulytė, Milda Eidukevičiūtė, Martis Pajarskas, Karolis Janulionis. Šiais metais Tarptautinės buriavimo federacijos (ISAF) reitinguose šie sportininkai pakilo labai aukštai. V. Andrulytė buvo penkiolikta tarp daugiau nei keturių šimtų sportininkių. Visi paminėti sportininkai pretenduota tapti metų buriuotojais.

Du kartus apiplaukė pasaulį

Metų buriuotoju pretenduoja tapti Linas Ivanauskas – vienintelis lietuvis du kartus apiplaukęs pasaulį, keturis kartus Horno ragą, taip pat Vilniaus jachtklubo komandoras Linas Baublys, sėkmingai vadovaujantis ir skinantis pergales jachta „Vėtra“, klaipėdietis azartiškas buriuotojas Rimantas Stropus. Šiais metais jo vadovaujama jachta „Baraka“ nušluostė nosis kitiems „Gero vėjo“, „Pilies uosto“, ORC čempionate, Kuršių marių regatoje. Taip pat jau kartą metų buriuotoju buvęs profesionalus Šarūnas Sodeika, sėkmingai dalyvaujantis tarptautinėse regatose, lyderis Lietuvos regatose. Be to jis buriuoja ne tik vasarą, bet ir žiemą ledrogėmis. Metų buriuotoju gali tapti ir geriausias šalies burlentininkas Juozas Bernotas. 

Į metų buriuotojos titulą pretenduoja ne tik Viktorija Andrulytė, Milda Eidukevičiūtė, bet ir Dalia Zykutė – vienintelė Lietuvoje aktyviai varžybose dalyvaujanti burlentininkė.  

Metų jaunojo buriuotojo nominacijoje kaip ir pernai pretenduoja tapti Milda Eidukevičiūtė, klaipėdietis Dominykas Kneižys. Taip pat yra ir naujų vardų – Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ auklėtiniai Romas Ovcininnikov, Vėjas Pajarskas, Kotryna Kneižytė ir Paulius Voverys, kuris šiais metais pelnė ir geriausio žiemos burlenčių sportininko titulą už pergalę jaunimo įskaitoje Pasaulio ledrogių čempionate. 
Specialus apdovanojimas bus skirtas ir metų mažajam buriuotojui Radvilui Janulioniui, už jo atkaklumą ir pergales „Optimist“ klasės čempionatuose. 

Rinks metų įgulą

2012 metų įgula pretenduoja tapti net aštuonios įgulos: vilniečių „Jigy Jigy“, kap. Š. Sodeika; „Vėtra“, kap. L. Baublys, „Pandora“ kap. A. Žižys; kauniečių „Raganosis Eltel“, kap. S. Pajarskas; klaipėdiečių „Baraka”, kap. R. Stropus; „Sarmatija“, kap. V. Bogunas. Pirmą kartą į metų įgulas pretenduoja ir dvi sportinių laivų įgulos: „RS Feva“ jachtų klasės merginų įgula E. Mažeikaitė ir G. Petraitytė ir „470“ jachtos įgula J. Balčiūnas ir J. Kazlauskas.

Renginio metu Lietuvos buriuotojų sąjunga pristatys geriausių sportininkų dešimtukas, kuris sudaromas remiantis varžybų rezultatais. 

Pernai beveik kiekvieną savaitgalį vyko varžybos. Jau 46-ą kartą buriuotojus sukvietė svarbiausios šalyje buriavimo varžybose – Kuršių marių regata. Devynių etapų „Asus „RS-280“ taurė – vienos iš azartiškiausių sportinių varžybų Lietuvoje. Tarptautinio pripažinimo sulaukė ir Kaune vykstanti „Rudens vėjo“ regata, kurioje dalyvauja per 200 sportininkų. Sezoną uždarė smagi Mingės jachtklubo organizuota „Paršelio“ regata. Visos šios varžybos pretenduoja gauti Metų regatos apdovanojimą. 

2013 metų apdovanojimuose pažymėti ne tik sportininkų pasiekimai. Vis daugiau lietuvių leidžia laisvalaikį ant vandens. Per metų buriuotojų apdovanojimus bus išrinkta įdomiausia kruizinė kelionė. 

Norėdami padrąsinti šeimas, draugus buriuoti, leisti laisvalaikį ant vandens jachta „Gera diena“ jau antrus metus įsteigė buriuojančiai šeimai prizą. Specialų prizai bus įteikti geriausiam metų teisėjui bei buriavimo senjorui ar senjorai. 

Geriausi 2013 metų buriuotojai bus paskelbti sausio 11 d. apdovanojimų ceremonijoje, Architektų sąjungos rūmuose.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką