Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bušido kovotojas Karolis Liukaitis: „Tai nėra vien galvų daužymas“

Karolis Liukaitis ringe
bushido.lt nuotr. / Karolis Liukaitis ringe
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas geriausių Lietuvos bušido kovotojų Karolis Liukaitis yra ne tik ringo, bet ir šeimos žmogus. Kauno miesto sporto klubo „Titanas“ narys pripažįsta, kad ruošiantis kovoms laiko šeimai sumažėja, tačiau džiaugiasi palaikymu. K.Liukaitis teigė, kad kova visų pirma yra menas, o ne kvailas galvų daužymas, tačiau tai suprasti galima tik žengus į ringą.

Lapkričio 15 d. „Bushido HERO’S 2014” turnyre Vilniaus „Siemens“ arenoje K.Liukaitis susikaus su Mattiasu Ibbsa – kovotoju iš garsiausio Nyderlandų sporto klubo „Mike’s GYM“. Jame M.Ibbsai rengtis kovoms padeda garsiausi kovinio pasaulio vardai Badras Hari, Gokhanas Saki, Melvinas Manhoevas, o juos visus treneruoja garsusis Big Mike.

Nemanau, kad nebuvęs ringe žmogus, gali įsivaizduoti, ką jaučia kovotojas. Dažnai girdžiu iš pašalės, kad tai tik kvailas galvų daužymas. Man tai kovos menas ir gyvenimo būdas.  

– Karoli, esate šeimos žmogus, ar suderinamos tėčio ir kovotojo pareigos?

– Manau, kad norint viskas gyvenime yra suderinama. Nemeluosiu, laiką besirengdamas kovoms kartais iš šeimos vagiu. Bet esu laimingas, kad šeima mane palaiko ir supranta. Anksčiau buvo daug sunkiau, nes dukrytė buvo visai maža, mano žmona dirba, tad dažnai tekdavo sukti galvą, kas prižiūrės mūsų atžalą – auklė, mama ar aš. Jai paaugus viskas pasidarė paprsčiau, nors mano paprastai labai pakanti ir tolerantiška žmona kartais visgi neišlaiko ir ima pykti, kad dėl treniruočių nuolat kur nors vėluoju.

– Ar žmona su dukra ateina jūsų palaikyti į turnyrus?

– Visas varžybas stebi mano žmona, mama ir tėtis. Visi labai mane palaiko, nežinau, ką be jų daryčiau. Mano žmona su manimi vyksta net ir į užsienyje vykstančias varžybas. Smagiausia tai, kad būdama viena ji sugeba perrėkti užsieniečių palaikymo komandas. Būna varžybų, kai net po pergalės žmona ateina pas mane apsiašarojusi, nesvarbu, kad laimėjau, bet stebėti tris raundus, kurių metų mes su varžovu talžėm vienas kitą, kartais yra per sunku net ir jai, mačiusiai tiek daug kovų. Tikiuosi, kad kitais metais jau ir dukrytė galės pamatyti bent vienas mano varžybas. Kol kas, manau, ji dar per maža. Dabar tik paprašo manęs po varžybų parodyti vaizdo įrašą.

– Kas jums yra šis sportas?

– Kovos menai yra viskas viename: kartais atsipalaidavimo būdas, kartais adrenalino pliūpsnis, būdas tobulėti. Einu į sale ir stengiuos palikti visas blogas mintis ir bėdas už salės ribų – tai tarsi mano šventovė.

– Galbūt tikite prietarais ar turite ritualų, kuriuos nuolat kartojate prieš lipdamas į ringą?

– Turiu vieną prietarą – niekada nelendu per virves, visuomet jas perlipu, sakoma, tai atneša blogą sėkmę.

bushido.lt nuotr./Karolis Liukaitis ringe
bushido.lt nuotr./Karolis Liukaitis ringe

– Kokia jūsų sportinė svajonė?

– Jei neturėčiau svajonių – išvis nesportuočiau. Pačios kovos yra mano didelė aistra ir tuo pačiu hobis. Svajoju ne apie titulus, o apie tai, kad ateityje norėčiau susikauti su stipriausiais savo svorio kategorijoje.

– O kas jus žavi labiausiai?

– Galėčiau išvardinti ilgiausią sąrašą, pirmiausia – tai pagarba priešininkui. Man patinka sporto kultūra, nes priešininkai ringe kaunasi, o kovai pasibaigus padėkoja vienas kitam. Patinka ta beprotiškai gera adrenalino dozė gauta ringe. Nemanau, kad nebuvęs ringe žmogus, gali įsivaizduoti, ką jaučia kovotojas. Dažnai girdžiu iš pašalės, kad tai tik kvailas galvų daužymas. Man tai kovos menas ir gyvenimo būdas.  

Komentarai
Temos Bušido
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką