Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 11d. 22:22

Bušido legenda Volkas Hanas: Lietuva man artimesnė nei įsivaizduojate

Volkas Hanas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Volkas Hanas

Bušido legenda Volkas Hanas Lietuvoje dažnas svečias. Šįkart į Vilnių jis atvyko dėl čia vykstančio 35-ojo pasaulio sambo čempionato. Interviu portalui lrytas.lt V.Hanas pasakojo, kad priežasčių lankytis Lietuvoje jis turi ir daugiau.

„Lietuvoje aš dažnesnis svečias nei galvojate – turiu jūsų šalyje ir verslo reikalų“, – sakė V.Hanas.

„Apie Lietuvą galiu kalbėti tik gerai – čia gyvena draugai, su kuriais susipažinau sportuodamas, verslo partneriai. Ir net giminės – mano žmonos teta. Nežinojote? Taip, ji jau seniai gyvena Lietuvoje. Ir jos broliai gyvena Lietuvoje. Be to, aš, būdamas kareiviu, tarnavau Prienuose.

Todėl Lietuva man nėra svetima. Esu dėkingas, kad galiu būti čia, bendrauti. Ne kiekvienas žmogus atsimena jam padarytus gerus darbas. Savo laiku stovėjau prie Lietuvos bušido ištakų, padėjau jos vadovui Donatui Simanaičiui stotis ant kojų, vežti kovotojus į Japoniją ir t.t. Jis visada atsimena tai“, – portalui lrytas.lt pasakojo V.Hanas.

Nors V.Haną sporto gerbėjai geriausiai žino iš bušido kovų, sportininko kelią V.Hanas pradėjo kaip sambo imtynininkas. Jis – buvęs SSRS sambo čempionas.

„Matyt, žinote, kad neseniai pasikeitė sambo sporto šakos tarptautinės federacijos vadovybė ir ji ėmėsi rimtų žingsnių, kad sambo taptų olimpine sporto šaka. Todėl dedamos visos įmanomos pastangos, kad ši populiari sporto šaka taptų dar populiaresnė.

Kai man paskambino ir paprašė padėti populiarinti sambo, neatsisakiau – juk esu sambo sporto meistras. Iškart atskridau – tai bus mano pagalba plečiant sambo gerbėjų ratą ir galimybė pasižiūrėti pasaulio sambo čempionato kovas“, – kalbėjo V.Hanas.

V.Hanas iš aktyvaus sporto pasitraukė lygiai prieš dešimtmetį. Šių metų balandį 50-etį atšventęs V.Hanas dabar didžiausią dėmesį skiria verslo plėtrai.

„Kai sportininkas baigia karjerą, jo dažnai klausia – ką veiki? Aš dabar atsakau: „Ieškau savęs gyvenime“ (juokiasi). Aš padedu jaunimui treniruotis, perduodu savo patirtį, tačiau esu verslininkas. Turiu investicinę lizingo kompaniją. Jau dabar matau, kad netelpu į esamus rėmus ir į Vilnių atskridau iš Honkongo ir Ciuricho – ten derėjausi dėl verslo plėtros.“

Paklaustas, ar jam nėra skaudu, kad pasaulis jį žino ne kaip Magomedhaną Gamzathanovą, o kaip Volką Haną, legendinis sportininkas tikino, kad su tuo susitaikyti sunkiausia buvo jo tėvui.

„Kai aš gimiau ir tėvas man davė vardą – šventės proga jis papjovė šešias avis. Po kovų Japonijoje jis man priekaištavo, kad savo vardą iškeičiau į plėšraus žvėries vardą, kuris pjauna avis. Jam sakiau, kad tai ne aš, o japonai man davė šią pravardę. Ką padarysi, jei pasaulyje mažai kas žino Gazmathanovą – visi žino Volką Haną. Jei šis vardas niekam netrukdo, o man padeda – tegul būna Volkas Hanas.“

Temos: 1 Bušido

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką