TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusi garsi krepšininkė Angelė Rupšienė tapo komandoro ženklo savininke, Vytautas Landsbergis neatsiėmė Sporto garbės kryžiaus

Angelė Rupšienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Angelė Rupšienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) už indėlį į Lietuvos sporto plėtrą ketvirtadienį pagerbti ir apdovanoti garbingo amžiaus ir jaunesni sportininkai, treneriai, sporto darbuotojai.

„Žinote, nesiverčia vadinti visus susirinkusiuosius veteranais. Kai buvau vienoje parodoje Paryžiuje, pamačiau mūsų kultūros atstovų nuotrauką jaunystėje ir nuotrauką, kurioje jie visi kartu yra toje pačioje vietoje – tačiau jau po trisdešimties ar daugiau metų. Tad po pirmąja  buvo parašyta – „jauni ir gražūs“, o po antra – „gražūs“. Tad visi čia susirinkę – ne veteranai, o gražūs ir svarbūs žmonės“, – apdovanojimų ceremoniją pradėjo  KKSD direktorius Klemensas Rimšelis.

Kūno kultūros ir sporto departamento Sporto garbės komandoro ženklu apdovanoti: Angelė Rupšienė 60 metų  jubiliejaus proga už indėlį į krepšinio plėtrą Lietuvoje, Algimantas Jucevičius 70 metų jubiliejaus proga už indėlį į kūno kultūros ir sporto plėtrą Lietuvoje, Rolandas Vizgirda 60 metų jubiliejaus proga indėlį į vandensvydžio sporto plėtrą Lietuvoje.

Kūno kultūros ir sporto departamento Sporto garbės kryžius įteiktas  prof. Jonui Liudui Poderiui 60 metų jubiliejaus proga už sporto mokslo plėtrą Lietuvoje. Šis apdovanojimas taip pat skirtas prof. Vytautui Landsbergiui – buvusiam Lietuvos šachmatų federacijos garbės prezidentui, už indėlį į šachmatų sporto plėtrą. Tačiau nė vienas iš pastarųjų vyrų renginyje nepasirodė ir apdovanojimai bus įteikti vėliau.

„Mūsų olimpiniai rezultatai yra aukšti dėl tokių žmonių, tai yra Jūsų, kurie šiandien čia susirinkote, todėl valstybė privalo Jums padėkoti už tai, kad esate. Mūsų sporto veteranai – patys stipriausi veteranai pasaulyje!“ – sveikinimo kalboje pasakė K.Rimšelis.

Angelė Rupšienė, atsiimdama apdovanojimą, paklausta, ką jai davė krepšinis, nė kiek nesudvejojusi atsakė, jog krepšinis jai davė viską.

„Viską, ką dabar turiu – prisiminimus apie olimpiadas, pasaulio, Europos čempionatus ir senatvę“, – su humoru kalbėjo dukart pasaulio, triskart Europos bei olimpinė čempionė A.Rupšienė.

Algimantas Jucevičius atkreipė dėmesį, jog  „pats erdviausias  ir pigiausias stadionas – gamta“.  85 metų buriuotojas Juozas Mažeika visiems susirinkusiems triskart linkėjo –  „Gero vėjo”.

Anatolijus Čupkovas, krepšinio  veteranų klubo vadovas, įteikė departamento generaliniam direktoriui simbolinę dovaną – 1926 m. išleistą pirmąjį krepšinio taisyklių rinkinį, pabrėždamas, jog šį žaidimą pirmosios pradėjo žaisti moterys.

Renginyje asmeninių jubiliejų progomis ir už nuopelnus bei indėlį į įvairias sporto šakas įteikta 17 aukso medalių, 19 sidabro medalių, 22 plaketės, 3 atminimo medaliai, 3 žmonės pagerbti „Laudatio“ apdovanojimu, 12 komandų apdovanotos reprezentaciniu prizu, įteiktos 56 padėkos.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką