Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 30d. 15:26

Čempioniškos beisbolo rinktinės strategas Virmidas Neverauskas: „Ši pergalė yra prieš dešimt metų pradėto darbo rezultatas“

Virmidas Neverauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Virmidas Neverauskas

Lietuvos beisbolo rinktinė išlipo iš sunkios, apylygio pajėgumo varžovų grupės ir laimėjo Europos beisbolo čempionato B diviziono varžybas Lenkijoje. Lietuviai išsiskyrė ne tik begaliniu noru laimėti, bet ir sudėtingiausiomis pasirengimo sąlygomis. Mes buvome ir vienintelė B diviziono komanda be aikščių ir galime tapti vienintele A diviziono komanda be jų.

Kai pirmosiose rungtynėse su baltarusiais Lietuvos rinktinės treneris Virmidas Neverauskas buvo išvytas iš aikštės už gestą, kuris parodė, kad teisėjas nematė epizodo, jis sėdo į žiūrovų gretas ir ten nervingai stebėjo rinktinės kovą, visais įmanomais būdais bandydamas duoti patarimų auklėtiniams.

Europos beisbolo čempionato antroji diena
Europos beisbolo čempionato antroji diena

Lietuviai išplėšė pergalę rezultatu 3:2, nepaisant puikaus Baltarusijos rinktinės metiko Yauhenio Kurhuno žaidimo. V.Neverauskas galėjo lengviau atsipūsti, nes pirmasis žingsnis buvo žengtas.

Būtent šis Lietuvos beisbolui atsidavęs žmogus praėjusį sekmadienį pažadėjo kovą dėl pirmosios vietos ir savo pažadą ištesėjo.

Po rungtynių su Rusija V.Neverauskas kurį laiką spindėjo džiaugsmu, tačiau čia pat nurimo ir susimąstė apie tai, kas nutiko ir kas rinktinės laukia toliau.

Prie trečiosios bazės vaikštinėjantis ar iš atsarginių žaidėjų būdelės patarimus dalijantis treneris dirbo kaip niekas kitas. Jis ne tik atvykdavo anksčiau į varžovų rungtynes ir likdavo po Lietuvos rinktinės rungtynių tam, kad stebėtų varžovų žaidimą.

Rinktinės treneris ir vežė žaidėjus, ir pirko maistą, ir rūpinosi jų atsistatymu po rungtynių, ruošdavo rytojaus rungtynių strategiją ir dalindavo konkrečius patarimus aikštėje, kurie ne visada būdavo išgirsti, tačiau išpildyti pasiteisindavo.

Europos beisbolo čempionato rungtynės: Lietuva-Lenkija
Europos beisbolo čempionato rungtynės: Lietuva-Lenkija

Slovakų, lenkų ir ypač rusų treneriai iš Amerikos turėjo nulenkti galvą prieš Lietuvos pievų brolius auginantį ir jau kelis MLB lygio žaidėjus be normalios beisbolo aikštės sukurti padėjusį V.Neverauską. Jį gyrė ne tik "Boston Red Sox" skautas Rene Sagadia, bet ir visi kiti turnyre sutikti beisbolo entuziastai iš visos Europos.

Po lemiamos finalo kovos pasikalbėjau su treneriu, labai daug prisidėjusiu prie Lietuvos beisbolo svajonės išsipildymo.

– Kaip vertinate finalo su Rusija eigą? Penkis kėlinius vyko apylygė gynybinė kova, o tada mums pavyko pramušti Rusijos metikus ir nepadėjo jokie keitimai. Ką mes padarėme teisingai ar kur suklydo rusai?

– Manau, kad pavargo jų pagrindinis metikas Denisas Leonovas. Ketvirtadienį jis padarė apie penkiasdešimt metimų ir pirmą dieną buvo išmetęs apie aštuoniasdešimt, devyniasdešimt. Jis pavargo, mes prisitaikėm ir pradėjom geriau pataikyti. Ėjo jau antras atmušėjų ratas ir įvyko natūralus dalykas.

– Kodėl rusai atrodė taip beviltiškai finale, prieš kurį turėjo net ir poilsio dieną?

– Mariui Balandžiui metant šiame turnyre bet kuri komanda būtų atrodžiusi beviltiškai. Netgi ir mes patys (šypsosi). 90 mylių per valandą metimai, pakankamai gerai pataikomi, o dar su tokiu geru suktu metimu...

– Ar Marius Balandis progresuoja ir mes galime turėti dar vieną metiką, besitaikantį į MLB?

Lieku įsitikinęs, kad talentingi šešiolikmečiai ar septyniolikmečiai turi žaisti savo lygyje, su savo pajėgumo varžovais.

– Jis mano auklėtinis ir aš jau prieš kelis metus sakiau, kad jis gali to pasiekti. Galbūt vienu metu jis buvo šiek tiek sustojęs, turėjo problemų su raumenimis. Bet tas nuėjimas į gerą Amerikos beisbolo akademiją leido pagerinti, pastiprinti metimą. Lieku įsitikinęs, kad talentingi šešiolikmečiai ar septyniolikmečiai turi žaisti savo lygyje, su savo pajėgumo varžovais. Lietuvoje jam nebūtų buvę ką veikti ir jis būtų nustojęs tobulėti.

– Ar rungtynėse su Rusija pastebėjote rinktinės klaidų, į kurias atkreipsite žaidėjų dėmesį?

– Tie trys išmetimai bazėse. Tai yra nemėgstamiausias mano dalykas. Vienas patyręs žaidėjas du kartus padarė neteisingą sprendimą, nepaskaičiuota, kiek turime pašalinimų. Dar vienas pagautas vagiant bazę. Šie dalykai nebuvo geri. Bet realiai Rusija neturėjo galimybių.

Europos beisbolo čempionato ketvirtoji diena
Europos beisbolo čempionato ketvirtoji diena

– O kaip vertinate visą čempionatą ir rinktinės progresą jame?

– Aš padariau viską, kad mes pasiruoštume ir labai džiugu, kad iš užsienio atvykę žaidėjai buvo taip pat pasiruošę dirbti. Lietuvos žaidėjus pritempėme iki tokio kokybinio lygio, kokį pasiekti jie galėjo. Kitų metų finalui su Austrijos beisbolo rinktine, kovoje dėl patekimo į olimpiadą, turėsime labai gerai padirbėti.

Kitų metų finalui su Austrijos beisbolo rinktine, kovoje dėl patekimo į olimpiadą, turėsime labai gerai padirbėti.

– Galima tikėtis, kad prisijungs jūsų sūnus, „Pittsburgh Pirates“ metikas Dovydas Neverauskas?

– Aš darysiu viską, bet bus labai sudėtinga. Matote, kad neišleidžiami ir NBA žaidėjai, tad tas pats ir su MLB žaidėjais.

– Koks dabar kitas žingsnis Lietuvos beisbolui? Ko tikitės po šios pergalės?

– Mes buvome savotiškame dugne. Labai tikiuosi, kad iš to dugno pakilsime ir galbūt kažkaip pajudėsime su tuo aikščių klausimu. Be aikščių mes negalime progresuoti. Ši pergalė yra rezultatas darbo, kuris pradėtas prieš dešimt metų, užauginta karta ir geri veteranai. Šis geras mišinys suveikė, bet jeigu mes toliau neauginsime beisbolo žaidėjų, tai viskas ir pasibaigs. O auginimo procese aikštės trūkumas ir yra didžiausia problema.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką