2013 09 16

Chrisas Horneris tapo vyriausiuoju dviratininku, laimėjusiu daugiadienes „Vuelta a Espana“ lenktynes

41-erių metų amerikietis Chrisas Horneris tapo vyriausiuoju ir pirmuoju JAV dviratininku, laimėjusiu prestižines „Vuelta a Espana“ dviratininkų lenktynes.
Chrisas Horneris
Chrisas Horneris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didžiausią pergalę 19-a metų trunkančioje karjeroje iškovojęs „RadioShack“ komandos dviratininkas, kuriam 42-ji sukaks jau spalį, per tris savaites Ispanijoje laimėjo du etapus, dusyk finišavo antras, kartą – trečias, o sekmadienį paskutiniajame – 21-ajame – etape finišo liniją kirto 21-as.

Bendroje 68-ąjį kartą vykusių įskaitoje Ch.Horneris 37 sekundėmis aplenkė 2010-aisiais „Vuelta a Espana“ triumfavusį ir šių metų „Giro d' Italija“ lenktynių nugalėtoją italą Vincenzo Nibalį.

1 minute 36 sekundėmis nuo nugalėtojo atsilikęs trečiąją vietą užėmė ispanas Alejandro Valaverdę, kuris šiose lenktynėse pergalę šventė 2009 metais:

1. Chrisas Horneris (JAV) 84:36:04
2. Vincenzo Nibali (Italija) atsiliko 37 sek.
10. Danielis Moreno (Ispanija) 13:11

Sekmadienį 21-ąjį etapą laimėjo australas Michaelis Matthewas. Jis 109,6 km numynė per 2 valandas 44 minutes ir finišo tiesiojoje aplenkė etapo prizininkais tapusius amerikietį Tyrelą Farrarą bei vokietį Nikiasą Arndtą:

1. Michaelis Matthewsas (Australija) 2 val. 44 min. 00 sek.