Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 11d. 14:34

COVID-19 sujaukė tinklinio kovas: pakartotinio testo viltis ir išardytos poros

Koronaviruso atvejis sujaukė paplūdimio tinklinio turnyrą
15min nuotr. / Koronaviruso atvejis sujaukė paplūdimio tinklinio turnyrą

Ne be reikalo ketvirtadienį Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka vardino griežtas taisykles, kurias privaloma užtikrinti FIVB paplūdimio tinklinio turnyre Vilniuje šalia Baltojo tilto. Sportininkei patvirtintas koronaviruso atvejis kiek sujaukė organizatorių planus. Tiesa, šaltinių pasakojimai ir oficiali pozicija – skiriasi.

Penktadienį LTF paskelbė, kad vienam sportininkų, turėjusiam dalyvauti turnyre Vilniuje, nustatytas koronavirusas.

Susirgimas nustatytas moterų varžybų dalyvei.

Anksčiau salėje su užsikrėtusiąja sportavo ir dar kelios merginos, kurios, laikantis Lietuvoje nustatytų reikalavimų, po teigiamo tinklininkės tyrimo, privalėjo saviizoliuotis ir taip pat buvo išbrauktos iš turnyro.

15min žiniomis, apie teigiamą testo rezultatą buvo žinota bent nuo ketvirtadienio ryto, dėl to tiek susirgusi sportininkė, tiek ir kontaktą turėjusios tinklininkės į treniruotes nėjo jau vakar.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paplūdimio tinklinio turnyro spaudos konferencija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paplūdimio tinklinio turnyro spaudos konferencija

15min šaltinių duomenimis, po teigiamo testo buvo atliktas pakartotinis tyrimas, tačiau ir jis parodė susirgimą COVID-19.

Tiesa, vakar žurnalistams turnyrą pristatęs LTF prezidentas D.Čerka nė žodžiu neužsiminė apie Lietuvos žaidėjos testo rezultatą.

Penktadienį, bendraudamas su 15min, tinklinio federacijos vadovas tikino tiek informacijos neturėjęs.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Čerka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Čerka

„Mes sužinojome, nežinau, po pietų, berods, atrodo, vakar (ketvirtadienį – red.)“, – sakė D.Čerka.

Jis pasakojo, kad vos sužinojus apie koronavirusu sergančią sportininkę, neprireikė greitų sprendimų, nes tokio atvejo galimybei buvo ruoštasi.

„Sprendimai nėra daromi paskutinę minutę. Kadangi tokio atvejo rizika yra labai didelė, tai visi tokie dalykai yra aptarti ir numatyti iš anksto. Dėl to yra taikomas ir tas Europos tinklinio konfederacijos saugumo protokolas. Tas protokolas, kiek galima, mažina užsikrėtimo riziką: dėvimos kaukės, savanoriai su pirštinėmis, kamuoliai dezinfekuojami pastoviai, dezinfekcinis skystis visur, žiūrovai tikrinami ir taip toliau. Sprendimai nėra paskutinę minutę priimami. Yra numatytas, apgalvotas protokolas, kuris yra taikomas tokioms sąlygoms“, – sakė D.Čerka.

Gandus girdėjau

Apie pakartotinį sportininkės testavimą jis neužsiminė ir tikino girdėjęs tik gandus apie tai.

„Gandus girdėjau. Jei taip buvo daroma, tai buvo daroma, turbūt, tikrai pažeidžiant reikalavimus, kaip turėtų būti“, – 15min kalbėjo D.Čerka.

LTF prezidentas sakė nežinantis, kokiomis sąlygomis susirgusi lietuvė kontaktavo su kitomis sportininkėmis ir kaip ji jaučiasi šiuo metu.

„Čia negaliu pasakyti šito dalyko, nes buvo taikoma ta procedūra, kuri taikoma Lietuvoje. Sportininkas gavęs teigiamą testą, jis pasielgė kaip ir turėjo, dėl to ne tik jis, suprantu, nedalyvavo Preliminary Inquiry (sportininkams būtiname susirinkime dieną prieš varžybų startą – aut. past.), bet ir dar keletas sportininkų“, – teigė D.Čerka.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paplūdimio tinklinio turnyro spaudos konferencija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paplūdimio tinklinio turnyro spaudos konferencija

Dėl šios painios situacijos susirgusios tinklininkės pora varžybose nestartavo, o dvi lietuvės Ieva Dumbauskaitė ir Karolė Virbickaitė liko be savo porininkių prieš pat turnyro pradžią. Tiesa, organizatoriai padarė išimtį ir leido joms žaisti kartu. Pora, panašu, nesutriko, ir kovas ant smėlio pradėjo pergale penktadienį ryte prieš prancūzių porą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Aplinka produktyvumui

Video

08:41
14:27
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką