Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 19d. 01:37 , atnaujinta: 2012 spalio 19d. 12:37

Daina Gudzinevičiūtė: „LTOK – ne saldainių fabrikas“

LTOK posėdyje
A.PLiadžio nuotr. / LTOK posėdyje

Sporto padangės atstovams tenka keisti įprotį – vietoj kreipinio „LTOK prezidentas“ iki 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiados visi sakys „LTOK prezidentė“.

Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ateinančius ketverius metus vadovaus Sidnėjaus olimpinė čempionė 46-erių šaulė Daina Gudzinevičiūtė.

Ji spalio 12 dieną vykusiuose LTOK prezidento rinkimuose įveikė dukart olimpinį čempioną 40-metį disko metiką Virgilijų Alekną.  Už D.Gudzinevičiūtę balsavo 57 delegatai, o už V.Alekną – 43.

Iškart po rinkimų apie sportinės karjeros pabaigą pareiškusi D.Gudzinevičiūtė LTOK vadovo poste pakeitė nuo pat Komiteto atkūrimo pradžios 1988 metais jam vadovavusį 61-erių Artūrą Poviliūną. Jis nuo olimpinio judėjimo dar neatitols – tapo LTOK garbės prezidentu.

Jau šiomis dienomis „nauja šluota“ LTOK būstinėje daro savo tvarką – vyksta  vidaus remonto darbai, o prezidentė bando susigaudyti ją užgriuvusiuose darbuose.

„Darbų nemažai. Net ir juokingų. Buvęs prezidentas A.Poviliūnas renkasi iš kabineto daiktus, nuo sienų nusikabina nuotraukas. Sienose lieka vinys ir buvusių rėmelių kontūrai. Reikia ir tai sutvarkyti. Jau pirmadienį A.Poviliūnas išeina, tad nuo tos dienos visuose darbuose susigaudyti turėsiu pati“, – interviu savaitraščiui „15min“ sakė D.Gudzinevičiūtė.

– Prieš LTOK vadovo rinkimus oponentai jums prikabino senosios sporto nomenklatūros statytinės etiketę. Kaip bandysite jos kratytis?

– Aš negaliu atsakyti už kieno nors prasimanymus ar priekaištus. Tie, kas bando mane vadinti nomenklatūrininke, turėtų tarptautinių žodžių žodyne pasižiūrėti jo reikšmę – nesu gaminio reikšmė, buhalterijos ar kitas sąrašas...

Aš dirbsiu savo darbą ir bandysiu įrodyti, jog visa tai yra prasimanymai. Žinote, apie tą etiketę galiu pasakyti – tik tiek ir sugalvojo... Vadinasi, nebuvo prie ko prisikabinti (juokiasi).

– Naujai Vyriausybei įsivažiuoti duodama 100 dienų. Per tą laiką stengiamasi nekritikuoti Ministrų kabineto. Kiek dienų pasiūlysite nekritikuoti naują LTOK valdžią?

– Manau, mes galimos opozicijos atstovų stebimi nuo pat pirmosios išrinkimo minutės ir niekas 100 dienų laikotarpio mums neduos. Todėl jau pradedame dirbti: reikia išspręsti daug aistrų sukėlusio Lietuvos olimpinio fondo pertvarkymo klausimą, narystės Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo veikloje niuansus, LTOK direktorato pertvarką. Galvoju, jei jau šiandien nepajudinsime LTOK traukinio, rytoj būsime plakami.

– Viename iš interviu teigėte, jo jums pabodo „ketverių metų“ gyvenimo ciklai – nuo olimpiados iki olimpiados. Bet pati save įstūmėte į tokią pačią upę – LTOK prezidento rinkimai vyksta kas ketveri metai.

– Vadinasi, nuo to niekada nepabėgsiu (juokiasi). Jei rimtai, kai buvau olimpiete, man svarbiausia buvo pasirengti pagrindiniam startui – žaidynėms. LTOK veikla turi kur kas daugiau „spalvų“: olimpiada bus tik galutinis didelio darbo taškas, o kur kas svarbiau visas kasdieninis procesas. Jau dabar pradedame galvoti  apie 2016 metų Rio de Žaneido žaidynes ir nujaučiu, kad tie ketveri metai tikrai turėtų prabėgti kaip viena diena. Darbų – kalnai...

– Per pastaruosius penketą metų šalies sporto veidas tapo itin „iškreiptas“ – vienoje pusėje sveikas ir įmitęs visagalis krepšinis, kitoje – sergantis ir pinigų nepritekliaus kamuojamas likęs sportas. Ar bandysite šią sporto veido „ligą“ gydyti?

– Pastarųjų metų visų įmanomų švenčių ir pergalių euforija tapo pagrindine priešprieša tarp krepšinio ir kitų sporto šakų. Reikia pripažinti, kad daugiausiai naudos iš čempionatų, olimpiadų ir turnyrų „išspaudė“ krepšinis. Todėl man tikrai nesmagu girdėti iš šalies ministro pirmininko lūpų žodžius, jog Europos krepšinio čempionatui pristatėme arenų ir negalime kaskart kitiems renginiams skirti tiek pinigų. Net – ir vis nebaigiamam Druskininių olimpiniam sporto centrui.

Pristatėme mes tų pastatų – ir ką? Jie yra multifunkciai – arba krepšiniui, arba pramoginiams reginiams. Aš nesakau, kad jų neturėtų būti, tačiau pastaruoju metu tos arenos tarnauja tik pramogai, savivaldybėms kainuoja nemažus pinigus, o lėšos, kurios turėjo būti skirtos kitų sporto šakų plėtrai, o ne salių statybai, lieka tik teorija.

Nėra blogai, kad krepšinis yra išsikovojęs pagarbą. Blogai, kad krepšinis nustelbia kitas sporto šakas. Būtent nuo to ir reikia pradėti – pabandyti nustelbtas sporto šakas kilstelėti arčiau krepšinio. Olimpiada Londone parodė, jog tai įmanoma – individualių sporto šakų atstovai pasirodė tikrai geriau už krepšinį.

– Kas turėtų atsitikti, kad D.Gudzinevičiūtė atsisakytų LTOK prezidentės posto?

– Jei visa mano komanda pareikštų, kad nepasitiki D.Gudzinevičiūte. Kalbame tiek siaurąja, tiek ir plačiąja komandų prasme – nuo LTOK Vykdomojo komiteto iki Generalinės asamblėjos. Jei man būtų pareikštas nepasitikėjimas, tikrai nesėdėčiau viena LTOK ir nevaidinčiau, kad aš viena teisingai galvoju, o kiti – neteisūs.

– Ar verta kalbėti ir pasakyti visą tiesą apie buvusius LTOK prezidento rinkimus?

– Nelinkusi kapstytis toje netolimoje gandų ir apkalbų rinkimų istorijoje, nes Lietuvos tautinio olimpinio komiteto įvaizdis per tas kelias savaites buvo labai sugadintas. LTOK buvo kaip reikiant apdrabstytas purvais, todėl atėjo laikas ne tęsti purvo mėtymą į kitą barikadų pusę, o įrodyti, jog ši organizacija yra verta tik pagarbos.

– Vienas iš didžiausių priekaištų LTOK veiklai – direktorato ir buvusio olimpinio komiteto prezidento A.Poviliūno algos. Koks bus jūsų darbo užmokestis?

– Galiu garantuoti, kad alga nieko nešokiruos. Jos dydį nustatys LTOK Vykdomasis komitetas.

– Net ne juokais kalbama, kad vienas iš D.Gudzinevičiūtės pergalės garantų LTOK rinkimuose buvo ir faktas, jog ji turi mažesnę šeimą – tik vyrą. Tuo tarpu kitas kandidatas Virgilijus Alekna – tris vaikus ir žmoną. Manyk, daug kas paskaičiavo, kiek reikės lėšų, kad būtų rami D.Gudzinevičiūtės šeima, ir kiek reikės pinigų, kad būtų patenkinta V.Aleknos šeimyna...

– Maniau, kad šis faktas yra mano minusas, o čia, pasirodo, – didelis pliusas (juokiasi). Ką galiu pasakyti į tokius išvedžiojimus? Lietuvos tautinis olimpinis komitetas nėra saldainių fabrikas – saldumynų neprisivogsi, į kišenes nesusidėsi ir pro sargą neišsineši. LTOK tikrina revizijos, mokesčių inspekcijos – na, nėra olimpiniame komitete vagių, nėra...

– Renkate LTOK direktorato komandą. Ar galvojote kokį nors postą siūlyti buvusiam konkurentui V.Aleknai?

– Jam buvo siūlyta prisijungti prie komandos dar prieš rinkimus. Jis atsisakė. Tačiau nereikia manyti, kad esame priešai – bendravome ir bendrausime kaip anksčiau. Jei jis save mato LTOK veikloje – būstinės durys ir mano kabinetas jam atviras: gali ateiti ir mes šnekėsimės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką