Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2014 08 20

„Danske Bank Vilniaus maratonas“ – galimybė Valdui Dopolskui įgyvendinti svajonę

„Jis yra labai ištvermingas, turi daug potencialo. Šiuo metu per savaitę jis nubėga daugiau kaip 200 kilometrų. Savo akimis mačiau, kaip Valdas vienu kartu padaro 400 atsispaudimų. Ateityje jis gali būti labai geras bėgikas, tačiau privalo daug dirbti ir klausyti trenerio,“ – apie Valdo Dopolsko ištvermę ir galimybes pasakoja jo treneris Romas Sausaitis.
Valdas Dopolskas
Valdas Dopolskas / Sauliaus Čirbos nuotr.

Rezultatai jau dabar rodo, kad trenerio nurodymų V. Dopolskas klauso. Bėgdamas savo mėgstamiausioje 5000 metrų distancijoje 22 metų lengvaatletis šiemet tapo Lietuvos čempionu. Toliau sportininko kelyje – jo didenybė maratonas. Bėgikas žada išbandyti save „Danske Bank Vilniaus maratone“, kur startuos 42 kilometrų 195 metrų distancijoje.

„Ne tik tam, kad išbandyčiau savo galimybes. Anksčiau ar vėliau vistiek startuočiau. Noriu gero rezultato ir, būsiu atviras, reikia pinigų veido korekcijos operacijai. Laimėsiu – svajonė išsipildys. Pralaimėsiu, dirbsiu toliau,“ – sako nuo gimimo su kitokia nei visų lūpa gyvenantis V. Dopolskas.

„Danske Bank Vilniaus maratono“ nugalėtojas gauna 5000 litų čekį. Tai suma, kurios beveik pakanka žandikaulio ir dantų korekcijos operacijai. Dar šiek tiek sportininkas turi susitaupęs iš kitų bėgimų. Tačiau ar ne per drąsu jau pirmajame bėgime tikėtis nugalėti?

„Drąsu. Bet treniruotėse, atliekant tam tikrus pratimus, galima numatyti, kokiu greičiu bėgsiu. Treneris iš manęs reikalauja ne tik startuoti. Jis iš manęs reikalauja rezultato. Žiūrint į mano rezultatus treniruotėse, maratoną su savo pasiruošimu galiu nubėgti per 2 valandas 20 minučių. Jei tik varžovai neapskaičiuos, jei tik patyrę užsienio bėgikai, sieksiantys „Danske Bank Vilniaus maratono“ rekordo, suklys, aš pabandysiu juos pagauti,“ – kukliai, lyg nenorėdamas prižadėti per daug, į klausimą atsakė V. Dopolskas.

Po treniruočių su Živile akys atsivėrė. Pasportavęs su ja lyg perėjau į kitą lygį.

R. Sausaitis džiaugiasi, kad jo auklėtinis užsikrėtė maratonu. Treneriui patinika ir tai, kad V. Dopolskas apie tikslus kalba kukliai. Pasak jo, nėra reikalo iš anksto šaukti apie būsimus rezultatus. Laukia dar daug sunkaus darbo. „Tačiau aš juo tikiu, jis pats savimi tiki. Tiki, kad gali įveikti save net po sunkių treniruočių su Živile Balčiūnaite ir dar sunkesnių be jos. Tai ženklas, kad mes – teisingame kelyje,“ – sako R. Sausaitis.

Su maratono bėgike Ž. Balčiūnaite prieš Europos lengvosios atletikos čempionatą sportavęs jaunuolis sako supratęs, kokia sunki yra šios sporto šakos atstovų duona. Ir kokio stipraus reikia charakterio, kad būtum šio sporto viršūnėje. „Po treniruočių su Živile akys atsivėrė. Pasportavęs su ja lyg perėjau į kitą lygį. Pamačiau kiek daug Živilė iš savęs reikalauja. Treniruotėse ji yra užsispyrusi, maksimalistė, reikli, susikoncentravusi ir atlaiko didžiulius krūvius, o po treniruotės – šiltas žmogus. Ji yra pats geriausias pavyzdys, kokį gali turėti jaunas bėgikas,“ – patirtimi Ž. Balčiūnaitės draugijoje dalijasi V. Dopolskas.

Tik treneriui leidus su žurnalistais bendraujantis sportininkas prisipažino turįs svajonę dalyvauti 2016 metų olimpinėse Rio de Žaneiro žaidynėse. Ši svajonė, pasak Valdo, tokia pati didelė, kaip ir pirmoji, tačiau taip pat pasiekiama. „Aš labai myliu bėgimą. Noriu šioje srityje kažko pasiekti. Esu pasiruošęs aukoti laisvalaikį, pramogas iškeisti į sportininko rutiną, linksmybes – į režimą. Turiu elitinį trenerį, turiu ištvermingą kūną, ir šiuos kozirius bandysiu išnaudoti,“ – sako V. Dopolskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius