TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Danus finale nukovę prancūzai po 10 metų pertraukos – Europos rankinio čempionai

Prancūzijos rankininkai po dešimties metų pertraukos susigrąžino Europos čempionų titulą. Vokietijoje vykusio čempionato finale prancūzai po pratęsimo 33:31 (14:14, 13:13, 6:4) nugalėjo dabartinę pasaulio čempionę Danijos rinktinę.
Prancūzų triumfas 2024 m. Europos rankinio čempionate
Prancūzų triumfas 2024 m. Europos rankinio čempionate / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Rankinis

Būtent danai įveikė prancūzus praėjusiais metais vykusiame planetos pirmenybių finale, taigi įvyko revanšas.

Pratęsimas čempionato finale buvo žaidžiamas pirmą kartą nuo 2002 metų, kai švedai, beje, identišku rezultatu 33:31 palaužė vokiečius.

Nugalėtojams 8 įvarčius pelnė Ludovicas Fabregasas, naudingiausiu čempionato žaidėju pripažintas Nedimas Remili pasižymėjo penkiskart.

Danams Mikkelis Hansenas pelnė 9, Mathias Gidselis – 8, Simonas Pytlickas – 5 įvarčius.

Bronzą iškovojo dramatiškai pusfinalyje prancūzams pralaimėję švedai, įveikę šeimininkus vokiečius.

Nuo 1994 m. kas dvejus metus rengiamuose Europos čempionatuose prancūzai yra triumfavę keturiskart ir pagal aukso medalius nusileidžia tik Švedijai, kurios sąskaitoje – penki titulai.

Danai yra dukart Europos čempionai – 2008 ir 2012 metų.

Kitą Europos čempionatą 2026 metais organizuos Danija, Norvegija ir Švedija.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti