Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 18, 12:14

Dėl buriuotojų saugumo atšauktos olimpinės atrankos varžybos Olandijoje

​​​​​​​Rugsėjo 16-18 d. Hagoje, Olandijoje, atrankos į Paryžiaus olimpines žaidynes akvatorijoje turėjusios vykti buriavimo varžybos, kuriose planavo startuoti ir Lietuvos olimpietė Viktorija Andrulytė, buvo atšauktos vardan sportininkų saugumo.
Viktorija Andrulytė
Viktorija Andrulytė / Aistės Ridikaitės nuotr.

Itin audringos oro sąlygos, virš 30 mazgų (virš 15 m/s) vėjo greitis ir net 3 metrus siekiančios bangos organizatoriams neleido įvykdyti nė vienų lenktynių.

„Deja, šiomis dienomis man neteko išplaukti net pasitreniruoti, nors norėjosi, nes su tokiomis stipriomis srovėmis, kokios vyrauja šioje akvatorijoje – kartais net iki 60 metrų per minutę – tikrai tenka buriuoti nedaug.

Tačiau, kiek yra tekę – su jomis žymiai įdomiau. Kita vertus, stipriai nenusimenu, nes šiomis dienomis esu peršalusi ir šis šaltis, stiprus vėjas ir didžiulės bangos tikrai būtų dar labiau išvarginę“, – išgirdusi organizatorių sprendimą nerengti nė vienų lenktynių teigė V. Andrulytė.

Audringas oro sąlygas oro prognozės žadėjo jau ir prieš savaitgalį. Pirmąją dieną lenktynės buvo atšauktos penktadienio popietę, antrąją organizatoriai sprendimą nerengti lenktynių priėmė jau ryte, o dėl finalinės dienos lenktynių sprendimas buvo priimtas iš vakaro.

Pasak organizatorių, prognozės neleido tikėtis, kad vėjas ir bangų aukštis pagerėtų ir akvatorijoje vyrautų saugios sąlygos, tiek sportininkams, tiek teisėjams, turintiems dirbti ant vandens.

Šios varžybos turėjo būti proga ILCA 6 ir ILCA 7 jachtų klasių buriuotojams susipažinti su akvatorija, kurioje 2023 metais įvyks pirmoji atranka į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Nors buriavimas yra viena iš tų sporto šakų, kur ne vien sportininko pasiruošimas, bet ir oro sąlygos turi didžiulę įtaką varžyboms, pasak V. Andrulytės, tai jai buvo pirmas kartas, kad dėl sudėtingų oro sąlygų varžybos apskritai neįvyktų.

„Tiesa, yra tekę buriuoti itin žvarbiomis sąlygomis per 2020 metų Europos čempionatą Lenkijoje. Ten čempionato fotografai net juokavo, kad galima rinkti gražiausią žieminę aprangą pademonstravusius sportininkus“, – prisimena sportininkė.

Vis dėlto, pasak V. Andrulytės, šįkart organizatorių sprendimą lėmė ne tiek galimas diskomfortas dėl šalčio ar stipraus vėjo, kiek saugumo sumetimai, mat įsisiūbavusios didelės bangos nėra saugios nei nedideliais sportiniais laiveliais buriuojantiems sportininkams, nei su kateriais ant vandens dirbantiems teisėjams.

Taip pat iššūkių būtų kėlusios ir stiprios srovės, apsunkinančios elektroniniais GPS aparatais valdomų ženklų, žyminčių lenktynių distanciją naudojimą.

Pasak V. Andrulytės, šiuo metu jos didžiausia koncentracija – jau į startą pasaulio čempionate, kuris vyks spalio 9-16 dienomis, Kemahe, Teksase, JAV.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką