Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 13d. 15:55

Dėl Lietuvos žirgų konkūrų čempiono titulo varžėsi du broliai iš Joniškio

Lietuvos konkūrų uždarų patalpų čempionatas 2021
Almos Totorytės nuotr. / Lietuvos konkūrų uždarų patalpų čempionatas 2021

Joniškio rajone esančiame sporto klube „Audruvis“ vyko Lietuvos konkūrų uždarų patalpų čempionatas. Jame dalyvavo įvairių amžiaus grupių stipriausi šalies raiteliai ir žirgai. Rezultatai didelių staigmenų nepateikė – nemažai lyderių išlaikė savo pozicijas. Europoje siaučiant EHV virusui, atvykę į varžybas žirgai buvo akylai stebimi.

Visai šalia Joniškio esanti žirginio sporto bazė „Audruvis“ – vienintelė Lietuvoje pritaikyta rengti uždarų patalpų turnyrus, nes turi pagrindinį maniežą, ir papildomą mažesnį maniežą sportininkų apšilimui.

Lietuvos žirginio sporto federacijos sekretorė Gintarė Šakytė informavo, kad šiame čempionate raiteliai startavo 284 kartus. Dalyvavo didžioji dalis stipriausių Lietuvos sportininkų ir žirgų. Dėl pandeminės situacijos svečių iš užsienio šalių buvo nedaug. Čempionato prizinį fondą sudarė 8000 eurų.

Almos Totorytės nuotr./Lietuvos konkūrų uždarų patalpų čempionatas 2021
Almos Totorytės nuotr./Lietuvos konkūrų uždarų patalpų čempionatas 2021

Be įprastų pandeminių taisyklių čempionate buvo griežtai laikomasi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos rekomendacijų dėl žirgų EHV viruso. Žirgams taip pat buvo matuojama temperatūra, skirtas dėmesys sveikatos stebėjimui.

Raiteliai ir žirgai varžėsi 11 amžiaus ir meistriškumo grupių. Ponių žirgų grupėje nugalėjo vilnietis Dominykas Grumskas su poniu Kajumi. Šį tandemą treniruoja Silvija Malinauskienė. Kitas prizines vietas pelnė Urtė Šapkauskaitė su Kentu ir Marija Švabaitė su Europa.

Pirmojoje mėgėjų grupėje nugalėjo Rita Matūzienė su žirgu Caplett. Šis tandemas pirmą kartą jojimo varžybose dalyvavo vos prieš porą savaičių. Lyderiams nusileido antroje vietoje likę Aurimas Tankūnas su Hometu ir trečioje - Milda Galdikaitė su Abu Dabi.

Almos Totorytės nuotr./Lietuvos konkūrų uždarų patalpų čempionatas 2021
Almos Totorytės nuotr./Lietuvos konkūrų uždarų patalpų čempionatas 2021

Antrojoje mėgėjų grupėje laurus pelnė Vytauto Poznanskio treniruojamas Erlandas Mikėnas, pelnes abi pirmas vietas su žirgais Conthargos Blued ir Houglas. Bronzą pelnė Robertas Joniškis su Parco.

Penkerių metų žirgų grupėje nugalėjo vilnietis Lukas Civinskas su žirgu Conor-C. Antroje vietoje – Kristupas Petraitis su Lando, o trečioje – Elena Railienė su Rainbow.

Šešerių metų žirgų grupėje pergale džiaugėsi Monika Paulauskaite su žirgu Congratulation. Tandemas – iš Vilniaus, atstovauja „Hobby horse“ komandą. Antros vietos nugalėtojas Aleksiejus Timofejevas su Karel. Trečią pelnė Matas Petraitis ir jo žirgas Quidami Stakkato.

Septynerių metų amžiaus grupės nugalėtoju tapo Danielius Gutkauskas su žirgu Palladium. Šis žirgas – praėjusių metų vasaros 6 metų žirgų čempionas. Monika Sirutavičiūtė su Javenda pelnė antrą vietą, o Matas Petraitis su Cornet’s Cloud – trečią.

Mažiausiųjų raitelių amžiaus grupėje geriausiai pasirodė daugkartiniai nacionalinių varžybų nugalėtojai ir prizininkai Augustė Baužaitė su žirgu Menson. Treneris – Donatas Imbrasas. Antros vietos nugalėtoja Lėja Nakvosaitė ir žirgas Binis. Trečias – Trojus Rimkevičius ir žirgas Hafelis.

Almos Totorytės nuotr./Lietuvos konkūrų uždarų patalpų čempionatas 2021
Almos Totorytės nuotr./Lietuvos konkūrų uždarų patalpų čempionatas 2021

Jaunučių amžiaus grupėje stipriausia buvo Ainė Galdikaitė su žirgu Dropshot. Juos treniruoja Aleksej Timofejev. Beatričė Endzinaitė su žirgu Mowgli Van Der Hoegaarde pelnė antrą vietą. Trečią – Smiltė Bendziūtė ir jos žirgas Negligė.

Tarp jaunių laurus skynė Simo Seiliaus treniruojamas duetas Doma Zigmantavičiūtė su žirgu Leila. Jai nusileido Ignas Makarauskas su Have Fun ir Saulė Liuimaitė su Regata’s

Jaunimo amžiaus grupėje liko nepralenkiama vieno stipriausių Lietuvos raitelių Andriaus Petrovo ir jos tėčio Ričardo Vismerio treniruojama Evita Vismeryte su žirgu Quintes. Antra – Miglė Golubkevičiūtė Miglė ir Caralis, trečia Rytė Rečiūnaitė su Need For Speed.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje triumfavo Kristupas Petraitis su žirgu Ivita. Kartu su broliu Matu jie atstovauja sporto klubui „Audruvis“. Įtampą iki paskutinės akimirkos išlaikė dviejų brolių kova. Lemiamą akimirką lyderius skyrė mažas taškų skirtumas. Paskutinę dieną Matas gavo 4 baudos taškus ir turėjo pirmą vietą užleisti broliui. Sidabrą Matas pelnė su žirgu Goldcoast VDL. Bronza teko Simui Seiliui su Lenox B S.

„VMG grupė“ – pagrindinė Lietuvos žirginio sporto federacijos rėmėja.

vmg
vmg

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką