Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 22d. 14:22

Diena su ledo rituliu – nuo vaikų iki šou žvaigždžių ir profesionalų ant ledo

Elektrėnų komandą vis dar kankina nežinomybė dėl ateities
„Energijos“ klubo nuotr. / Dieną su ledo rituliu vainikuos vienintelės profesionalios Lietuvos komandos Elektrėnų „Energijos“ rungtynės atvirajame Latvijos čempionate.
Kitų metų sausio 16 dieną Vilniuje, Pramogų arenoje, vyks Lietuvoje dar neregėtas renginys – Diena su ledo rituliu. Nuo ryto iki vakaro užvirsiančiose grumtynėse ant ledo žiūrovai galės išvysti visą šios sporto šakos dabartį Lietuvoje: nuo vaikų, mėgėjų, pramogų verslo žvaigždžių dvikovų iki vienintelės profesionalios šalies komandos Elektrėnų „Energijos“ rungtynių.

„Analogą šiam renginiui turėjome praėjusiais metais – riaušes prie Seimo. Šiemet tikimės tikrai ne mažiau grandiozinio, bet gal kiek malonesnio vaizdo“, – su šypsena veide Dieną su ledo rituliu antradienį surengtoje spaudos konferencijoje pristatė vienas iš idėjos iniciatorių Petras Nausėda.

Surimtėjęs Elektrėnų „Energijos“ prezidentas atskleidė ir tikrąsias renginio atsiradimo priežastis.

„Norisi parodyti Lietuvos ledo ritulį visu grožiu. Juolab kad susidomėjimas šia sporto šaka šalyje pastaruoju metu yra smarkiai išaugęs. Planuodami šią dieną stengėmės įtraukti kuo daugiau ledo ritulio apraiškų, esančių Lietuvoje, tiek geografine, tiek profesionalumo lygio, tiek amžiaus prasme. Tikime, jog Diena su ledo rituliu taps tradiciniu renginiu, kuris bus rengiamas gal net ne vieną kartą per metus, nebūtinai Vilniuje“, – sakė P.Nausėda.

Čempionai be ledo

Pirmieji ant ledo sausio 16-ąją Vilniuje, Pramogų arenoje, pasirodys patys jauniausi – 13–14 metų vaikai, o dėl pergalės kausis Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos čempionai Rokiškio „Pipirini-Sparta“ ir Vilniaus „Geležinis vilkas“ .

„Apskritai vaikų sportui, ne tik ledo ritulio, mūsų šalyje skiriama mažai dėmesio. Jeigu būtų kitaip, gal paaugliai nemėtytų šuniukų nuo tiltų ir eitų sportuoti? – klausė Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos koordinatorius Remigijus Valickas. – Vis dėlto džiugu, kad ledo rituliu užsiimančių vaikų skaičius pastaruoju metu išaugo tikrai labai stipriai – savo komandą jau turi kone kiekvienas didesnis miestas, net jei sąlygos ir nėra idealios. Pavyzdžiui, jaunieji Rokiškio ledo ritulininkai yra Lietuvos čempionai, nors mieste net nėra uždaros ledo arenos. Rokiškyje jie treniruojasi tik žiemą, po atviru dangumi, o kai oras sušyla, priversti vykti į kitus miestus.“

Netrūks ir pramogų verslo žvaigždžių

Po vaikų ant ledo pasirodys sparčiai besiplečiančios Lietuvos mėgėjų ledo ritulio lygos komandos – Vilniaus „Hockey Punks“ ir Panevėžio LRK „Olimpas“, kurių gretose bus galima išvysti ne vieną buvusį profesionalą ar pramogų pasaulio žvaigždę.

Ateityje ši sporto šaka mūsų šalyje gali tapti gal ne svarbiausia, bet antrai tikrai, – sakė Svaras.„Pagal dinamiką ledo ritulys tarp kitų sporto šakų konkurentų turbūt neturi. Vis dėlto stebėti rungtynes per televizorių ir gyvai yra visiškai skirtingi dalykai. Neabejoju, jog pateiktas gyvai ledo ritulys pritrauks dar daugiau gerbėjų, o būsimas renginys tam bus puiki proga. Tikiu, kad jei ledo ritulio entuziastai Lietuvoje nepraras savo idealizmo, net jei nuolat ir trūksta pinigų, ateityje ši sporto šaka mūsų šalyje gali tapti gal ne svarbiausia, bet antra tikrai“, – teigė vienas „Hockey Punks“ komandos narių Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Vinikuos profesionalai

Dieną su ledo rituliu vainikuos vienintelės profesionalios Lietuvos komandos „Energijos“ dvikova atvirajame Latvijos čempionate su Liepojos „Metalurg“ klubu.

„Žmonėms tai bus puiki galimybė išvysti „Energijos“ žaidimą sostinėje. Jaučiame didelį visuomenės susidomėjimą, todėl tikime, kad arena bus pilna, o aktyviai palaikomi sirgalių kausimės tik dėl pergalės“, – žadėjo vienas „Energijos“ lyderių Martynas Šlikas, stipriai prisidėjęs ir prie renginio Diena su ledo ritulio atsiradimo.

„Kadangi šias rungtynes transliuos televizija, stengsimės žiūrovui jas pateikti kuo įdomiau. Mače netrūks šou elementų, o patirties sėmėmės iš pačios NHL lygos. Tiesa, visišku Holivudu jos netaps, – pasakojo M.Šlikas. – Be to, per kėlinių pertraukas ant ledo bus galima išvysti dailiojo čiuožimo pasirodymus. Ši sporto šaka su ledo rituliu susijusi nuo seno – naudoja tą patį ledą kaip mes (juokiasi).“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Vaikai Ledo ritulys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

02:22
00:16
00:50

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką