Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 4d. 09:47

Donatos Rimšaitės istorijoje kelio atgal jau nėra?

Donata Rimšaitė
RIA Novosti/Scanpix nuotr. / Donata Rimšaitė

Donatą Rimšaitę priimti atgal į savo glėbį Lietuvai būtų keblu: nors sportininkė deda ranką prie širdies, kad niekada neatsisakė nei Lietuvos pilietybės, nei savo šaknų, ji lietuviško paso jau nebeturi.

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija (LŠPF) buvo prieš, kad Donatai Rimšaitei būtų leista startuoti Londono olimpinėse žaidynėse po Rusijos vėliava.

LŠPF prezidentas Viktoras Majauskas netgi žadėjo atsistatydinti, jei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) penkiakovininkei būtų atvėręs duris į Rusijos olimpinę rinktinę.

Sprendimas nebuvo palankus D.Rimšaitei, tad 24-erių sportininkės viltis dalyvauti Londono olimpiadoje kone visiškai išblėso.

Ją kursto tik desperatiški rusų grasinimai „imtis priemonių“. Arba... teoriniai svarstymai apie D.Rimšaitės sugrįžimą į Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rinktinės sudėtį.

Jei norėtų grįžti – priimtų

„Nežinau, kaip smarkiai įsižeidę treneriai, bet aš priimčiau ją atgal į Lietuvos komandą. Tai mano asmeninė nuomonė. Suklydęs žmogus turi gauti teisę pripažinti ir ištaisyti savo klaidą. Manau, tokiu atveju ji turėtų puikiausią galimybę startuoti jau Londono olimpiadoje“, – teigė V.Majauskas.

„Tai labai talentinga ir perspektyvi sportininkė, bet, kaip ir kiekvienas jaunas žmogus, ji galvojo apie tai, kaip kuo greičiau užsidirbti daug pinigų. Tai šiuolaikinio jaunimo savybė. Toks laikmetis, kai pinigai vertinami labiau nei patriotizmas ir idėjiniai dalykai“, – pridūrė LŠPF prezidentas.

Tiesa, V.Majauskas pripažino, kad D.Rimšaitės sugrįžimo scenarijus – tik teorinis. „Žinoma, nemanau, kad jį grįžtų, nes pernelyg daug politikos į šią situaciją įvelta. Be to, ir formaliai tai nebūtų lengvai įgyvendinama“, – kalbėjo V.Majauskas.

Lietuvos Respublikos pilietybė iš D.Rimšaitės buvo atimta dar praėjusių metų pabaigoje, Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio įsakymu

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės vadovui su D.Rimšaite, kuri buvo grįžusi į Lietuvą ir pasirodžiusi LTOK generalinės asamblėjos sesijoje, pabendrauti neteko. „Praėjo pro šalį, bet nepasisveikino“, – šyptelėjo V.Majauskas.

Turėtų prašyti Lietuvos pilietybės

Sugrįžti atgal panorusiai D.Rimšaitei reikėtų laukti ne tik sporto vadovų atleidimo. Kur kas didesne kliūtimi taptų faktas, kad ji nebėra lietuvė, nors pati ir mano kitaip.

„Niekada neatsisakiau Lietuvos pilietybės ir neskelbiu, kad esu rusė. Esu lietuvė, gimusi Lietuvoje, užaugusi Vilniuje. Myliu savo šalį. Negaliu teigti, kad esu kitos šalies atstovė“, – grįžusi į Lietuvą portalui balsas.lt tikino penkiakovininkė.

Tačiau Lietuvos Respublikos pilietybė iš D.Rimšaitės buvo atimta dar praėjusių metų pabaigoje, Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio įsakymu.

Apie tai penkiakovininkė negalėjo nežinoti, nes pati atsakė į Migracijos departamento raštą. „Mes parašėme laišką į Rusijos ambasadą, o tada ji atsakė“, – „15min“ sakė Migracijos departamento pilietybės reikalų skyriaus vedėja Daiva Vežikauskaitė.

Lietuvos Respublikos pilietybės D.Rimšaitė neteko todėl, kad raštu kreipėsi su prašymu gauti Rusijos pilietybę. Šis prašymas dar praėjusių metų liepos 12 dieną buvo patvirtintas Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo parašu.

Atgauti Lietuvos Respublikos pilietybę D.Rimšaitė dabar galėtų tik atsisakiusi Rusijos pilietybės. „Greičiausiai taip. Tiesa, galbūt yra kitų aplinkybių. Tačiau, kol prašymo nėra, į jas nesigiliname. Be to, prašymus grąžinti Lietuvos Respublikos pilietybę nagrinėja ir sprendimus priima Lietuvos Respublikos prezidentas“, – aiškino D.Vežikauskaitė.

Blankus 2011-ųjų sezonas D.Rimšaitę pasaulio penkiakovininkių reitinge nubloškė į 20-ąją poziciją. Sportininkė olimpinio kelialapio dar neturi, tad dėl jo dar reiktų pakovoti, nepriklausomai, kuriai šaliai ji norėtų atstovauti olimpiniame Londone.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką