Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donatos Rimšaitės kelias atgal būtų sudėtingas

Donata Rimšaitė
D.Mataičio/Scanpix nuotr. / Donata Rimšaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

LTOK Generalinė asamblėja padėjo tašką į Rusiją išvykusios ir jos piliete tapusios penkiakovininkės Donatos Rimšaitės istorijoje. D.Rimšaitė negalės dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse. Jeigu talentinga sportininkė taptų nebeįdomi Rusijai, jai gali tekti grįžti namo, bet kelias atgal bus labai komplikuotas.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovai sako, kad Donatos Rimšaitės kalbos apie mylimąjį, dėl kurio metė Lietuvą, jų neįtikina, o apie pasekmes sportininkei viskas buvo išaiškinta, kaip ir jos keltos finansinės sąlygos buvo išpildytos, todėl kaltinti ji esą gali tik save.

LTV „Savaitėje“ apie D.Rimšaitės istoriją žurnalistė Nemira Pumprickaitė kalbėjosi su LTOK prezidentu Artūru Poviliūnu.

– Jeigu ji dabar negavo leidimo dalyvauti olimpinėse žaidynėse ir negalės pasirodyti Londone, kiek ji dar gali būti įdomi Rusijai? – LTV „Savaitė“ paklausė A.Poviliūno.

– Sunku pasakyti. Čia labai geras ir taiklus klausimas. Kadangi pats pirmas skambutis iš Rusijos buvo su klausimu tik dėl olimpinių žaidynių, tai aš įsivaizduoju, kad ji Rusijai rūpėjo kaip potenciali olimpinių žaidynių prizininkė ar net nugalėtoja.

Net jos treneris Jurijus Moskvičiovas man yra sakęs, kad tai pati talentingiausia sportininkė, kokią jis iš viso yra matęs: su charakteriu, su dideliais gabumais. Ir kad ji laimėtų medalį olimpinėse žaidynėse, jis neturėjo jokių abejonių dar prieš Rimšaitei išvykstant.

– Visada kelias parveda atgal pas mamą, t. y. namo. Jeigu ji sugalvotų, kad vis dėlto tegu ta meilė lieka ten, viskas lieka ten, o ji važiuoja namo, ar Lietuva galėtų ją priimti atgal, vėl sudarytų sąlygas dirbti, treniruotis ir vėl atstovauti šaliai?

– Matot, čia vėl labai sudėtingas klausimas. Aš asmeniškai pasakyčiau – ne. Bet tai aš asmeniškai, o kaip nuspręstų mūsų kolegos iš Olimpinio komiteto, aš negaliu prognozuoti. Bet, kita vertus, atgauti Lietuvos pilietybę taip pat nėra taip lengva.

– Aš pradedu galvoti, kad Donata Rimšaitė gerokai susikomplikavo savo sportinę karjerą ir gal ne tik sportinę.

– Aš manau, kad ji susikomplikavo savo sportinę karjerą ir apskritai gyvenimišką karjerą. Aišku, laikas užgydo žaizdas.

– Po to, kai Donata Rimšaitė išvyko iš Lietuvos taip daug kam netikėtai, buvo pradėta kalbėti, kad neva bus parengtos sutartys tarp sportininko ir valstybės su tam tikrais įsipareigojimais. Ar tos sutartys yra parengtos, ar jos galioja?

– Aš tokių sutarčių nesu matęs, matyt, jos rengiamos, o kada jos bus parengtos, aš nežinau. Šiaip jau buvo toks sujudimas po Donatos Rimšaitės išvažiavimo į Maskvą, ir Sporto departamentas kėlė tą klausimą. Kokiam jis dabar lygmeny, aš negaliu pasakyti, nes aš nemačiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką