Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 10d. 21:01

Dopingas bus prilygintas narkotikams

Londonas 2012
„Scanpix“ nuotr. / Londonas 2012

Didžiosios Britanijos Olimpinės asociacijos prezidentas Colinas Berkeley Moynihanas pasiūlė įstatymo projektą, kuris leistų teisėsaugai daryti kratas olimpinio kaimelio teritorijoje 2012 metais Londone vyksiančiose vasaros olimpinėse žaidynėse.

„Scanpix“ nuotr./Colinas Moynihanas
„Scanpix“ nuotr./Colinas Moynihanas

Šis pasiūlymas jau pateiktas šalies parlamento Lordų rūmams. Įstatymu siekama įteisinti leidimus oficialioms policijos kratoms, kuriomis ieškoma draudžiamų preparatų. Įstatyme numatoma, kad asmenys, pas kuriuos bus rasta draudžiamų preparatų, bus teisiami kaip už narkotikų turėjimą.

C.Moynihanas – praeityje žinomas irkluotojas, kartu su savo šalies aštuonviete iškovojęs sidabrą 1980 metais olimpinėje Maskvoje. Taip pat jis – M.Tacher kabineto sporto reikalų ministras, dabar – Lordų rūmų narys. Jis teigia, kad naujasis įstatymas padės kovoti su farmacinėmis kompanijomis, gaminančiomis ir platinančiomis draudžiamus sporte preparatus.

Jei mes turime duomenų, kad kuris nors sportininkas naudoja dopingą, policija turi turėti leidimą apieškoti bet kurias olimpinio kaimelio patalpas. Pagal dabar galiojančius įstatymus, orderį kratai galima gauti tik tuomet, jei kalbama apie heroiną ar panašius narkotikus”.

Pasiūlytos įstatymo pataisos sutampa su pozicija, kurią gruodį išsakė Didžiosios Britanijos antidopingo agentūra – pastaroji paskelbė, kad naudosis informatorių, privačių detektyvų, skundikų ir specialių agentų paslaugomis, kad išaiškintų kuo daugiau dopingą vartojančių sportininkų.

C.Moynihanas yra tikras, kad siūlomas įstatymas leis Didžiajai Britanijai tapti aktyviausiai prieš dopingą kovojančia valstybe. Jis netgi yra už tai, jog britų sportininkai, pagauti vartojant draudžiamus preparatus, būtų diskvalifikuojami visam likusiam gyvenimui.

Temos: 2 Dopingas Londonas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką