Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 liepos 9d. 09:28

Dopingas Vyšniauskus atvedė į teismą: „Turiu ir pats vartoju“

Bronius ir Ramūnas Vyšniauskai
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Bronislavas ir Ramūnas Vyšniauskai
Klaipėdos apylinkės teismas jau pasirengęs nagrinėti Vyšniauskų bylą. Sūnus ir tėvas, Ramūnas ir Bronislavas Vyšniauskai, kaltinami platinę dopingo medžiagas. Į kaltinamųjų suolą tenka sėsti ir dviračių sporto treneriui Antanui Jakimavičiui. Antradienį teisme vyrai susirinko trumpam, neatvykus vienam iš advokatų bylos nagrinėjimas atidėtas iki rugpjūčio pabaigos.

Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas B.Vyšniauskas kaltinamas savo gyvenamojoje vietoje, giminaičių gyvenamojoje vietoje ir sporto klubo patalpose neteisėtai laikęs dopingo medžiagų, turėdamas tikslą jas platinti.

Į teismą atėjęs B.Vyšniauskas liejo įtūžį, jog bylą sukurpė žiniasklaida, jis yra puolamas, o nemalonumai prasidėjo, kuomet jis pradėjo kritikuoti kitus.

„70 metų niekam netrukdžiau“, – sakė B.Vyšniauskas. Treneris tikino, jog vaistų namuose neuždrausta turėti niekam.

„Taip, turiu ir pats vartoju“, – apie medžiagas, kurios buvo aptiktos jo ir giminaičių namuose, sakė treneris.

Ramūnas Vyšniauskas antradienį buvo santūrus, jis tikino nesuprantantis, kuo yra kaltinamas ir apie viską kalbėsiantis vėliau.

Dopingo platinimu kaltinamas dviračių sporto treneris Antanas Jakimavičius pasakojo dirbantis nuo 1981 metų. Sportininkams dopingo teigė nedavęs.

Platino neleistinas medžiagas

Kaip yra skelbusi prokuratūra, visos trenerio turėtos medžiagos priskiriamos anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, jos skirtos raumenų masei didinti, jėgai auginti.

Iš viso per kratas B.Vyšniausko ir jo giminaičių namuose, sporto klubo patalpose rasta daugiau kaip 20 flakonų, apie 40 pakuočių, daugiau nei 80 ampulių ir daugiau nei tūkstantis tablečių įvairių draudžiamų medžiagų.

Jis taip pat kaltinamas draudžiamų medžiagų gabenimu.

Teisėsauga teigia nustačiusi, kad treneris paprašė kito asmens nugabenti lagaminą su dideliu kiekiu draudžiamų medžiagų į giminaičių namus. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, savo nusikalstamų veiksmų nesupratęs asmuo lagaminą nuvežė ir ten laikė, kol per kratą lagamino neaptiko pareigūnai.

B.Vyšniauskui taip pat pateikti kaltinimai dėl psichotropinių medžiagų – tablečių laikymo, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti.

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneris A.Jakimavičius yra kaltinamas savo namuose, sodo namelyje ir kito asmens namuose neteisėtai laikęs dopingo, turint tikslą platinti.

Kaltinamojo laikytos medžiagos priskiriamos anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, taip pat augimo hormono ir augimo hormono išsiskyrimą skatinančių medžiagų grupei.

A.Jakimavičius taip pat kaltinamas draudžiamų medžiagų gabenimu. Įtariama, kad jis paprašė kito asmens, jog šis iš Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro į savo namus parsivežtų dalį draudžiamų dopingo medžiagų. Asmuo, kaip įtariama, žinodamas, kad tai draudžiamos dopingo medžiagos, nugabeno jas į savo namus ir ten laikė, kol jų neaptiko pareigūnai.

R.Vyšniauskui kaltinimai šioje byloje pateikti dėl neteisėto psichotropinių medžiagų – tablečių laikymo, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti.

Nė vienas iš trijų kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta.

Keturių olimpinių žaidynių dalyvis R.Vyšniauskas per karjerą du kartus diskvalifikuotas dėl dopingo. 1997 metais jo organizme rasta testosterono, o 2015 metais – dehistochlorometilo.

Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metų liepos pabaigoje pagal Lietuvos antidopingo agentūros pareiškimą. Jo metu atliktos kratos, ekspertizės, bylą sudaro aštuoni tomai. Be kaltinamųjų, apklausti dar 28 asmenys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką