Dovydaitytė – Europos kurčiųjų badmintono čempionė!

Kristina Dovydaitytė šeštadienį tapo Europos kurčiųjų badmintono čempione.
Badmintonas
Badmintonas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Bulgarijoje vykusių VI–ųjų pirmenybių moterų vienetų varžybose favoritė Kristina Dovydaitytė lemiamoje dvikovoje net 57 minutes trukusioje trijų setų kovoje 2:1 (16:21, 25:23, 22:20) įveikė antrąją pagal skirstymą bulgarę Gerganą Baramovą.

Pusfinalyje Lietuvos badmintonininkė 2:0 (21:8, 21:11) nugalėjo ketvirtąją pagal reitingą vokietę Svenją Klopp.

Be to K. Dovydaitytė Sofijoje iškovojo sidabrą mišrių dvejetų varžybose su broliu Tomu ir bronzą moterų dvejetų turnyre su Viktorija Novk.

Mišrių dvejetų varžybų pusfinalyje K. Dovydaitytės ir T. Dovydaičio duetas 2:1 (21:17, 18:21, 21:11) įveikė bulgarus Gerganą Baramovą ir Liudmilą Getovą, tačiau finale po 40 minučių trukusios trijų setų kovos 1:2 (21:12, 21:23, 17:21) nusileido rusams Olgai Štajger ir Artemijui Karpovui.

Moterų dvejetų varžybose K. Dovydaitytės ir V. Novk pora pusfinalyje 0:2 (18:21, 17:21) turėjo pripažinti favoritėmis laikytų bulgarių Gerganos Baramovos ir Silvijos Chapkunovos pranašumą bei tenkinosi bronza.

Dar vieną bronzos medalį Lietuvai iškovojo vyrų duetas Kazimieras Dauskurtas ir Tomas Dovydaitis, kurie pusfinalyje 1:2 (21:17, 12:21, 18:21) nusileido čempionais tapusiems rusams Michailui Jefremovui ir Artemijui Karpovui.

Be to Lietuvos rinktinė iškovojo Senojo žemyno pirmenybių sidabrą komandinėse varžybose.