2016 10 16

Dviratininkas Aidis Kruopis pasaulio čempionate Katare – tarp 30-ies geriausių

Sekmadienį Kataro sostinėje Dohoje pasibaigusio 89-ojo pasaulio dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse Aidis Kruopis užėmė 27-ą vietą, o kiti du Lietuvos atstovai – Ramūnas Navardauskas bei Gediminas Bagdonas finišo nepasiekė.
Aidis Kruopis
Aidis Kruopis / Tomo Gaubio nuotr.
Temos: 1 Aidis Kruopis

Pasaulio čempiono titulą po finišo sprinto apgynė Europos čempionas slovakas Peteris Saganas. 26-erių metų dviratininkas 257,3 km (151+7x15,2) nuvažiavo per 5 val. 40 min. 43 sek. (vid. greitis – 45,310 km/h). 600 pasaulio reitingo taškų pelnęs P. Saganas tapo šešuoju dviratininku, kuriam pavyko apginti planetos grupinių lenktynių čempiono titulą.

Sidabro medalis atiteko 31-erių metų britui Markui Cavendishui, o bronzos – 36-erių metų belgui Tomui Boonenui. M.Cavendishas – 2011, o T.Boonenas – 2005 metų pasaulio grupinių lenktynių čempionai.

Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-12 vietas užėmusiems dviratininkams. Dešimtas finišavo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas belgas Gregas van Avermaetas.

29-erių metų A.Kruopis nuo nugalėtojo atsiliko 5 min. 26 sek. Iš antros grupės jis finišavo antras. Aidžiui atiteko 20 pasaulio reitingo taškų.

30-metis G.Bagdonas įveikė apie 230 km, o 28-erių metų R.Navardauskas – apie 150 km.

„Lenktynių pradžia buvo gana lengva, bet vėliau prasidėjo sunkumai. Daug kas išsisprendė po 60 kilometrų, kai teko važiuoti pučiant stipriam šoniniam vėjui. Įvažiuojant į siauresnį kelią, kai teko kovoti dėl geresnės pozicijos, pradūriau padangą ir po rato pakeitimo atsidūriau paskutinėje, ketvirtoje, grupelėje. Pavyko pavyti tik trečią grupelę, o sugrįžti į priekį, kai lyderiai važiuoja 55-60 km/h greičiu, nėra lengva“, – sakė R.Navardauskas.

Iki finišo likus 60 km, A.Kruopis važiavo antroje grupėje (31 dviratininkas), kuri nuo lyderių grupės (26 dviratininkai) atsiliko beveik dviem minutėmis. G.Bagdonas buvo trečioje grupėje (37 dviratininkai), kuri nuo antros grupės atsiliko beveik šešiomis minutėmis. iki finišo likus 40 km, pirmą ir antrą grupes skyrė jau trys minutės, o vėliau skirtumas dar padidėjo ir sprinteris A.Kruopis liko be galimybės kautis dėl aukštos vietos. Iki finišo likus 2,4 km, spurtavo olandas Tomas Leezeras, tačiau lyderio pozicijos jis neišsaugojo – 30-metis dviratininkas buvo pavytas, kai iki finišo buvo likę 300 m. Paskutiniuose metruose savo klasę parodė P.Saganas.

Lenktynėse, kurių metu oro temperatūra siekė 36 laipsnius karščio, dalyvavo 197 dviratininkai iš 48 šalių, klasifikuoti tik 53.

Pernai pasaulio čempionate JAV R.Navardauskas iškovojo bronzos medalį.

257,3 km vyrų grupinės lenktynės:

1. Peteris Saganas (Slovakija) – 5 val. 40 min. 43 sek.

2. Markas Cavendishas (Didžioji Britanija)

3. Tomas Boonenas (Belgija)

4. Michaelis Matthews (Australija)

5. Giacomo Nizzolo (Italija)

6. Edvaldas Boassonas Hagenas (Norvegija)

7. Alexanderis Kristoffas (Norvegija)

8. Williamas Bonnetas (Prancūzija)

9. Niki Terpstra (Nyderlandai)

10. Gregas van Avermaetas (Belgija)...

...27. Aidis Kruopis (LIETUVA) – atsiliko 5 min. 26 sek.

Gediminas Bagdonas (LIETUVA) nefinišavo

Ramūnas Navardauskas (LIETUVA) nefinišavo.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius