2017 05 22

Dviratininkas R.Rumšas brolio atminimui skirtose lenktynėse – šeštas

Italijoje surengtose 39-ose dviračių lenktynėse „Gran Premio Citta di Empoli“ (139,5 km) Lietuvos jaunimo vicečempionas Raimondas Rumšas („Soligo Amaru Palazzago Sirio“) užėmė šeštą vietą.
Linas Rumšas mirė būdamas 21 metų (nenaudoti)
Linas Rumšas mirė būdamas 21 metų / Tomo Gaubio nuotr.

Lenktynes, kurios buvo skirtos neseniai anapilin iškeliavusių dviratininkų Lino Rumšo ir Michele Scarponi bei dviračių sporto organizatoriaus Paolo Marcucci atminimui, laimėjo italas Davide Gabburo („Big Hunter Beltrami Saense“). 3-7 vietas užėmę dviratininkai, tarp jų ir R.Rumšas, nuo nugalėtojo atsiliko 11 sek.

Iš 114-os startavusių profesionalaus kontrakto neturinčių bei jaunimo (iki 23-ejų metų) grupės dviratininkų klasifikuotas 51-as.

Lenkijoje vykusiose 25-ose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Baltyk Karkonosze Tour“ (UCI II kategorija) Lietuvos komandos „Staki - Technorama“ narys Venantas Lašinis užėmė 19-ą vietą.

Nugalėjo lenkas Marekas Rutkiewiczius („Wibatech 7r Fuji“). V.Lašinis nuo jo atsiliko 4 min. 51 sek.

Iš 117-os startavusių dviratininkų klasifikuoti 85-i.

Jaunimo įskaitoje 20-metis V.Lašinis užėmė septintą vietą.

Paskutinio, penkto, etapo antroje dalyje (89,3 km) sekmadienį V.Lašinis (+3.06) finišavo 19-as.

1999-ais metais šias lenktynes laimėjo Raimondas Rumšas vyresnysis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Venantas Lašinis

Ispanijoje vykusiose 30-ose daugiadienėse moterų dviračių lenktynėse „Emakumeen Euskal Bira“ (UCI I kategorija) Rasa Leleivytė („Aromitalia - Vaiano“) užėmė 22-ą vietą.

Nugalėjo Pietų Afrikos Respublikos dviratininkė Ashleigh Moolman („Cervelo - Bigla“). R. Leleivytė nuo jos atsiliko 6 min. 30 sek. Daiva Tušlaitė („Ale Cipollini“, +17.11) užėmė 46-ą vietą.

Iš 90-ies startavusių dviratininkių klasifikuotos 76-ios.

Paskutiniame, penktame, etape (95 km) R.Leleivytė (+3.11) finišavo 19-a, o D.Tušlaitė (+11.51) – 55-a. Nugalėjo A.Moolman.

R.Leleivytė pirmame etape buvo penkta, o antrame – aštunta.

Šias lenktynes 2002-ais metais laimėjo Edita Pučinskaitė, o 2003-iais metais trečią vietą užėmė Jolanta Polikevičiūtė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rasa Leleivytė

32-ose dviračių lenktynėse „Grand Prix de la Somme“ (UCI I kategorija, 197,9 km) Prancūzijoje Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“) užėmė 22-ą vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.

Nugalėjo prancūzas Adrianas Petit'as („Direct Energie“). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-25 vietas užėmusiems dviratininkams.

Iš 94-ių startavusių dviratininkų klasifikuoti 77-i.

E.Šiškevičius 2012-ais metais tapo šių lenktynių nugalėtoju.