2022 08 21

Dviratininkas Venantas Lašinis „Baltic Chain Tour“ lenktynėse – devintas

Sekmadienį Estijos sostinėje Taline pasibaigusiose 11-osiose daugiadienėse dviračių plento lenktynėse „Baltic Chain Tour“ (UCI II kategorija) Baltijos ir Lietuvos čempionas Venantas Lašinis („Kaunas Cycling Team“) užėmė devintą vietą. Už tai jam atiteko 3 pasaulio reitingo taškai.
Venantas Lašinis
Venantas Lašinis / Organizatorių nuotr.

Nugalėjo 2019 metų Europos jaunimo čempionato bronzos medalio laimėtojas Estijos rinktinės narys Raitas Ärmas.

Jam atiteko 1690 eurų premija ir 40 pasaulio reitingo taškų. Antrą vietą užėmė estas Martinas Laasas (Estijos rinktinė, +1 sek.), o trečią – vokietis Mika Heningas („ATT Investments“, +7 sek.).

V.Lašinis nuo nugalėtojo atsiliko 30 sek. Mantas Januškevičius („Kaunas Cycling Team“, +3.08) užėmė 19-ą, o Lietuvos vicečempionas Aivaras Mikutis („Ampler – Tartu 2024“, +11.18) – 21-ą vietas.

Gustas Raugala („Kaunas Cycling Team“, +15.14) klasifikuotas 49-as, Olegas Ivanovas („Voltas Cycling Team“, +16.06) – 56-as, Artūras Kazakevičius („Kaunas Cycling Team“,+17.36) – 61-as, Jokūbas Zdanevičius (+22.10) – 69-as, dar nė vienerių „Baltic Chain Tour“ lenktynių nepraleidęs Darijus Džervus (+22.44) – 71-as, o Paulius Šiškevičius (+37.24, visi trys – „Voltas Cycling Team“) – 85-as.

Iš viso klasifikuoti 87 dviratininkai.

Komandų įskaitoje „Kaunas Cycling Team“ užėmė devintą, o „Voltas Cycling Team“ – 17-ą vietas. Nugalėjo Estijos rinktinė.

Paskutinį, ketvirtąjį, etapą Estijoje (Kurema – Talinas) po finišo sprinto laimėjo antrojo etapo nugalėtojas M. Laasas. Jis 199,4 km nuvažiavo per 4 val. 16 min. 58 sek. (vid. greitis – 46,559 km/h).

Antras finišavo vokietis Henri Uhligas („Alpecin – Deceuninck DT“), o trečias – olandas Larsas Rouffaeris („Allinq“). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-55 vietas užėmusiems dviratininkams.

A. Mikutis finišavo 24-as, V. Lašinis – 27-as, O. Ivanovas – 41-as, D. Džervus – 47-as, M. Januškevičius – 51-as, o G. Raugala – 53-ias.

Dienos pabėgime kartu su penkiais dviratininkais dalyvavo A. Kazakevičius. Bėglius pagrindinė grupė pavijo iki finišo likus 10 km.

„Baltic Chain Tour“ lenktynėse startavo 97 dviratininkai iš 14 šalių, 17 ekipų iš 11 šalių: Estijos (3), Vokietijos (3), Lietuvos (2), Norvegijos (2), Belgijos (1), Čekijos (1), Danijos (1), Gruzijos (1), Latvijos (1), Nyderlandų (1) ir Švedijos (1).

Pirmasis etapas vyko Lietuvoje, antrasis – Latvijoje, o trečiasis ir ketvirtasis – Estijoje. Prizų fondą sudarė 15 tūkst. 115 eurų.

„Baltic Chain Tour“ lenktynės, kurios yra simbolinis 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusios „Baltijos kelio“ akcijos paminėjimas, rengiamos nuo 2011 metų.

„Baltic Chain Tour“ lenktynėse jau yra dalyvavę 35 šalių dviratininkai. Šiose varžybose jau lenktyniavo per 60 Lietuvos dviratininkų. Pernai „Baltic Chain Tour“ lenktynėse (109 dalyviai iš 16 šalių) Evaldas Šiškevičius (Lietuvos rinktinė) iškovojo penktą vietą.