2017 08 06

Dviratininkė R.Leleivytė Europos čempionate – arti pirmojo dešimtuko, triumfavo M.Vos

Herninge (Danija) vykstančio Europos dviračių plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse Lietuvos vicečempionė Rasa Leleivytė užėmė 12-ą vietą. Už šį pasiekimą 29-erių metų mūsų šalies dviratininkei atiteko trys pasaulio reitingo taškai. Rasa šį sezoną į 20-uką pateko 18-ą kartą.
Giorgia Bronzini, Marianne Vos ir Olga Zabelinskaja
Giorgia Bronzini, Marianne Vos ir Olga Zabelinskaja / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvos čempionė Daiva Tušlaitė finišavo 27-a.

Europos čempione tapo Londono olimpinių žaidynių ir triskart pasaulio čempionė 30-metė olandė Marianne Vos. Ji 120,6 km nuvažiavo per 2 val. 51 min. 13 sek. (vid. greitis – 42,3 km/h).

Sidabro medalį pelnė dukart pasaulio čempionė 34-erių metų italė Giorgia Bronzini, o bronzos – Londono olimpinėseaidynėse trečią vietą užėmusi 37-erių metų rusė Olga Zabelinskaja (+2 sek.).

4-69-ą vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko 15 sek.

Lenktynėse dalyvavo 97-ios dviratininkės iš 27-ių šalių. Finišo nepasiekė 10-imt sportininkių.

Pernai Europos čempionate Prancūzijoje R.Leleivytė grupinėse lenktynėse finišavo penkta.

Jaunimo (iki 23-ejų metų) vaikinų grupines lenktynes laimėjo danas Caspersa Pedersenas. Jis 160,8 km nuvažiavo per 3 val. 31 min. 4 sek. (vid. greitis – 45,7 km/h). Sidabrą pelnė prancūzas Benoit Cosnefroy (+1 sek.), o bronzą – šveicaras Marc Hirschi (+1 sek.).

Venantas Lašinis (+15 sek.) užėmė 75-ą vietą, o Rojus Adomaitis buvo tarp 19-os nefinišavusių dviratininkų.

Lenktynėse startavo 155-i dviratininkai iš 38-ių šalių.

Sekmadienį nuo 12.00 val. Lietuvos laiku vyks 241,2 km vyrų grupinės lenktynės. Jose Lietuvai atstovaus Gediminas Bagdonas ir Paulius Šiškevičius.