TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dviratininko Pauliaus Šiškevičius karjera kabėjo ant plauko

Paulius Šiškevičius
Paulius Šiškevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos dviračių plento čempionas Paulius Šiškevičius pačiu laiku kreipėsi į sveikatos priežiūros profesionalus ir atsikratė varginančių kojos skausmų. Sėkmingo gydymo dėka vaikinas galėjo toliau sportuoti ir siekti karjeros aukštumų. P.Šiškevičiaus istorija dar kartą įrodo, kad sportas ir sveikata – du neatsiejami dalykai, reikalaujantys nuolatinio dėmesio.

Varginanti problema – nuolat įsitempęs kojos raumuo

P.Šiškevičiui nerimą kėlė tirpstančios, mėšlungio traukiamos blauzdos. Dažnai tokias problemas sportininkai palaiko pervargimu ar mineralų trūkumu, tačiau įvertinus klinikinius duomenis, atlikus kaulų ir raumenų sistemos testavimą bei neurodinaminius testus buvo nustatyta, kad tikroji problema slypėjo stubure – buvo aptikti nervinių šaknelių spaudimo ir dirginimo požymiai.

Tyrimas parodė, kad sportininko nugara silpna ir nesugeba reikiamai atsipalaiduoti, tai sudaro perkrovą stuburui ir dirgina nervines šakneles, o tai ir buvo skaudančios kojos priežastis

„Mano didžiausia problema buvo nuolat įsitempęs kairės kojos raumuo. Mindamas dviratį nuolat jaučiau nemalonų raumenų tempimą, raumuo nepajėgė tinkamai atsipalaiduoti. Sportuojant skausmas kėlė didelį diskomfortą. Ne vienerius metus ieškojau sutrikimo priežasčių, tačiau įvairios gydymo įstaigos pateikdavo tik hipotezes, konkretaus atsakymo išgirsti nepavyko. Praeitų metų pabaigoje man buvo suorganizuotas susitikimas su specialistu, kuris atrado mano kojos skausmų atsiradimo priežastis – nugaros problemas“, – sveikatos problemą prisiminė dviratininkas.

Medicinos specialistai sakė, kad šis sveikatos sutrikimas dviratininkui galėjo atsirasti dėl įvairių faktorių: genetikos, prasto sporto-poilsio režimo, didelių fizinių krūvių, dviračių sporto rūšiai būdingų padėčių, krūvių ir daugelio kitų veiksnių.

„Dėl padidinto krūvio stuburui, raiščiams ir raumenims, ilgainiui dviratininkui susiformavo ydinga laikysena ir raumenų jėgos disbalansas. Toks padidintas krūvis juosmeninei stuburo daliai ir netaisyklinga stuburo slankstelių padėtis sudaro papildomą apkrovą tarpslanksteliniams diskams, sąlygoja jų išvaržų formavimąsi ir dažnai gali sukelti stuburo nervinių šaknelių spaudimą.

Dviratininkui atlikus nugaros magnetinį rezonansą ir kaulų–raumenų sistemos tyrimą mūsų centre, buvo nustatyta galima simptomų priežastis. Taip pat tyrimas parodė, kad sportininko nugara silpna ir nesugeba reikiamai atsipalaiduoti, tai sudaro perkrovą stuburui ir dirgina nervines šakneles, o tai ir buvo skaudančios kojos priežastis“, – pasakojo medicinos centro „Helona“ kineziterapeutas Eimantas Žeimys.

Paulius Šiškevičius
Paulius Šiškevičius

Problemoms pašalinti – individuali treniruočių programa

„Iš karto po diagnozės pusei metų turėjau išvykti į Prancūziją, naująjį dviratininkų sezoną. Dėl šių aplinkybių nebeturėjau laiko gydytis Lietuvoje, tačiau medicinos centras operatyviai suorganizavo kineziterapeuto konsultaciją ir parengė treniruočių programą su tam tikrais tempimo pratimais. Tempimo pratimus dariau po kiekvienos treniruotės, kitus pratimus atlikinėjau maždaug kas antrą dieną, atsižvelgdamas į varžybų kalendorių“, – savo patirtimi dalijosi P.Šiškevičius.

Gydymui buvo pasirinkta kineziterapija – sportininkas buvo apmokytas, kaip koreguoti juosmeninio stuburo linkio pokyčius: atstatyti natūralų fiziologinį išlinkimą, taisyti ydingą laikyseną. Taip pat per kelias procedūras buvo ištirtas raumenyno pajėgumas, silpnosios ir stipriosios jo vietos, nustatytos pertemptos raumenyno sritys ir suformuota individuali kineziterpaijos programa, kurią dviratininkas vykdė išvykoje, treniruočių stovykloje.

Mano didžiausia problema buvo nuolat įsitempęs kairės kojos raumuo. Mindamas dviratį nuolat jaučiau nemalonų raumenų tempimą, raumuo nepajėgė tinkamai atsipalaiduoti. Sportuojant skausmas kėlė didelį diskomfortą.

„Kojos skausmas slūgo palaipsniui, tai nebuvo staigus pagerėjimas. Maždaug po dviejų mėnesių pajutau akivaizdžius pokyčius, anksčiau diskomfortą kėlusios problemos tapo neryškios. Tačiau sudaryta treniruočių programa negalėjo visiškai išspręsti mano problemos, ji suteikė galimybę nekeisti planų ir toliau treniruotis, intensyviai dalyvauti varžybose, nemažinti krūvių. Galutinai susitvarkyti su problema planuoju grįžęs po intensyvaus sezono. Kreipsiuosi į tuos pačius specialistus tam, kad parengtų gydymo programą, kuri užtikrintų ilgalaikį kojos skausmų pašalinimą“, – tvirtino dviratininkas. 

Veiksmai, padedantys apsisaugoti nuo dažniausių dviratininkų traumų

Norint bent dalinai išvengti dažniausiai pasitaikančių traumų, patartina paskirti laiko geram baziniam fiziniam paruošimui, palaikyti tvirtą ir elastingą raumenyną, jungiamuosius audinius. Tai galima atlikti pasikonsultavus su kineziterapeutu ir sporto medicinos gydytoju, suderinus mitybą ir nuolat vykdant sportinę–prevencinę programą pagal individualius žmogaus poreikius.

„Rečiau pasitaikančių susižalojimų prevencijai svarbu nuodugnus sporto medicinos atstovų įvertinimas, sportininko ištyrimas ir individualių metodų parinkimas – laikysenos korekcija, raumenyno silpniausių vietų sustiprinimas, o pertemptų – atpalaidavimas ir jų pajėgumo atkūrimas“, – teigė kineziterapeutas E.Žeimys.

Specialisto teigimu, svarbus yra ir paties sportininko švietimas ir apmokymas. Apsišvietęs ir į reabilitaciją įsitraukęs atletas greičiau, lengviau ir kur kas efektyviau pasiekia ne tik gerų gydymo, bet ir sporto rezultatų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką