Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 8d. 09:51

Egidijus Valavičius kovų be taisyklių ringe Čikagoje pergalę pasiekė po 58 sekundžių

Egidijaus Valavičiaus pergalę lėmęs veiksmas.
„Amerikos Lietuvio“ nuotr. / Egidijaus Valavičiaus (kairėje) pergalę lėmęs veiksmas.

Lietuvos kovotojas Egidijus Valavičius dar viena efektinga pergale papildė savo sportinę karjerą. Čikagos „UIC Forum“ arenos ringe 33 metų 185 cm ūgio sportininkas MMA („Mixed Martial Arts“) pagrindinėje vakaro dvikovoje efektingai įveikė amerikietį Ericą Hammerichą.

Debiutiniame „Flawless Fighting Championship“ organizacijos turnyre „The Beginning“ E.Valavičius sunkaus svorio kategorijoje (iki 93 kg) savo varžovą įveikė vos po 58 sekundžių nuo dvikovos pradžios!

Dvikovos pradžia nebuvo daug žadanti: tik prasidėjus kovai E.Hammerichas nieko nelaukęs patiesė lietuvį ant ringo grindų, o be to, varžovas E. Valavičiui stipriu smūgiu alkūne sugebėjo stipriai prakirsti dešinį antakį, kuris tuoj pat pritvinko krauju.

Esant tokiai situacijai ringo teisėjas galėjo bet kada nutraukti kovą, todėl lietuviui, siekiant pergalės, reikėjo imtis neatidėliotinų veiksmų. Su šia užduotimi Egidijus puikiai susidorojo: išsivadavęs ir amerikiečio gniaužtų pripažintas Lietuvos kovotojas atliko skausmingą rankos laužimą, po kurio teisėjas bematant nutraukė kovą ir į viršų iškėlė kovos nugalėtojo E.Valavičiaus ranką. Šį lietuvio laimėjimą mūsų šalies sirgaliai sutiko garsiai skanduodami „Lietuva, Lietuva...!“

Savo debiutą JAV ringe įsimintina pergale pažymėjęs E.Valavičius „The Beginning“ tarptautiniame turnyre kovojo kartu su kovotojais iš Amerikos, Anglijos, Makedonijos, Kanados, Brazilijos, Serbijos. Iš viso turnyre buvo surengtos 8 dvikovos.

Pirmąkart JAV ringe kovojusiam E.Valavičiui tai buvo 24 pergalė (6-oji iš eilės) per karjerą MMA ringe. Per 33-is jau įvykusias dvikovas lietuvis varžovų pranašumą turėjo pripažinti 9 kartus. Vieną iš jų E. Valavičius patyrė 2003 m. kovojęs su legendiniu Rusijos sportininku Fiodoru Emelianenko.

E.Valavičius per savo karjerą yra iškovojęs Pasaulio bušido FC čempiono titulą, dukart laimėjo „Grand Prix“ varžybų „King of King“ kovotojų turnyrus. Marijampolietis yra daugkartinis Lietuvos Ju-Jitsu ir kovinės savigynos čempionas, tarptautinių „Rings“ turnyrų Tuloje, Japonijoje ir Vilniuje nugalėtojas. Lietuvos kovotojas yra patekęs į Japonijos žvaigždžių elitą.

Amerikos Lietuvio nuotr./Kovotojo Egidijaus Valavičiaus akis.
„Amerikos Lietuvio“ nuotr./Kovotojo Egidijaus Valavičiaus akis.

Paženklinta akis nesiskyrė nuo olimpinio prizininko

E.Valavičiaus dešinę akį varžovas pačioje dvikovos pradžioje paženklino didžiule mėlyne. Paradoksas: lygiai tokį pat ženklų „simbolį“ ant tos pačios akies Londono olimpiniame imtynių turnyre gavo ir bronzos medalį Lietuvai iškovojęs Aleksandras Kazakevičius – jo akis taip pat žiauriai užtino po susidūrimo pirmoje kovoje su priešininku iš Vengrijos.

Abiejų minėtų sportininkų akys stipriai ištino po stiprių smūgių į antakius, kurie bematant pritvinko kraujo. dėl staigaus patinimo sportininkai praktiškai galėjo matyti tik viena (kaire) akimi. Džiugu tai, kad nei E.Valavičiui, nei A.Kazakevičiui, po medikų apžiūros operacijų neprireikė.

Pergalinga Egidijaus Valavičiaus kova Čikagos ringe:

VIDEO: Egidijus Valavicius vs Eric Hammerich

Temos: 1 Čikaga

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką