2019 10 13

EHF Iššūkio antrajame etape – dvi Lietuvos komandos iš trijų

Sekmadienį vykusiose EHF Iššūkio taurės varžybose dėl vietos antrajame etape kovojo du Lietuvos klubai. „Kauno-Ąžuolas“-KTU ir antrą kartą 30:28 (17:13) įveikė HC „Tallinn“, o Vilniaus „Šviesa“, nors ir prieš antrąsias rungtynes turėjo trijų įvarčių persvarą, tačiau varžovų aikštėje nesėkmę patyrė didesniu skirtumu 25:31 (12:15).
Karolis Jankauskas
Karolis Jankauskas / LRF nuotr.

Prieš antrąsias rungtynes su HC „Tallinn“ „Kauno-Ąžuolas“-KTU turėjo 2 įvarčių pranašumą, kadangi pirmąjį susitikimą laimėjo 26:24.

Antrasis susitikimas prasidėjo lygia kova ir sužaidus 10 minučių rezultatas buvo lygus (5:5), o įpusėjus kėliniui estai net pirmavo 8:7, tačiau tada kauniečiai surengė mini spurtą 3:0 (10:8). Per likusį pirmojo kėlinio laiką „Kauno Ąžuolas“–KTU dar labiau padidino persvarą ir prieš pertrauką pirmavo 17:13.

Antrajame kėlinyje kauniečių persvara buvo šoktelėjusi net iki 7 įvarčių (24:17). Nors „Tallin“ klubas kiek aptirpdė „Kauno Ąžuolo“–KTU persvarą, tačiau ir antrosiose rungtynėse Lietuvos klubas šventė pergalę – 30:28.

LRF nuotr./Arminas Stankūnas

Kauno klubui net 11 įvarčių pelnė Karolis Jankauskas, 7 – Arminas Stankūnas, 6 – Vilius Juozatis, po 2 Aurimas Balčiūnas ir Mantas Sturonas, po kartą pasižymėjo Kristupas Kručas ir Lukas Sutkus.

VHC „Šviesa“ pirmąsias rungtynes Vilniuje buvo laimėjusi 27:24, tad atsakomąsias rungtynes Bosnijoje su Vogoščios „Polijine Hills“ pradėjo turėdama 3 įvarčių rezervą.

Rungtynes kiek geriau pradėjo bosnių klubas (4:2), tačiau vilniečiai toliau bėgti varžovams neleido ir gana greitai rezultatą išlygino (8:8). Deja, užsikabinti už šios momento „Šviesa“ neįstengė ir po pirmojo kėlinio „Polijine Hills“ pirmavo 15:12.

Antrajame kėlinyje bosnių klubas gana greitai susikūrė jiems reikiamą 4 įvarčių persvarą (17:13), o gana greitai persvarą padidino ir iki 5 (21:16). Likus žaisti vos 5 minutėms iki susitikimo pabaigos „Polijine Hills“ atitrūko rekordiškai didele persvara (28:22). Į lemiamą šturmą vilniečiams kilti nepavyko ir pergalę 31:25 šventė varžovų klubas.

Rezultatyviausias „Šviesos“ gretose buvo 8 įvarčius pelnęs Artūras Švilpa, po 4 pridėjo Laurynas Palevičius ir Karolis Antanavičius, 3 kartus pasižymėjo Tadas Rasakevičius, po 2 – Valdas Drabavičius ir Šarūnas Ugianskis, po 1 – Domantas Pukas ir Karolis Antonovičius. Varžovus į pergalę vedė 9 įvarčius pelnęs Vanja Smiljaničius.

Iš trijų Lietuvos klubų dalyvaujančių EHF Iššūkio taurės varžybose dviems pavyko žengti į kitą etapą: „Granitui – Kariui“ ir „Kauno Ąžuolui“-KTU.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas