Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 06, 20:35

EHF švelnina sąlygas dėl COVID-19, bet rankinio rinktinės atšaukia draugiškus mačus

Iki Europos rankinio čempionato Vengrijoje ir Slovakijoje pradžios likus mažiau nei savaitei EHF išplatino pranešimą, kuriame skelbiamos naujos sąlygos koronaviruso užsikrėtusiems žaidėjams.
Rankinio rinktinės treniruotė
Rankinio rinktinės treniruotė / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Pagal anksčiau galėjusią tvarką teigiamą testo rezultatą gavęs žaidėjas izoliuotis turėjo 14 dienų, tad tai laidojo praktiškai bet kokias galimybes užsikrėtusiam žaidėjui prisijungti prie komandos.

Pagal naują tvarką užsikrėtęs žaidėjas po penkių dienų gali atlikti PGR testą. Jeigu jo rezultatas neigiamas, po paros sergantysis testuojasi dar sykį ir gavęs antrą neigiamą rezultatą jis jau galėtų rungtyniauti.

Pranešime pabrėžiama, kad sergantysis taip pat turi nebejausti jokių su liga susijusių simptomų.

Viso čempionato metu žaidėjams kiekvieną dieną bus atliekami testai, o užfiksavus teigiamą atveji izoliuojamas nuo komandos tik užsikrėtęs asmuo. Visi kiti gali tęsti dalyvavimą varžybose.

EHF, esant ypatingoms aplinkybėms, leistų į sąrašą užregistruotą čempionatui įtraukti ir naujus žaidėjus, kurių jame nebuvo prieš tai.

Nors šie sprendimai lengvina čempionatui besirengiančių komandų situaciją, tačiau komandos, linkusios ir toliau mažinti rizikas bei atšaukia kontrolines rungtynes.

Būsima Lietuvos rinktinės varžovė bei viena iš čempionato šeimininkių Slovakija atšaukė kontrolines rungtynes su Austrija.

Draugiškas rungtynes su Danija atšaukė ir mūsų grupėje žaisianti Norvegijos rinktinė.

Tuo tarpu Rusija penktadienį savąsias rungtynes su Bosnija ir Hercegovina planuoja žaisti, kaip numatyta.

Primename, kad kontrolinių rungtynių atsisakė ir Lietuvos rankininkai, kurie turėjo du sykius kautis su Islandijos komanda. Šiuo metu Lietuvos rinktinė toliau Vilniuje ruošiasi Europos čempionato kovoms, o į Košicę nusprendė vykti autobusu ateinantį pirmadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką