Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 5d. 20:26

Estijos smiginio čempionate lietuviai užėmė dvi prizines vietas

Estijos atvirojo čempionato prizininkai A.Čiplys ir D.Labanauskas
Asmeninio arch. nuotr. / Estijos atvirojo čempionato prizininkai A.Čiplys ir D.Labanauskas

Pasaulio smiginio federacijos (WDF) reitingo varžybų Estijoje svarbiausioje – asmeninėje rungtyje itin gerai pasirodė Arūnas Čiplys (Mažeikių DARTS sporto klubas) ir Darius Labanauskas (Kauno „Trajektorija“).

A.Čiplys tarp 124 dalyvių vyrų iškovojo antrą vietą, finale  pralaimėjęs Švedijos smiginio lyderiui Johanui Egstromui. Dėl patekimo į ketvertuką mažeikiškis žaidė itin stabiliai ir užtikrintai ir rezultatu 4:2 nugalėjo kitą švedų rinktinės narį Danielį Larssoną, o pusfinalyje rezultatu 5:2 įveikė Suomijos smiginio žvaigždę Ulfą Cederį.

„Pats džiaugiuosi savo žaidimu. Ypač užtikrintais metimais, kai žaidžiau su Skandinavijos lyderiais. Smagu žaisti, kai tave palaiko žiūrovai. Gaila, kad finale pritrūko jėgų ir buvusio nusiteikimo. Tikrai išgarsinome Lietuvą, kai abu Dariumi patekome į ketvertuką“, – džiaugėsi A.Čiplys.

D.Labanauskas suklupo pusfinalyje, žaisdamas prieš būsimąjį šių varžybų čempioną J.Egstromą, ir kartu su U.Cederiu pasidalijo solidžia 3 vieta.

Pirmąją savo kovą asmeninėje rungtyje Darius pradėjo žaisti tik 17:40, iki tol jis buvo daugiau nei parą nemiegojęs. Į varžybų vietą – Taliną – iš Garliavos jis išsiruošė varžybų naktį. Prieš pagrindinę rungtį tądien dar vyko trumpa apšilimo “301 su dviguba pradžia ir pabaiga“ rungtis.

Pats džiaugiuosi savo žaidimu. Ypač užtikrintais metimais, kai žaidžiau su Skandinavijos lyderiais, sakė A.Čiplys

„Tikėjausi žaisti finale, bet įvertinęs aplinkybes džiaugiuosi ir trečia vieta. Varžybų pabaigoje dėl nuovargio ir miego trūkumo labai jautėsi koncentracijos trūkumas, pradėjau klysti skaičiuodamas“, – pasakojo D.Labanauskas, prieš mėnesį vykusio Atvirojo Lietuvos smiginio čempionato nugalėtojas.

A.Čiplys į Estiją atvyko asmeninės rungties išvakarėse ir kitoje apšilimo rungtyje "Laiminga pora" kartu su niekam nežinomu suomiu pasiekė finalą, kur pralaimėjo Leono de Gauso ir U.Cederio porai. Porinėje rungtyje A.Čiplys ir D.Labanauskas nedalyvavo.

A.Čiplys už pasirodymą gaus ir 60, D.Labanauskas – 40 WDF reitingo taškų. Šios varžybos lietuviams buvo svarbios ne tik dėl galimybės pakilti pasaulio reitinge. Visiems jose dalyvavusiems ir tarp 32 (arba 16, priklausomai nuo bendro dalyvių rungties skaičiaus) geriausių patekusiems lietuviams taškai, atitinkamai pagal užimtas vietas, bus pridedami ir Lietuvos reitinge. Čia A.Čiplio sąskaita pasipildys 30, D.Labanausko – 25 taškais.

Po paskutinių Lietuvos reitingo varžybų – atvirojo šalies čempionato, taip pat įtraukto į pasaulio reitingą, šie abu sportininkai turėjo vienodai taškų ir dalijosi pirmąja vieta. Dabar A.Čiplys vėl susigrąžino pranašumą.  D.Labanauskas pakilti į pirmąją vietą šalies reitinge ir metus baigti būdamas šioje aukščiausioje vietoje galės tik tuo atveju, jeigu paskutinėse šių metų varžybose – Lietuvos smiginio čempionate A.Čiplį aplenks dviem ratais arba čempionatą laimės.

Viso varžybose Estijoje dalyvavo 4 lietuviai vyrai ir 2 moterys, net 60 suomių, 26 estai, 15 švedų, 14 latvių, 10 olandų ir kt.

Lietuvos smiginio čempionatas vyks jau ateinantį savaitgalį gruodžio 10-11 dienomis Trakuose, Bražuolės kaime esančioje „Akmeninėje užeigoje“.

Temos: 1 Smiginis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką